style="float: left margin-right: 100px" class="subsec psalm">
Psalm responsoryjny
Ps 45
Ps 45, 7 i 10. 11-12. 14-15 (R.: por. 10b))Stoi Królowa po Twojej prawicyTron Twój, Boże, trwa na wieki, *berłem sprawiedliwym berło Twego królestwa.Córki królewskie wychodzą na spotkanie z tobą, *królowa w złocie z Ofiru stoi po twojej prawicy.Stoi Królowa po Twojej prawicyPosłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha, *zapomnij o swym ludzie, o domu twego ojca.Król pragnie twego piękna, *on twoim panem, oddaj mu pokłon.Stoi Królowa po Twojej prawicyCóra królewska wchodzi pełna chwały, *odziana w złotogłów.W szacie wzorzystej prowadzą ją do króla, *za nią prowadzą do ciebie dziewice, jej druhny.Stoi Królowa po Twojej prawicy[Msza w wigilię:]Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8)Wyrusza z Panem Arka Jego chwałySłyszeliśmy o Arce w Efrata, *znaleźliśmy ją na polach Jaaru.Wejdźmy do Jego mieszkania, *padnijmy przed podnóżkiem stóp Jego.Wyrusza z Panem Arka Jego chwałyNiech Twoi kapłani odzieją się w sprawiedliwość, *a Twoi wierni niech śpiewają z radości.Przez wzgląd na sługę Twego, Dawida, *nie odtrącaj oblicza Twojego pomazańca.Wyrusza z Panem Arka Jego chwałyPan bowiem wybrał Syjon, *tej siedziby zapragnął dla siebie.«Oto miejsce mego odpoczynku na wieki, *tu będę mieszkał, bo wybrałem go sobie».Wyrusza z Panem Arka Jego chwały[Psalm w wigilię uroczystości:Psalm (Ps 132, 6-7. 9-10. 13-14 (R.: por. 8))Wyrusza z Panem Arka Jego chwałySłyszeliśmy o Arce w Efrata, *znaleźliśmy ją na polach Jaaru.Wejdźmy do Jego mieszkania, *padnijmy przed podnóżkiem stóp Jego.Wyrusza z Panem Arka Jego chwałyNiech Twoi kapłani odzieją się w sprawiedliwość, *a Twoi wierni niech śpiewają z radości.Przez wzgląd na sługę Twego, Dawida, *nie odtrącaj oblicza Twojego pomazańca.Wyrusza z Panem Arka Jego chwałyPan bowiem wybrał Syjon, *tej siedziby zapragnął dla siebie.«Oto miejsce mego odpoczynku na wieki, *tu będę mieszkał, bo wybrałem go sobie».Wyrusza z Panem Arka Jego chwały]
Jesteś niezastąpiony Jacku.
Każdy powinien uważnie tego posłuchać, bo nie ma chyba takiego filozofa, który lepiej i prościej przekładałby myśl teologiczną na filozofię, a tę na życie.
To jest poziom na którym powinniśmy operować by zrozumieć gdzie są żródła chaosu i obecnego kryzysu. Politycy nie zdają sobie z tego wszystkiego sprawy, nawet nie sięgają na ten poziom rozumienia świata, nie wiedzą, że przerastamy ich w tym daleko.