Koniec bluźnierczych pokazów. Ściana w Centrum Sztuki Współczesnej oblana farbą

 

za:   http://niezalezna.pl/48300-koniec-bluznierczych-pokazow-sciana-w-centrum-sztuki-wspolczesnej-oblana-farba

Dodano: 14.11.2013 [19:25]
Koniec bluźnierczych pokazów. Ściana w Centrum Sztuki Współczesnej oblana farbą - niezalezna.pl

foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Grupa osób protestujących przeciwko antychrześcijańskiemu filmowi wyświetlanemu w Centrum Sztuki Współczesnej wtargnęła do galerii. Ściana, na której prezentowano film, została oblana czerwoną farbą.

Policja zatrzymała mężczyznę, który w Centrum Sztuki Współczesnej oblał czerwoną farbą ścianę, na której wyświetlano film “Adoracja” Jacka Markiewicza.

Osoby, które przerwały możliwość wyświetlania “dzieła”, protestowały wcześniej przeciw pokazywaniu “Adoracji” w państwowej placówce. Na filmie Jacka Markiewicza widać nagiego mężczyznę ocierającego się o figurę Jezusa Chrystusa na Krzyżu. “Gdy wszedłem do kościoła w Warszawie i zobaczyłem ludzi modlących się do wyrzeźbionego niby-boga, przeżyłem szok. Do pracy, w której pieszczę Chrystusa, motywowała mnie chęć obrazy tego, co nie jest Bogiem. I mimo wszystko jest to praca religijna – o uwielbieniu Boga” – mówił Markiewicz w jednym z wywiadów.

W galerii prowadzona była modlitwa ekspiacyjna za zniewagę krzyża oraz w intencji jak najszybszego zamknięcia bluźnierczej wystawy.

CSW ewakuowano.


fot.: Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska


Krzysztof Sitkowski​ / Gazeta Polska


Krzysztof Sitkowski​ / Gazeta Polska

O autorze: Jacek