II MARSZ PATRIOTÓW – 3 MAJA 2013 WARSZAWA

UCZESTNICY KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ ZA OJCZYZNĘ ZAPRASZAJĄ NA II MARSZ PATRIOTÓW – 3 MAJA 2013 WARSZAWA godzina 10.00 Od Krzyża Traugutta do Krzyża Katyńskiego

Marsz Patriotów zaczyna się koncertem pieśni i defiladą grup rekonstrukcyjnych w parku Traugutta (u zbiegu ulic Sanguszki i Zakroczymskiej na Nowym Mieście). Później, poprzedzani polską kawalerią i piechotą z różnych okresów historycznych, spod krzyża Traugutta ruszamy procesyjnie za feretronem Matki Boskiej Częstochowskiej, odmawiamy Różaniec Święty idąc ulicami Nowego i Starego Miasta, Krakowskim Przedmieściem przez centrum Warszawy, Mostem Poniatowskiego przechodzimy na drugą stronę Wisły (na Pragę) do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Program uroczystości jest religijno patriotyczny. Zależy nam bardzo na obecności podczas Marszu Patriotów harcerzy, kombatantów, grup rekonstrukcyjnych, zespołów ludowych w ich strojach regionalnych – to ma być demonstracja naszego przywiązania do katolicyzmu i polskości, chcemy godnie przeżyć i uczcić kościelno-państwowe święto naszej Królowej.
Zbliża się dzień 3 Maja – podobnie jak w zeszłym roku – uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę organizują Pielgrzymkę – Marsz Patriotów w dniu święta Matki Boskiej Królowej Polski.

W zeszłym roku, poprzedzani ułanami z grup rekonstrukcyjnych, piechurami, niosąc krzyż i feretron z wizerunkiem Madonny Częstochowskiej, odmawiając Różaniec Święty, przeszliśmy głównymi ulicami stolicy Polski. I w tym roku będziemy maszerować od Krzyża Traugutta do Krzyża Katyńskiego (Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej).
To dla naszej Matki – Królowej Polski

Na http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ są zdjęcia z tego jak było rok temu!

plakatJPG_marsz_patriotow_3_maja

O autorze: Krucjata Różańcowa