W dniu wczorajszym zmarła Barbara Chojnacka redaktor portalu Solidarni2010

Basia

Wiadomość o śmierci Basi dotarła do mnie wczoraj wieczorem o 21.53. Mimo, że wiedziałam, że od kilku miesięcy walczy dzielnie z ciężką nieuleczalną chorobą, to  cały czas liczyłam, tak po ludzku, na cud.  Bóg zdecydował inaczej.  Cały czas zachowała pogodę ducha, do końca służyła radą i pomocą. Tak trudno uwierzyć, że już Jej nie ma wśród nas.

Dobry Jezu a Nasz Panie daj Jej wieczne zmiłowanie.

O Maryja, Matko Boża i Matko miłosierdzia, módl się za zmarłymi i za nami.

Boże dziękuję, że dałeś mi szansę poznać i pracować z tak cudowną osobą.

Basiu … już mi Ciebie brakuje, kolejny numer w telefonie na sygnał, którego nie będzie odzewu, nie będzie spotkania, nie będzie …

Basia na kolędowaniu pod Namiotem Solidarnych2010

Basia na kolędowaniu pod namiotem Solidarnych2010

Wspomnienie Ewy Stankiewicz – Prezes Solidarnych2010

 

Basieńka strasznie mi się podobała jako człowiek. Silny charakter, prawość, otwartość na innych… nie chcę dalej wymieniać, bo czy to odda jej osobowość, radość spotkania, poczucie bezpieczeństwa, że ona istnieje, że można na nią liczyć, że właściwie oceni świat?

Basia na spotkaniu z dr. Leszkiem Żebrowskim

Basia w rozmowie z dr. Leszkiem Żebrowski

 

 W ogóle nie skupiała się na sobie… Z dyktafonem w ręku wytoczyła batalię nieprawości, która zalała naszą rzeczywistość po katastrofie smoleńskiej. Z wielkim poświęceniem, nadludzkim wysiłkiem, niezwykłą dzielnością i klasą. To między innymi ona sprawiła, że z podziwem spojrzałam na Warszawę – jakie naprawdę jest to miasto, skoro tu tacy piękni ludzie istnieją… Ją – arystokratkę w dobrym tego słowa znaczeniu, takiego prawego i szlachetnego człowieka dostrzegłam w tyglu wydarzeń wokół namiotu protestu solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu. A może jeszcze wcześniej pod Krzyżem później usuniętym. Potem niezmiennie wśród przyjaciół z portalu Solidarni 2010. Ze swoją dobrocią, ale i stanowczością, walczyła o godność drugiego człowieka, o Polskę, którą traktowała jak rodzinę, o Boga przy Polsce. Basieńka by się żachnęła na te patetyczne słowa i zaraz odwracałaby uwagę od siebie, przerzucając zainteresowanie na kogoś innego… Ale trudno będzie jej to teraz zrobić, bo bardzo się wryła w nasze serca. Jej radość i optymizm, który nieraz pomagał nam przetrwać, to niezwykły dar na dalszą drogę.

 

Panie Boże zaopiekuj się Basią.

 

Ewa Stankiewicz

Wyrazy współczucia dla Bliskich i Licznego Grona Przyjaciół Basi Chojnackiej.

 

 Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, na wieki wieków.

 

Amen.

 

 Judyta

 

Redakcja portalu Legion Św. Ekspedyta

Uroczystości pogrzebowe śp. Basi Chojnackiej odbędą się 6 czerwca 2013 r. w Pyrach [Warszawa-Ursynów].

 

O godzinie 11.00 w miejscowym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. żałobna za duszę Basi.

 

Po Mszy nastąpi wyprowadzenie na miejscowy cmentarz.

 

 

 

 

 

 

O autorze: Redakcja