wyszperane 26/09/13


“Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę”
http://gosc.pl/doc/1718941.Koronka-na-ulicach-miast-po-raz-6Czterej naukowcy złożyli w Watykanie skargę na wydany Franciszkanom Niepokalanej zakaz odprawiania mszy w tzw. rycie trydenckim. Ich zdaniem, sankcja ta stoi w oczywistej sprzeczności z motu proprio Benedykta XVI Summorum Pontificum.
http://www.bibula.com/?p=70472


Warunki fundamentalne nowego ładu wolności chrześcijańskiej
http://www.bibula.com/?p=70135Papież, który dba, abyśmy nie popadli w przesadną czystość doktrynalną.
http://marucha.wordpress.com/

Czy młodzi ludzie przychodzący do przedseminarium mają w większości jakieś doświadczenia związane z pobytem w innych seminariach, czy też przychodzą bezpośrednio do FSSPX?
– Mamy do czynienia z oboma tymi przypadkami. Niektórzy kandydaci przychodzą do nas zgorszeni i wstrząśnięci poprzednimi doświadczeniami związanymi z pobytem w innych domach formacyjnych. Inni, którzy są świadomi sytuacji, jaka obecnie panuje w nowoczesnych seminariach, kierują się bezpośrednio do nas, prosząc o tradycyjną formację. Ci młodzi ludzie, którzy są zainteresowani wstąpieniem do naszego przedseminarium, mogą skontaktować się z którymś z przeoratów, najlepiej tym w Albano.
http://www.bibula.com/?p=70261

Z dziedzictwo niemieckiej kultury
Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pani Hieronima Wilczewska którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu 2013 w New Britain, stan Connecticut, USA, w dniu zbrodni w Jedwabnem miała 8 lat. W ciągu 6 dni, przechodząc wielokrotnie lub przystając obok stodoły która stała się miejscem kaźni Żydów z Jedwabnego, pani Hieronima była naocznym świadkiem niemieckiego mordu, tragedii i konania tych ludzi co ciągnęło się przez kilka dni. Zapędzonym przez SS i Gestapo do stodoły Żydom kazano wchodzić i układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Niemcy wrzucali następnie małe żydowskie dzieci na samą górę .
Następnie, Niemcy oblali benzyną i podpalili z miotaczy ognia budynek. W ten bestialski sposób zamordowano większość, ale nie wszystkich. Ludzie, znajdujący się na dole, żyli jeszcze przez kilka dni. Pani Hieronima zapamiętała jak kiwali się godzinami, w beznadziejnej rozpaczy, poparzeni i spowici popiołem ze swoich spalonych współbraci, często członków swoich rodzin, z górnych warstw.
Gestapo i SS przez te kilka dni trzymało dookoła stodoły uzbrojone warty, pilnując aby nikt z żyjących jeszcze jakimś cudem Żydów nie wydostał się ze stodoły oraz uniemożliwiając ludności Jedwabnego przynoszenia im wody czy pożywienia. Po kilku dniach, kiedy wszyscy zmarli z głodu, wycieńczenia czy ran, Niemcy zakopali wszystkie zwłoki na miejscu swojej zbrodni.
http://vod.gazetapolska.pl/5187-jedwabne-swiadek-historii?fb_action_ids=591075590954978&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22591075590954978%22%3A591061220953677%7D&action_type_map=%7B%22591075590954978%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Dr Cenckiewicz: Ten Film obraża pamięć Aliny Pieńkowskiej – co na to marszałek Borusewicz?
http://vod.gazetapolska.pl/5198-dr-cenckiewicz-ten-film-obraza-pamiec-aliny-pienkowskiej-co-na-marszalek-borusewicz
http://wpolityce.pl/artykuly/63333-roza-thun-zachwycona-filmem-o-walesie-wzruszajacy-moze-rzeczywiscie-to-nie-jest-film-dla-kretynow-zamknietych-w-swoich-teoriach-spiskowych

Siedemdziesiąt cztery lata temu – we wrześniu 1939 roku – Niemcy hitlerowskie napadając na Polskę rozpoczęły II wojnę światową. Ideologia narodowo socjalistyczna jest niejednokrotnie przedstawiana jako ideologia „skrajnej prawicy”. Niekiedy twierdzi się nawet, że program hitlerowski wyrósł z chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego, którego charakterystyczną cechą miał być również antysemityzm. Jednak wszystkie te twierdzenia są pozbawioną historycznych podstaw mistyfikacją. W rzeczywistości hitlerowski narodowy socjalizm, obok komunizmu, należał do dwóch głównych wrogów chrześcijaństwa w Europie. A wrogość ta oznaczała dla milionów chrześcijan (także w Polsce) męczeńską śmierć.
Swastyka przeciw Krzyżowi. Zdaniem wszystkich biografów Adolfa Hitlera przyszły wódz III Rzeszy, chociaż urodzony w rodzinie katolickiej, już w okresie szkolnym trwale oddalił się od Kościoła.
[  …  ]
W pismach takich twórców, jak Guido von List czy Jörg Lanz von Liebenfels (cysters wyrzucony z zakonu z powodu homoseksualizmu) – w swojej retoryce łudząco przypominających tropiącego dawne spiski i tajemnice Dana Browna – młody Hitler czytał o dawnej cywilizacji ario-germańskiej zniszczonej przede wszystkim przez Kościół katolicki (ewangelizacja Germanii); o wspaniałej religii Wotana, która przechowuje swoje tajemnice w znakach runicznych (m.in. swastyce). Wszystko jest jeszcze możliwe do odzyskania – przekonywali twórcy okultystycznej wersji rasizmu. Najpierw trzeba uporać się z pierwszym wrogiem cywilizacji aryjskiej, czyli z katolicyzmem, następnie z tzw. „niższymi rasami” (Liebenfels zalecał, na przykład, ich palenie jako ofiar dla Boga). W ten sposób będzie możliwy powrót do „aryjskiej moralności”, w tym „aryjskiej moralności seksualnej”.
http://www.bibula.com/?p=70081

Szkoła programowana przez władzę samym swoim istnieniem propaguje przede wszystkim konstytutywny dla nie-świadomości inteligenckiej zestaw przesądów: DEMOKRATYZM (w sferze ustrojowej), ETATYZM (w sferze gospodarczej), MODERNIZM (w sferze religijej), INDYFERENTYZM (w sferze moralnej, stąd fetysze pochodne: pacyfizmu, tolerantyzmu etc.) i JUDEOIDEALIZM (w odróżnieniu od postulowanego przez niżej podpisanego judeorealizmu). Jest więc szkolnictwo państwowe, nie bójmy się tego słowa, MASONERIĄ DLA NIELETNICH – nie agitując dziś w sposób bezpośredni np. do wstąpienia do jakiegoś Komsomołu, Hitlerjugend, czy innego ZMP – zadowala się ona inicjacyjnym okaleczeniem świadomości i duchowości młodego człowieka, neutralizuje go i konformizuje, czyniąc organicznie niezdolnym do jasnego rozpoznania najwspanialszych skarbów i najpoważniejszych zagrożeń cywilizacyjnych.
[  …  ]
Reasumując: oburzanie się na MEN, że wynaradawia polską młodzież (a przeczytałem, że niektórzy tam w Krakowie „są oburzeni”), jest podobnym nieporozumieniem, jak byłoby nim np. oburzanie się na dyrekcję kołchozu, że krowy w nim dają mniej mleka, a ludzie więcej piją, niż w wolnym świecie; albo oburzanie się na gauleitera Fischera za nędzny repertuar teatrzyków w okupowanej Warszawie. Bo podobnie jak kołchozy są od tego, by upadlały ludzi, a okupanci od tego, by nas wynaradawiać – tak i Ministerstwo Edukacji jest od dbania o to, by młodzi Polacy nie rozumieli i nie cenili tego, kim są i skąd się wywodzą, by od dziecka wdrażali się do respektowania aktualnej polit-poprawności, by nie byli zdolni stanąć na przeszkodzie budowie Nowego Wspaniałego Świata.
http://www.pch24.pl/w-sprawie-lektur-obowiazkowych,17929,i.htmlPrzegląd Tygodnia w Klubie Ronina – Król, Magierowski, Ziemkiewicz
http://vod.gazetapolska.pl/5206-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-krol-magierowski-ziemkiewicz

Lada dzień do Polski trafić ma drugi pociąg Pendolino, który PKP Intercity zamówiła we Włoszech. Tymczasem niemiecka kolei zamawia dla siebie składy w… Polsce. Właśnie podpisano umowę na 9 pociągów produkowanych w Bydgoszczy. To zdaje się zaskakujące, że Niemcy kupują u nas, a my w Włochów.
Prof. Witold Kieżun, ekonomista, powstaniec warszawski, więzień sowieckich łagrów, autor książki „Patologia transformacji”:
Nie jestem specjalistą od kolejnictwa, nie umiem porównać tych dwóch pociągów. Jednak problem dotyczy również innych obszarów. Podobna sytuacja ma miejsce np. w odniesieniu do autobusów. Polska produkuje bardzo dobre pojazdy, ostatnio kupił je Hanower. A tymczasem my do Warszawy sprowadzamy kolejną grupę autobusów marki Mercedes. Zarówno zakupy kolejowe, jak i ta sytuacja to zupełnie niewłaściwe działanie, przeciwko któremu ja wielokrotnie protestowałem.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/63268-struktura-gospodarki-jest-struktura-neokolonialna-musimy-sie-nastawic-na-kupowanie-tego-co-polskie-nasz-wywiad-z-prof-witoldem-kiezunem

Z drugiej strony, tabuny żurnalistów (i wytresowanych przez nich „lemingów”) płonących świętym oburzeniem na okrucieństwo argentyńskiej junty skrzętnie pomijają tę okoliczność, że jej surowe – zapewne przesadne i w niektórych wypadkach nieuzasadnione – represje były reakcją na systematyczny terror uprawiany w Argentynie przez rozmaite lewackie organizacje już od lat 60., który swoje apogeum osiągnął pod koniec rządów prezydenta gen. Juana Domingo Perona (1895-1974) – zupełnie niepanującego nad sytuacją – oraz jego drugiej małżonki Izabelity (właściwie: Marii Estelli), czyli w latach 1973-1976. Terror owej „miejskiej partyzantki” (guerilla) uderzał we wszystkich: w nielewicowych peronistów1 i w antyperonistów, tak z lewicy, jak z prawicy; w armię i w policję, w przemysłowców i w związkowców, w intelektualistów i w przypadkowych przechodniów. Nasi metapolityczni władcy postępują więc dokładnie w myśl maksymy Nicolasa Gomeza Davili, iż lewica podnosi krzyk o „białym terrorze” zawsze wtedy, kiedy zabija się morderców.
http://www.bibula.com/?p=70185


Coś jednak nam przyrasta
http://www.eudebtclock.orgPoniżej o paru osobach, które dopominają się o spotkanie z prokuratorem. Może kiedyś się doczekają. Postarajmy się o nich nie zapomnieć.

Marionetka Tusk. “Dzień katastrofy smoleńskiej był także dniem wzmożonych kontaktów miedzy Tuskiem a Putinem”. 10 kwietnia 2010 roku odbyły się dwie rozmowy telefoniczne między nimi. Nie zostały one nagrane przez Tuska ani nie zostały z nich sporządzone notatki, co jest kuriozum w skali światowej. O tym, że takie rozmowy są standardowo nagrywane, a gdy jest to technicznie niemożliwe są z nich sporządzone notatki, może się przekonać każdy odwiedzając strony archiwum Departamentu Stanu USA, gdzie można przeczytać odtajnione już stenogramy nagrań rozmów i notatki pracowników tej instytucji w czasie, na przykład, kryzysu kubańskiego czy irańskiego
http://wpolityce.pl/artykuly/63161-marionetka-tusk-dzien-katastrofy-smolenskiej-byl-takze-dniem-wzmozonych-kontaktow-miedzy-tuskiem-a-putinem


Pięćdziesiąt procent tego, co mamy w kulturze i cywilizacji, zawdzięczamy Niemcom. A połączenie Polski i Niemiec, o którym mówił Wałęsa, już staje się faktem. Tak przynajmniej uważa znany reżyser i senator Kazimierz Kutz.
Niemiecki porządek urzekł Kutza, który w wywiadzie dla portalu Lisa, solidaryzuje się z niedawną wypowiedzią Wałęsy, że Polska i Niemcy powinny stać się jednym państwem.
http://wpolityce.pl/artykuly/63287-piecdziesiat-procent-tego-co-mamy-w-kulturze-i-cywilizacji-zawdzieczamy-niemcom-a-polaczenie-polski-i-niemiec-o-ktorym-mowil-walesa-juz-staje-sie-faktem-tak-przynajmniej-uwaza-znany-rezyser-i-senator-kazimierz-kutz

Żakowski dalej niż Wałęsa: “Za życia najmłodszego dziś pokolenia powstanie państwo, w którym będą Niemcy i Polska”
http://wpolityce.pl/artykuly/63290-zakowski-dalej-niz-walesa-za-zycia-najmlodszego-dzis-pokolenia-powstanie-panstwo-w-ktorym-beda-niemcy-i-polska

Przypominamy, że składał Pan przysięgę prezydencką w momencie obejmowania przez siebie urzędu. Ówczesną, specjalnie dla Pana ułożoną Przysięgę Prezydenta RP, która brzmiała:
Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam Narodowi Polskiemu, że postanowieniom Konstytucji wierności dochowam,  będę strzegł niezłomnie godności Narodu,  suwerenności i bezpieczeństwa Państwa.  Przysięgam, że dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.
Nie wnikając w historię Pańskiej prezydentury i jej skutków dla naszej Ojczyzny przypominamy, że obdarzenie Pana przez Naród najwyższym urzędem zobowiązuje do zachowania najwyższej staranności w postępowaniu i wypowiedziach nawet już po opuszczeniu tego urzędu.
http://wpolityce.pl/artykuly/63340-list-reduty-dobrego-imienia-do-lecha-walesy-czy-przysiega-wtedy-zlozona-nie-obowiazuje-pana-i-w-tej-chwili


Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk.
Radosław Sikorski w amerykańskim piśmie Foreign Affairs
www.bibula.com

O autorze: Jacek