wyszperane 19/05/13

100_74581Sposób użycia:
1. Pobieżny przegląd –  czytamy tylko wyrazy bold
2. Przegląd dokładniejszy – czytamy tylko te notki w których zauważyliśmy coś ciekawego
3. Pogłębianie zagadnień – tylko jeśli jakaś notka nas zaciekawiła, to korzystając z załączonego linku sięgamy do źródła i studiujemy


pierwszym zadaniem Ducha Świętego jest odpuszczenie grzechów przez posługę Apostołów i ich następców (J 20,22 n). Odpuszczenie grzechów jest niemożliwe, gdy samo pojęcie grzechu przestaje istnieć w ludzkiej świadomości, czego jesteśmy świadkami. Upatrywanie zła nie w grzechu, ale w jego konsekwencjach, oderwanych od przyczyn, sprawia, że zło staje się wszechobecne i jedynie wyzwolenie się z rzeczywistości, może zło pomniejszyć i chwilowo unieważnić. Stąd bierze się propagowanie różnych metod nirwany fizycznej, psychicznej, ideowej i duchowej.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9389&Itemid=46

Nauka, która nie dostrzega w życiu ludzkim nic świętego ani duchowego, musi z konieczności uważać małżeństwo i rodzinę za instytucję wyłącznie świecką i dowolną, za rezultat określonego systemu gospodarczego. Nie uznaje więc małżeństwa zespolonego więzami prawno-moralnymi, niezależnymi od woli jednostek lub społeczności, i odrzuca nierozerwalność związku małżeńskiego. W szczególności zaś komunizm sprzeciwia się istnieniu jakiejś specjalnej więzi kobiety z rodziną i domem
http://www.pch24.pl/o-bezboznym-komunizmie,14497,i.html

ani wcześniej, ani nigdy potem, nie zdarzyło się, by jakiemukolwiek narodowi dana została taka łaska. Owszem, liczne królestwa, państwa i narody ogłaszały Maryję swą Królową, ale nigdy nie zostało to ogłoszone – expressis verbis – przez Nią samą. Sprawa była jeszcze o tyle bardziej intrygująca, że proklamacja Maryi jako Królowej Polski została ogłoszona światu nie przez naszego rodaka, ale przez Włocha.
http://www.pch24.pl/maryjo–krolowo-polski,2138,i.html

Diabeł mami. Omamia. Może mamić pokusą religii światowego braterstwa powszechnego ludzkości. Może mamić, dopadając całe narody i wprowadzając je w stan uśpienia. Naród w stanie uśpienia. Ludzie Kościoła w stanie uśpienia. Demoniczna narkoza. Jak by się to miało przejawiać? Ano, na przykład w tym, że kiedy wpływowe środowiska dokonują rozbioru wiary katolickiej i rozwałki wielowiekowych katolickich zwyczajów, człowiek uśpiony będzie przeświadczony, że wszystko jest dobrze i że należy być posłusznym. Człowiek uśpiony nie protestuje. Będzie potulny i posłuszny, nawet gdy sprawa Boża wymagałaby zastosowania uprawnionego oporu katolickiego – za wzorem Świętych. Kwestia poważna.
Jest też poważny problem ludzi z dziwną misją. Ci ludzie z dziwną misją pohukują na katolików, którzy mają używalność rozumu, aby wygaszać ich rozum. Nie myśl! Bądź posłuszny! Znamy skądś takie tony? Pod płaszczykiem sprawnie dobranych cytatów chce się wygaszać w uczciwych katolikach ich zdolności posługiwania się rozumem. A rozum przecież jako dar Boży umożliwia nam poznanie prawdy i klarowne odróżnienie prawdy od fałszu, dobra od zła. Cywilizacja łacińska ceni rozum.
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2013/05/12/adagium-kaplanskie/Pięćdziesiąt lat po Soborze Watykańskim II w Kościele wreszcie zaczyna się dyskusja na jego temat. Wziął Pan w niej czynny udział, jako autor głośnej książki „Sobór Watykański II. Nieopowiedziana Historia”. Jakie są Pana refleksje związane z tym pięćdziesięcioleciem?
Uczestniczyłem w wielu konferencjach, sympozjach i kongresach, nie tylko we Włoszech, które dotyczyły Soboru Watykańskiego Drugiego. Nadszedł czas zrewidowanie dotychczasowej mitologii Soboru i czas na otwarcie poważnej debaty historycznej na temat jego genezy, głównych zagadnień oraz konsekwencji z nim związanych.
http://www.pch24.pl/strategia-nakreslona-przez-vaticanum-ii-okazala-sie-kompletna-klapa,10872,i.html#ixzz2GlVbcVC4

I tak właśnie trwa nieustanna rewolucja, której celami są: „wolność, równość i braterstwo” we wnętrzu Kościoła. Wolność to wolność religijna, która odmawia prawdzie katolickiej prawa do jej szczególnej ochrony ze strony państwa. Równość to sprowadzenie wszystkich wyznań do jednego mianownika, to powszechne kapłaństwo, kapłaństwo kobiet, to wreszcie zatarcie różnic między duchowieństwem, a laikatem. Braterstwo to ekumenizm: bezcelowe, bezowocne dialogowanie dla samego dialogowania. Dziś tylko to się liczy, tylko to warte jest zachodu.
http://www.ngopole.pl/2013/05/18/rewolucja-oltarza/

„Od kilku dni bez przerwy oglądam tv Republika Wildsteina. Przypadkiem nasz taszkiencki satelita ją łapie. Próbuję sobie wyrobić zdanie. Cieszę się że opozycja ma swój kanał i że to kanał patriotyczny. Martwi mnie tylko jej nadmierna otwartość na liberałów i czerwonych.
Już się tam przez tydzień sporo ich przewinęło w roli dyskutantów. Tak jakby mało mieli czasu na innych kanałach.
[  …  ]
Jestem z tego pokolenia, które fascynowało się Gazetą Wyborczą jej entuzjazmem, patriotyzmem i opozycyjnością. Jakże się myliłem.
Nie chciałbym na starość, by mnie znowu jacyś bezbożni redaktorzy ponownie tumanili i to w chwili, gdy nadzieja jest taka krucha!
http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/05/13/tv-republika-pytania-z-taszkientu/O liście Konferencji Episkopatu Polski „O zagrożeniach”
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9351&Itemid=46O odwadze i Tv Republika
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=9353&Itemid=100

Członkowie rządu nabierają wody w usta, kiedy wspomina się o rosyjskiej firmie Inter Rao Jes, gdzie działa szpieg Władimir Ałganow. Tymczasem przedstawiciele tej spółki twierdzą, ze Polska będzie kupować prąd z Kaliningradu. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego milczy na temat ochrony “kontrwywiadowczej” rozmów z Rosjanami, a wicepremier Janusz Piechociński twierdzi, że odpowiadanie na zastrzeżenia, jakie podnosi w tej sprawie opozycja, byłoby ujawnianiem polskiej taktyki w kwestii rozwoju energetyki.
Co takiego kryje się za negocjacjami z Rosją, że nie będzie publicznych informacji o negocjacjach w sprawie zakupu przez Polskę prądu z elektrowni jądrowej w Kaliningradzie? – Powołaliśmy zespół energetyczny, wyciągając wnioski z zamieszania gazowego – jest spotkanie we wtorek. W tym tygodniu będzie też Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Nie warto zdradzać swoich własnych scenariuszy – powiedział Janusz Piechociński dziennikarzowi RMF FM. Wygodna wymówka, aby wybrnąć z kolejnej kompromitacji. Albo polskie władze nie widzą niczego złego we współpracy z Ałganowem, albo nie wiedziały, że działa on w firmie Inter Rao Jes.
http://niezalezna.pl/41444-abw-milczy-o-alganowie-piechocinski-tez-nic-nie-mowi-o-roli-szpiega

W moim przekonaniu błąd główny nie polegał na zaniedbaniach politycznych, gospodarczych, technicznych, medialnych, personalnych, czy jakichkolwiek innych, ale na nieprawidłowym rozumieniu polityki jako takiej. Na przeświadczeniu, że skoro ma się władzę, to w istocie panuje się nad sytuacją.
„Jest to prawo historyczne: żadne cesarstwo nie chyli się do upadku i nie popada w ostateczną ruinę, jeśli rozkład nie zacznie się najpierw w jego wnętrzu, jeśli samo w tajemniczy sposób nie postanowiło popełnić samobójstwa”, przypomina zasadę dziejów – potwierdzoną wiele razy w starożytnej i nowożytnej historii – Vittorio Messori.
To, że jest się panującym w rezultacie wygrania wyborów – czy przejęcia władzy podstępem lub siłą – to smutna utopia, rodząca zarówno megalomanów i pyszałków przy władzy, stopniowo tracących kontakt z rzeczywistością, jak również potworkowatych pretendentów do najwyższych stanowisk, zaopatrzonych w topory wojenne i rzucających krwawe spojrzenia, o jakich mówił przed stu laty hrabia Dzieduszycki. Tacy pretendenci i tacy „władcy” to produkt teorii krytycznej Nowej Lewicy. Potraktowanie na serio teorii krytycznej zrodziło całą atmosferę totalnej negacji wokół rządów PiS, a potem prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
http://ewapolak-palkiewicz.pl/tymi-rekami/


– Pragnę prosić o przebaczenie w imieniu Żydów, którzy wraz z innymi Polakami przyczynili się do umocnienia okupacji sowieckiej w Polsce, do stworzenia systemu opresji i represji. To może brzmi nazbyt patetycznie, szczególnie, że nic mnie z nimi nie łączy prócz korzeni etnicznych, ale w końcu ktoś musi poprosić o przebaczenie! – napisał w „Rzeczpospolitej” Ryszard Praszkier, Żyd, polski patriota.
To niezwykły tekst, w którym Ryszard Praszkier pokazuje, że dialog, rozmowa jest możliwa, że dialog polsko-polski, w którym uczestniczą Polacy i Polacy żydowskiego pochodzenia nie musi oznaczać nieustannego biczowania Polaków zarzutami antysemityzmu, i udawania, że problem nadreprezentacji osób żydowskiego pochodzenia w służbach nie istniał. Praszkier pokazuje, że z tego zaklętego kręgu można wyjść i pokazać, że nas Polaków, niezależnie od pochodzenia etnicznego, może łączyć nasza Rzeczypospolita.
http://www.fronda.pl/a/zyd-polski-patriota-przeprasza-za-ubekow-zydowskiego-pochodzenia,28077.html

media polskie i zagraniczne, zwłaszcza RWE, jak się okazuje infiltrowane w dużym stopniu przez SB, wykonały wprost tytaniczną pracę, aby ogłupić Polaków. Komitety Obywatelskie głosiły, że trzeba zawrzeć porozumienie z komunistami przy „okrągłym stole”. I jest to jedyne wyjście. Kaci mają się dogadać z ofiarami. Naród ma przymknąć oko na kolejne morderstwa i udawać, że są to właśnie prowokacje przeciwko porozumieniu. Niby kto miałby prowokować? Ludzie Kiszczaka przeciwko Kiszczakowi?
Wszyscy, którzy ostrzegali, dostawali piętno oszołomów. Nikt z dziennikarzy głównego obiegu nie zadał sobie nawet trudu, aby zapytać opozycję niepodległościową – co im się nie podoba i dlaczego. Jakie widzą zagrożenie dla Polski. Złości mnie bezczelność tych pismaków, którzy wtedy pouczali społeczeństwo o konieczności przeprowadzenia reform, dzikiej prywatyzacji, likwidacji przemysłu itp. Wielu z nich teraz dalej bredzi na różnych salonach i ekranach. Poucza Polaków – co, kiedy i jak mają myśleć. Dziwi mnie dlaczego ludzie dalej chcą słuchać tych samych polityków i publicystów, którzy tyle razy ich zawiedli. Te zawody powinny mieć coś z sapera. Jedna pomyłka i znika ze sceny. Błąd sapera przynosi szkodę jemu osobiście. Błąd polityka – całemu narodowi.
http://www.ngopole.pl/2013/05/11/mam-jeszcze-pytanie-do-biesiadnikow-z-magdalenki-czy-wodeczka-serwowana-przez-kiszczaka-smakowala/
http://www.ngopole.pl/2013/05/19/chmielowska-zniszczyc-zburzyc-i-zaorac-tvp/


Co kryje się za konfliktem Syria – Izrael? Czy Tel Awiw wspiera terroryzm w Syrii?
http://wirtualnapolonia.com/2013/05/11/syria-scenariusz-pisany-przez-diabla/

Afganistan: dziedzictwo brytyjskiego imperium. Krótka historia
http://wirtualnapolonia.com/2013/05/11/afganistan-dziedzictwo-brytyjskiego-imperium-krotka-historia/Twórca Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego był sowieckim szpiegiem i fanatycznym komunistą – informuje w artykule Jacka Dziedzina “Gość Niedzielny”
http://prawy.pl/portal_aktual/gospodarka/3006-tworca-mfw-i-banku-swiatowego-komunistycznym-agentem

O autorze: Jacek