wyszperane 17/11/13

Można się też tylko dziwić oburzeniu pani prezydent Warszawy po spaleniu tęczy na Placu Zbawiciela. Ta tęcza, którą środowiska LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transgenderowcy) wybrały sobie na symbol ich ruchu, była niszczona i palona wielokrotnie. Jest oczywiste, że nie powinna tam stać, ze względów historycznych, architektonicznych i estetycznych. Umieszczenie jej na wprost kościoła Najświętszego Zbawiciela, przepięknej bazyliki nawiązującej swoją architekturą do polskiego renesansu i baroku, usytuowanej na placu Zbawiciela, dla wielu, nie tylko katolików, jest oczywistą prowokacją.
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-wojciecha-reszczynskiego/67293-gromy-na-marsz-i-rozsadek-sluczaczki-ktora-mowi-bylam-bardziej-oburzona-kiedy-marszalkiem-polski-byl-rokossowski


– Donald Tusk wybrał linię pełnego uniżenia przed Moskwą i nie może już zawrócić – przekonuje w rozmowie z RMF FM krytyczny wobec Kremla rosyjski politolog Andriej Piontkowski „…”Pokazali wam kim jesteście, kim jest Tusk, a kim jest Putin. Tuskowi i Komorowskiemu jeszcze raz to pokazali. Zresztą oni sami wybrali tę rolę, kiedy po smoleńskiej katastrofie we wszystkim starali się dogodzić Moskwie. Tusk został zakładnikiem tej sytuacji i zawsze nim będzie, zawsze będzie w tej pozycji. „….”Jego zdaniem “w uświadomionych rosyjskich kręgach panuje przekonanie, że jeżeli Tusk zachowałby się w sposób, który nie spodoba się Moskwie, to mogą go skompromitować“. – Chociażby upubliczniając jakieś protokoły rozmów po katastrofie smoleńskiej, które byłyby zabójcze dla jego pozycji w Polsce.
http://naszeblogi.pl/42351-berlin-i-moskwa-buduja-przyszla-koalicje-w-polsce
http://www.ekspedyt.org/elig/2013/11/16/20286_dezorientacja-mainstreamu-rmf24polska-i-wybryk-chraboty.html


Media obiegła sensacyjna wieść o odnalezieniu w Niemczech gigantycznej kolekcji skradzionych podczas II wojny światowej dzieł sztuki. Do odkrycia miało dojść w monachijskim mieszkaniu niejakiego Corneliusa Gurlitta. Mówi się o 1400 obrazach zaliczonych w czasach Hitlera do tak zwanej „sztuki zdegenerowanej”, wśród których są dzieła Picasaa, Matissa i Chagalla.
79 letni Cornelius Gurlitt to syn Hildebrandta Gurlitta, niemieckiego marszanda, który nosił przydomek „złodzieja Hitlera”. Nie byłoby w tym wszystkim niczego ponad sensacyjną wiadomość gdyby nie fakt, że cała sprawa znana już była trzy lata temu i jak do tej pory wszystkich obowiązywała jakaś dziwna zmowa milczenia.
Wyobraźmy sobie, że w Warszawie u kogoś na strychu znaleziono by kilka rysunków zamordowanego w getcie Romana Kramsztyka. Już widzę te nagłówki w Gazecie Wyborczej i rozgrzanych sensacją dziennikarzy TVN24. Już widzę ambasadora Polski w Izraelu wezwanego na dywanik przez tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych i falę przeprosin oraz bicia się w piersi przez miejscowe „moralne autorytety”.
Przez świat przetoczyłaby się gigantyczna antypolska propagandowa akcja mówiąca o tym jak to antysemici znad Wisły pomagali, oczywiście nie Niemcom, ale faszystom, nie tylko w mordowaniu, ale i okradaniu ludności żydowskiej, a na całym globie furorę robiłby odważny i demaskatorski film Pasikowskiego, „Pokłosie II” o polskich zbrodniarzach i grabieżcach, rozpowszechniany oczywiście przez nasze ambasady na polecenie Radosława Sikorskiego, a w zasadzie jego żony Anny Applebaum.
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/16/spadkobiercy-goethego-czy-hitlera-miroslaw-kokoszkiewicz/
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/15/pomarszowe-refleksje/Po co Polakom w UK patriotyzm
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/15/po-co-polakom-w-uk-patriotyzm/
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/17/usa-protest-w-nowym-jorku-przeciwko-znieslawianiu-polakow-przez-bbc/
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/16/demonstracja-polakow-przed-siedziba-bbc/
http://www.goniec.net/media/k2/items/cache/02d8012e1db1554c5c16460f67368f3a_XL.jpg

W czwartek 14 listopada 2013 r. w Madrycie odbyło się spotkanie z naczelnym „Gazety Wyborczej”. Spotkanie to zostało przygotowane we współpracy z Instituto Polaco de Cultura Madrid (Instytutem Kultury Polskiej w Madrycie) zależnym od MSZ i współpracującym z Ambasadą RP na czele której od ubiegłego roku stoi Tomasz Arabski.
Tym samym jest nam przykro, że nie propaguje się wśród społeczeństwa hiszpańskojęzycznego książek i dzieł polskich klasyków, jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Stanisław Wyspiański, Zbigniew Herbert czy Henryk Sienkiewicz nie wspominając już o historykach i publicystach współczesnych pokroju prof. Jana Żaryna, Stanisława Michalkiewicza, Sławomira Cenckiewicza, Tadeusza Płużańskiego, Grzegorza Brauna, Leszka Żebrowskiego i wielu, wielu innych.
Za to po raz kolejny promuje się osoby żydowskiego pochodzenia współpracujące z komunistami. Teraz przyszła kolej na Aarona Szechtera.
Pozwolę sobie na jeden mały cytat z tejże książki. Według A.Michnika “każda wielka zmiana rewolucyjna rozbudza nadzieje i oczekiwania, które nie mogą być zrealizowane.” No cóż panie Michnik, każda zmiana rewolucyjna niesie za sobą nowe prądy, spełnione oczekiwania, czasami tylko trzeba więcej cierpliwości i czasu.
Pan, pańska matka i wam podobni nauczali nas historii „jedynej tej prawdziwej” – marksistowskiej, komunistycznej mając nadzieje, ze zasieją w nas ludziach młodych jedyną słuszną miłość do komunizmu. Jednak już pan wie, jak bardzo się pomyliliście. Dziś młodzież polska domaga się sprostowań zakłamanej historii, przywrócenia chwały bohaterom z AK, „Żołnierzom Wyklętym”, rozliczenia zbrodni przeciwko narodowi polskiemu jakie miały miejsce na Wołyniu, w Katyniu, Charkowie.
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/15/hiszpania-chcemy-polskich-autorow/

Czytając komentarze pod artykułami o wybuchu w  wybrałem najciekawsze. O ile popękana autostrada, to kwestia wydania na nią kolejnych potężnych pieniędzy, o tyle popękane gazociągi, to też kwestia życia i śmierci wielu ludzi. Obraz, który się z nich wyłania jest tragiczny. Złe  lub żadne oznaczenia tego co jest pod ziemią, kiepska jakość rurociągów, nieprzestrzeganie zasad BHP, bo ludzie bez umiejętności albo zmuszani do pracy w niebezpieczny ale szybki sposób, brak nadzoru, ustawiane przetargi, kiepskie prawo i jego egzekwowanie.  Niestety to sobie większość naszego społeczeństwa przy pomocy kartek wyborczych wybrała. Podminowanie własnej ziemi. W ciągu kilku ostatnich miesięcy, mieliśmy już kilka ewakuacji. Ostatnią w czwartek, w Klimontowie. No ale co to kogo obchodzi? Tęcza, mama Madzi, to są problemy dla mediów, od prawa do lewa.
http://www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/11/17/20305_mieszkamy-na-cykajacej-bombie-atomowej.html

-Brunon K. został namierzony w Internecie przez ABW w 2011 roku w ramach kontroli sieci pod względem bezpieczeństwa. Działania zostały podjęte przez służbę po atakach Breivika w Norwegii w lipcu 2011 roku. ABW miała wtedy nawet przeprowadzić z Brunonem K. „rozmowę ostrzegawczą”. Mimo to, podejrzany w dalszym ciągu aktywnie spiskował. W jego grupie planującej zamach na Sejm znalazło się prawdopodobnie kilku agentów ABW, gdyż prokuratura do dziś nie chce ujawnić ich tożsamości.
http://www.ekspedyt.org/migorr/2013/11/17/19948_tajemnica-brunona-k-jak-bylo-naprawde.html


Polski punkt widzenia –
– 08.11.2013 | TV Trwam
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rWVPq59J6ng


Jak pokonać system i obalić patologiczny układ partyjny
http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/11/14/20203_jak-pokonac-system-i-obalic-patologiczny-uklad-partyjny.html

Niejaki Krzysztof Łaszkiewicz napisał poradnik, który ma posłużyć policji jako instrukcja. Na podstawie kilku fragmentów, cytowanych w prasie da się zauważyć wyjątkowo teoretyczny charakter materiału dydaktycznego. Natomiast całkiem praktycznie widać tysiące złotych wydawanych na powyższe szkolenie, na pomoce naukowe i prelegentów (oczywiście znajomych królika), dziesiątki godzin spędzane przez policjantów na lekcjach podczas gdy na ulicy obok właśnie ktoś obrabia sklep, a dwie ulice dalej pijany żonkoś patelnią robi marmoladę z buzi swej połowicy i nie ma kto interweniować bo policja wkuwa wiedzę na temat taktu względem osoby transpłciowej by nie stworzyć jej poczucia dyskomfortu i zagrożenia podczas aresztowania…
http://naszeblogi.pl/42352-jak-lagodnie-aresztowac-geja

A rzeczywistość jest taka, że w tym czasie wyemigrowało z naszego kraju ze 2 mln ludzi. Wyemigrowało, uciekając z zielonej wyspy Tuska z najwyższym wzrostem gospodarczym w Europie – do tej „zacofanej”, pogrążonej w kryzysie Europy, której skumulowany wzrost gospodarczy w tym czasie był w okolicach zera.
Wyemigrowało podobno więcej Polaków, niż zginęło w czasie walk podczas drugiej wojny światowej.Politycy i media zajmują naszą uwagę wskaźnikami makroekonomicznymi – po to żebyśmy przypadkiem nie zorientowali się jakie są prawdziwe przyczyny biedy naszego społeczeństwa.
A rzeczywiste powody są prozaiczne: jesteśmy biednym społeczeństwem, ponieważ ponad połowa tego co wypracowujemy (zarabiamy) jest nam podstępnie odbierana za pomocą aparatu państwa pod osłoną medialnej manipulacji.Do jakiego stopnia musimy być zmanipulowani i obezwładnieni przez przekaz medialny, żeby nie widzieć oczywistego: że im większe obciążenia podatkowe tym większa bieda – a im mniejsze podatki, tym bogatsze społeczeństwo.
http://www.ekspedyt.org/freedom/2013/11/17/20310_robia-nas-w-konia-premier-i-media-o-gospodarce.html

Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk, nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie, ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost OSCAR to D.Tusk.
Czy to sprawa ostrego konfliktu na linii socjalistów francuskich z obecnym rządem Niemiec , czy raczej zmiana kursu polityki unii europejskiej , nie jest to do końca jasne , ale zaczyna się demontaż układu Angeli Merkel.
Ukazanie się w bardzo szybkim tempie książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna wywołało burze w Niemczech.
http://londyn24.co.uk/uncategorized/merkel-ma-akta-oscara-vel-d-tuska-☚-przeczytaj/

Rosyjscy narodowcy uważnie śledzą opór białej Europy i witają go, solidaryzując się z odrodzeniem i wzrostem ducha narodowego Europejczyków, wyrażającego się także w manifestacjach i innych politycznych akcjach narodowych i ultraprawicowych takich jak „Marsz Niepodległości” w Warszawie. Ale jesteśmy zaniepokojeni antyrosyjskimi prowokacjami, które miały miejsce podczas „Marszu Niepodległości” w dniu 11 listopada. Ubolewamy, że Polacy, do tej pory, traktują nas jak wrogów i łączą Rosjan z komunistami a Rosję ze Związkiem Sowieckim. Narodowcy w Rosji walczą dzisiaj o utworzenie rosyjskiego państwa narodowego a Rosjanie nie dążą do podbicia Polski albo kogokolwiek innego. Wprost przeciwnie, my mamy dzisiaj wspólnych wrogów, a jest to syjonistyczny i islamski globalizm. Dążą one do ujarzmienia naszych narodów, do zniszczenia tradycyjnych kulturalnych i religijnych wartości i zasiedlenia naszych krajów azjatyckimi emigrantami. Te siły chcą zderzyć nas wzajemnie i zniszczyć najsilniejsze i najtwardsze słowiańskie warownie chrześcijaństwa, katolicką Polskę i prawosławną Rosję. Dlatego wzywamy polskich narodowców do zapomnienia o historycznych sprzecznościach i starych konfliktach, do rezygnacji z antyrosyjskiej i rusofobicznej retoryki i pomyśleniu o wspólnej współpracy i walce o wspólne cele. Na manifestacji rosyjskich narodowców w Moskwie 4 listopada, polscy działacze już wystąpili z hasłami rosyjsko-polskiej przyjaźni.
http://wirtualnapolonia.com/2013/11/16/list-rosyjskich-nacjonalistow-do-polakow/Mitologia skali holocaustu i jej rola w zatajeniu rozmiaru ludobójstwa w PRL
http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/14/mitologia-skali-holocaustu-i-jej-rola-w-zatajeniu-rozmiaru-ludobojstwa-w-prl/
http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

O autorze: Jacek