Urzędnik UE nie potrafi wyjaśnić różnicy pomiędzy komunistycznym planem Spinellego a manifestem z Ventotene

Całkiem niedawno miałem okazję porozmawiać na Twitterze z szeregowym, jak mniemam, urzędnikiem UE, który wygłosił następujący pogląd, cytuję:

To dzięki Planowi Spinellego (czymś zgoła innym niż manifest z Ventotene) doszło do głębszej integracji Europy.

Nie zorientowanym w temacie wyjaśniam, że włoski komunista Altiero Spinelli jest uważany za jednego z ojców założycieli Unii Europejskiej, a jego manifest z Ventotene postulujący założenie komunistycznej unii wraz ze stopniową, całkowitą likwidacją państw narodowych, został wymieniony jako jedyny dokument programowy w tzw. Białej Księdze opublikowanej przez Komisję Europejską w roku 2017.

Poniżej publikuję graficzny zapis wirtualnej rozmowy, podczas której bezskutecznie pytałem o różnicę pomiędzy „planem” a jego pierwowzorem- komunistycznym manifestem Spinellego.

 

Email this to someoneShare on Facebook
Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPrint this page

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje poglądy na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tak, tak, nie, nie" - ideał do którego nieraz trudno się zbliżyć, ponieważ poznanie całej prawdy nie jest łatwe. Uważam jednak, że prawda w dużej liczbie przypadków jest poznawalna. We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.