wyszperane i otrzymane 05/05/13

Sposób użycia:
1. Pobieżny przegląd –  czytamy tylko wyrazy bold
2. Przegląd dokładniejszy – czytamy tylko te notki w których zauważyliśmy coś ciekawego
3. Pogłębianie zagadnień – jeśli jakaś notka nas zaciekawiła, to korzystając z załączonego linku sięgamy do źródła i studiujemy


Historia jest nauczycielką życia. Historia Świętych – z pewnością. Dramatyczny IV wiek. Św. Atanazy, biskup i doktor Kościoła, żył w burzliwych czasach, kiedy biskupi wyznawali i jawnie nauczali herezji ariańskiej. Kilkakrotnie wygnany ze stolicy biskupiej. Nie uląkł się poprawnościowej większości. Nie był posłuszny fałszywej nauce. Był wierny Bożemu Objawieniu zawartemu w Piśmie Świętym i Tradycji. Wytrwał przy prawdzie i prawdy nauczał. Zwalczał fałszywą naukę. Wykazywał błędy. Ocalił prawdziwą doktrynę chrystologiczną. Ocalił prawdziwą doktrynę katolicką. Pasterz katolicki.
Źródła Bożego Objawienia to Pismo Święte i Tradycja. W nich zawarty jest integralny depozyt wiary – depositum fidei. Kościół ma za zadanie przekazywać go wiernie i niezmiennie kolejnym pokoleniom. Rola autentycznego nauczania niezmiennego depozytu wiary przypada Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła.
Dzisiaj w pewnych kontekstach stawiane jest pytanie: Czy akceptujecie w całości Sobór Watykański II i jego nauczanie?
O ileż bardziej fundamentalne jest pytanie (które można postawić pytającym): Czy akceptujecie w całości Boże Objawienie, którego źródłem jest Pismo Święte i Tradycja? Czy akceptujecie w całości integralny depozyt wiary –  depositum fidei – którego Kościół przez wieki strzegł wiernie, nauczał i niezmiennie przekazywał z pokolenia na pokolenie? Katolickie pytanie.
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2013/05/01/katolickie-pytanie/

Ksiądz Normandin uzasadnia, że postępuje zgodnie z bullą papieską z 1570 roku, która gwarantuje, że msza trydencka będzie mogła być odprawiana „wiecznie”. Bulla mówi również, że nie będzie możliwości modyfikowania mszału trydenckiego. Ksiądz Normandin na podstawie tych źródeł twierdzi, że żaden biskup, i sam papież, nie może mu nakazać porzucenia starej mszy.
„Dlaczego nie mogę korzystać z liturgii, w której wzrastałem i na której tak bardzo mi zależy?” – pyta. „Dla wielu osób zmiany, które nastąpiły w latach 60-tych oznaczają porażkę i wiele z nich ma poczucie niezadowolenia. Tak właśnie wyglądało to w Sainte-Yvette, gdzie próbowaliśmy wszystkich rytów.”
Ksiądz Normandin mówi, że zaczął od jednej mszy łacińskiej miesięcznie w styczniu 1973 roku i że w maju tego samego roku doszedł do odprawiania po łacinie wszystkich mszy.
„W starym rycie jest więcej szacunku i godności” – mówi. „Wierni nie traktują Boga jak sobie równego, lecz okazują mu należny szacunek. Ksiądz jest szczególnym pośrednikiem, którym być powinien i jedynie on może dotykać kielicha i rozdawać Najświętszą Komunię.”
Ksiądz mówi, że decyzja o zniesieniu starego rytu została podjęta przez Kanadyjską Konferencję Episkopatu latem: „Arcybiskup Grégoire utracił władzę nad swoją diecezją. Decyzje za niego podejmują biskupi, jakby byli związkiem zawodowym.”
Jawnie wiodąc spór z arcybiskupem Grégoire, ksiądz Normandin nie przestaje jednocześnie uznawać go za swego biskupa. Jednak abp Grégoire na początku miesiąca w liście do wiernych z Sainte-Yvette ogłasza, że z wielkim bólem i żalem odbiera księdzu Normandin parafię. Abp Grégoire deklaruje, że jego celem nie jest zakaz odprawiania mszy łacińskiej, lecz zaradzenie sytuacji, w której proboszcz nie zabezpiecza potrzeb wiernych: odmawiając odprawiania nowej mszy ksiądz Normandin okazuje nieposłuszeństwo Soborowi Watykańskiemu II i papieżowi Pawłowi VI.
http://www.nowyruchliturgiczny.pl/2013/05/stowarzyszenie-paix-liturgique-o.html


Wykład ks. prof. Dariusza Oko o ideologii gender istotny
http://www.youtube.com/watch?v=PGNhV62x1lI&feature=player_embedded

Jest to pierwsza cześć rozmowy, w której poruszamy kwestię roli jednostki w historii i tego, że Anna Solidarność uważała iż rolą Związku jest nie tylko obrona praw pracowniczych i wywalczenie praw politycznych, lecz także, a może przede wszystkim – doprowadzenie do odnowy moralnej narodu.
http://arkanoego.net/index.php/2013/05/05/cos-nowego-sie-zaczyna-wlasnie-od-pani-anny/

Wściekły atak na Radwańską za “czerwoną kartkę” dla TVN
http://wirtualnapolonia.com/2013/05/06/wsciekly-atak-na-radwanska-za-czerwona-kartke-dla-tvn/Ojczyzna
http://www.youtube.com/watch?v=3l_x6wYRmow&feature=youtu.be

Dla mieszkańców Śląska nadszedł moment, w którym niezależnie od poglądów politycznych na inne kwestie, trzeba się zjednoczyć i wyrazić swoje zdanie: Żądamy realizacji planowanej od kilku lat inwestycji rozbudowy Elektrowni Opole o dwa kolejne bloki! To sprawa ważna dla regionu i bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. 3 powody za rozbudową Elektrowni Opole 1. Opolskie nie będzie miało pracy. 2. Śląskie nie sprzeda węgla 3. Dolnośląskie nie będzie miało prądu!
http://wpolityce.pl/artykuly/52970-czego-polityk-nie-zrobi-narod-musi-wykonac-rusza-walka-o-elektrownie-opole

Sześciu belgijskich senatorów wniosło projekt ustawy, która przewiduje kary więzienia i wysokie grzywny dla krytyków islamu. Projekt zakłada surowe kary dla osób, które m. in. „uważają islam za religię przemocy, wspierającą terroryzm” lub np. „uważają islam za ideologię polityczną, wykorzystywaną do realizacji celów politycznych i wojskowych”. Jednocześnie w Walonii oficjalnie zmieniono w kalendarzu szkolnym nazwy chrześcijańskich przerw świątecznych i umożliwiono wyznawcom islamu dopisanie ich własnych.
http://marucha.wordpress.com/2013/05/02/w-belgii-zakaza-islamofobii/

Jeżeli ktoś ze swoich sukcesów – ze swojej historii, ze swojego dorobku cywilizacyjnego, ze swojej polityki  – jest  zadowolony, potrafi dawać temu wyraz.  Emanuje spokojem i pogodą ducha, która udziela się także innym. Nie zazdrości. Potrafi mówić o swoich błędach bez skrępowania.  Przeprasza za swoje dawne zbrodnie, o ile je popełnił, bez obłudy przyznając się do nich. Jest wielkoduszny. Chce żeby inni cieszyli się razem z nim z jego osiągnięć. Jest pełen wdzięku.
Biedny naród niemiecki nie ma spokoju.
Niemcy nie są zadowoleni. Dowodem regularna kąsania, którą uprawiają od lat ponad dwudziestu wobec Polaków, którzy przecież w niczym im nie zagrażają. Są słabsi. Politycznie, gospodarczo, militarnie.
Dlatego co sezon mamy nowy film, serial, książkę, wystawę, kampanię w prasie – np. dowcipy o polskich mężach stanu jako o „kartoflach” – która ma jeden cel: pokazać Polaków jako obrzydliwców. Obłudników, którzy przywłaszczyli sobie tytuł narodu bohaterskiego, który nie tylko dzielnie bronił się przed napastnikami (jednocześnie dwoma) we wrześniu 1939 roku, ale walcząc o niepodległość bez chwili wytchnienia przez pięć wojennych lat, z narażeniem życia ocalał również tysiące skazanych przez Niemców na zagładę Żydów.
http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=5996:epp&catid=6:warto-przeczytac&Itemid=6

Środowiska żydowskie w Polsce i na świecie uwielbiają uprawiać politykę medialnego linczu, stawiając poszczególne narody pod murem “rozliczeń z mroczną przeszłością”. Bezczelność z jaką odbywa się ten proces, często naznaczony fałszowaniem historii (w Polsce choćby przypadek J.T. Grossa i działalności Żydowskiego Instytutu Historycznego) jest wprost proporcjonalna do niechęci wobec zmierzenia się z własną przeszłością. Do zmierzenia się z żydowskim udziałem w zbrodniach oraz ludobójstwie popełnianym na europejskich narodach.
W tych dniach, również przez polskie media, przetacza się fala oburzenia na demonstrację, jaką zorganizował węgierski Jobbik, by przypomnieć o tym nierozliczonym dziedzictwie działalności Żydów, choćby w ramach systemu czerwonego terroru. Dlatego polecam fragment notki, jaką napisał Robert Ulrich , by przypomnieć o niektórych aspektach węgierskiej historii XX wieku.
“Oto dwie odsłony z historii Węgier XX wieku.
http://wirtualnapolonia.com/2013/05/05/dwie-odslony-z-historii-wegier-xx-wieku/

„W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”
„Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.
Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
Potem będą mogli się założyć kolejną partię.
Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.”
http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

Farmacja wstrzykuje GMO naszym dzieciom tak szybko, jak tylko ujrzą światło dzienne!
Wrażliwe jelito, wrażliwe ciała bez rozwiniętej własnej odporności zostają natychmiast uszkodzone
przez atak GMO. To są jedne z pierwszych podstawowych obciążeń na jakie nasze władze narażają
obywateli. Dlaczego wzrosły alergie/autyzm i wiele innych degenerujących chorób w tak lawinowy
sposób? Wstrzykiwanie GMO jest skuteczne, żeby bardziej wyrządzić szkodę niż być pożytecznym.
http://gazetawarszawska.com/2013/05/04/witamina-k-z-gmo-wstrzykiwana-noworodkom-2/


UKŁAD EUROPEJSKI
ustanawiający stowarzyszenie między Rzecząpospolitą Polską, z jednej strony, a Wspólnotami Europejskimi
i ich Państwami Członkowskimi, z drugiej strony,
sporządzony w Brukseli dnia 16 grudnia 1991 r.
http://www.cie.gov.pl/HLP/files.nsf/0/B2A4F6D0D2C08ACFC1256E7B0049ED16/$file/ue.pdf

Za pieniądze Fundacji Batorego Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności przygotowała raport pt. „Szkoła milczenia. Sprawozdanie z przeglądu treści szkolnych podręczników do biologii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie pod kątem przedstawienia w nich problematyki LGBTQ i treści homofobicznych”. Powstanie i publikacja raportu jest, zdaniem autorów, pierwszym krokiem na drodze do zrealizowania celów, które postawiła sobie Pracownia – usunięcia „treści homofobicznych” z podręczników szkolnych oraz kształtowania postawy akceptacji dla osób LGBTQ wraz ze zmianą podstawy programowej nauczania. W praktyce oznacza to otwartą promocję homoseksualizmu w polskich szkołach oraz pozbycie się elementów, które afirmują normalną rodzinę. „Szkoła milczenia…” mówi o tym wprost.
http://marucha.wordpress.com/2013/05/07/szkola-dewiacji-i-patologii/#more-32485

Sąd Najwyższy zajmie się sprawą dwóch homoseksualistów, którzy adoptowali w sumie dziewięcioro chłopców, a co najmniej dwóch z nich zgwałcili. W 2011 r. mężczyźni zostali oskarżeni o gwałt na dwóch adoptowanych chłopcach. W ub. piątek miało dojść do skandalicznej ugody przed Sądem Najwyższym (mężczyźni mieli otrzymać niewielkie wyroki w zawieszeniu), ale wskutek zeznań kolejnych dzieci prokuratorzy zdecydowali się na proces. Sędzia SN orzekła, że proces ma być publiczny.
http://www.fronda.pl/a/dwoch-homoseksualistow-stanie-przed-sadem-o-gwalt-nad-dziecmi-ktore-adoptowali-w-sumie-panstwo-pozwolilo-im-zaadoptowac-dziewiecioro-chlopcow-to-istny-horror,27482.html

O autorze: Jacek