Warszawa po raz kolejny w obronie TV Trwam

Radio Maryja

Warszawa, 21 kwietnia br., Marsz w obronie Telewizji Trwam

W południe na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się manifestacja w obronie TV Trwam. Spotkanie będzie miało charakter rodzinnej majówki. Do stolicy zmierzają Polacy z różnych zakątków kraju.Adam Pawlak z Mikołajek zwraca uwagę, że TV Trwam i Radio Maryja są apostołami; niosąc Dobrą Nowiną docierają wszędzie.

– Radio Maryja dla mnie osobiście to jest czymś niespotykanym w historii świata. Oprócz tego, że Chrystus istniał, apostołowie, to istnieje Radio Maryja, które jest kolejnym apostołem. Ono dociera praktycznie wszędzie. Telewizja Trwam jest przedłużeniem tego ramienia. Może dotrzeć pod wszystkie strzechy – tego właśnie nie chcą nam dać. A my jednak w kraju katolickim, gdzie tylu przyznaje się do Kościoła Rzymskokatolickiego, mamy swoje prawa. Mamy też i obowiązki, ale mamy prawa i jednym z tych praw jest dostęp do wolnych, prawdziwie niezależnych mediów – powiedział Adam Pawlak z Mikołajek.

Organizatorem manifestacji jest Krajowy Komitet SOS dla TV Trwam oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

W programie: wspólna modlitwa; koncerty zespołów muzycznych – wystąpią: Arisa Vinci (piosenki greckie), Duo Fenix – Dwa Fyniki (repertuar śląski), Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach (pieśni religijne i patriotyczne), Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska (utwory operowe, operetkowe i musicalowe), Maciej Wróblewski (piosenki religijne i patriotyczne), Bogdan Trojanek i Terne Roma (repertuar romski); wystąpią także artyści scen polskich: Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska. Zaplanowano również wystąpienia zaproszonych gości: naukowców, dziennikarzy i polityków.

Marsz w obronie życia, rodziny i katolickiej stacji przejdzie także ulicami Włodawy. Poprzedzi go Msza św. o godz. 16:00 sprawowana w Kościele św. Ludwika. Zofia Twaróg – organizatorka marszu we Włodawie podkreśla, że obecnie niszczy się Polskę, naród i człowieka.

 – Teraz Telewizji Trwam dzieje się krzywda. Uważam, że najstraszniejszą rzeczą jest to gdy ktoś kłamie, obiecuje a nie robi, niszczy naszą Polskę i niszczy człowieka, niszczy naród. Dlatego tak jak mogę chciałam pomóc. Uczestniczyłam w obu marszach w Warszawie. Kocham swoją Polskę, chciałabym żeby było w niej lepiej, żeby było dobrze – powiedziałam Zofia Twaróg.

Dziś solidarność z protestującymi w obronie Telewizji  Trwam w Warszawie wyrazi również Polonia w Paryżu. Marsz w stolicy Francji poprzedzi Eucharystia o godz. 16:00  w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Polonia we Francji chce połączyć się z rodakami w Polsce i innych krajach – powiedział ks. Prałat Krystian Gawron, wicerektor polskiej misji katolickiej we Francji.

– Żeby bronić TV Trwam i Radia Maryja, żeby upomnieć się o poszanowanie naszych praw podstawowych, obywatelskich. O to, żebyśmy mogli spokojnie oddychać. Właśnie przy pomniku ofiar „Solidarności” chcemy uszanować ich poświęcenie, ofiarę życia, żeby tak wysoka cena wyzwoliła, pokonała opory tych, którzy blokują dostępu TV Trwam do multipleksu. Żebyśmy mogli mieć w tym nasz udział. To jest nasz obowiązek i nasze obywatelskie zobowiązanie wobec tych, którzy w okresie „Solidarności” przelali krew za wolność – zaznacza ks. prałat Krystian Gawron.

Przypomnijmy, że cały czas trwa także akcja zbierania podpisów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono już 2 mln 486 tys. 417 kopii podpisów.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl/informacje/warszawa-po-raz-kolejny-w-obronie-tv-trwam/

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)