Wincenty Koman: odzyskajmy media publiczne

Wincenty Koman odzyskajmy media publiczne - YouTube - Mozilla Firefox IBM Ed_2013-10-21_15-30-14

 

Rebeliantka informowała nas tutaj o rozprawie sądowej w sprawie o dyskryminację z powództwa pana Wincentego Komana przeciwko TVP.

Udałem się tam z kamerą, niestety sąd nie wyraził zgody na filmowanie. Całość odbywała się zresztą w tak sprinterskim tempie, że praktycznie w momencie, kiedy mógłbym zacząć filmować było już po sprawie: Sąd odrzucił apelację przeciwko oddaleniu powództwa powołując się na dwie okoliczności o – moim zdaniem – marginalnym znaczeniu.

Po rozprawie udaliśmy się do siedziby “Stowarzyszenia byłych i przyszłych więźniów politycznych”, gdzie zarejestrowałem wypowiedź pana Wincentego Komana na temat potrzeby odzyskania mediów publicznych, którą poniżej zamieszczam. Streszcza się ona w wezwaniu:

 

“Misja mediów publicznych zagwarantowana ustawą:
Ustawa o radiofonii i telewizji była jedną z pierwszych ustaw dostosowujących Polskę do możliwości nazwania ją państwem demokratycznym.
Walka o Media Publiczne – jest jedyną możliwością kontroli władzy przez społeczeństwo, bez której nie ma najmniejszej szansy na demokratyczne państwo.”

 

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)