Opolskie spotkanie z Ruchem Narodowym przeniesione w inne miejsce!

( przeklejka – cynk dostałem od Jacka )

23/04/2013 Zostaw komentarz Idź do komentarzy

spotkanie z ruchem narodowymOrganizatorów jutrzejszej konferencji moderowanej pt. Czym jest Ruch Narodowy? napotkały utrudnienia związane z dostępem do wcześniej zarezerwowanej sali. Kierownictwo Studenckiego Centrum Kultury, w którym miało odbyć się spotkanie, opublikowało następującą informację:

Ze względu na odbywające się w tym samym czasie dwa wydarzenia: mecz Odra Opole – Odra Wodzisław Śląski oraz wykład moderowany „Czym jest Ruch Narodowy?” oraz brak odpowiednich środków bezpieczeństwa zapewnionych na terenie Studenckiego Centrum Kultury i Kampusu Uniwersytetu Opolskiego – wykład moderowany zostaje odwołany.

O ewentualnym innym terminie i miejscu wykładu poinformują organizatorzy wydarzenia.

Wiadomo, że do sekretariatu SCK, sekretariatu Rektora UO oraz przewodniczącego Samorządu Studenckiego UO docierały głosy domagające się odwołania spotkania. Inicjatorem „blokady” było stowarzyszenie 11listopada.org, to samo, które „blokowało” przejście warszawskiego Marszu Niepodległości.

Organizatorzy konferencji opublikowali wiadomość o treści:

Dementując pogłoski rozsiewane przez 11listopada.org w imieniu wszystkich organizatorów informujemy, że spotkanie odbędzie się. W porozumieniu z administracją SCK przenosimy spotkanie w miejsce, gdzie zostanie zagwarantowane bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Jednak z powodu kłamliwej propagandy w/w organizacji oraz jej ogólnopolskiego charakteru (co wpływa na zaangażowanie ludzi z całej Polski – głównie spoza Opola) spotkamy się o godzinie 17:50 pod opolskim Ratuszem, skąd przeniesiemy się do miejsca docelowego.

Przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieję, że zobaczymy się jutro!

Organizatorzy

Prelegentami spotkania będą członkowie Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego: Marian Kowalski, Przemysław Holocher Robert Winnicki; oraz przedstawicielka Sekcji Kobiet Ruchu Narodowego, Mariola Łazarz.

Ruch Narodowy to ogólnopolski ruch społeczny zrzeszający dziesiątki różnych środowisk i organizacji, które jednoczy wizja organizacji państwa i narodu na fundamencie kultury łacińskiej.

MZ

http://www.ngopole.pl/2013/04/23/opolskie-spotkanie-z-ruchem-narodowym-przeniesione-w-inne-miejsce/

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)