wyszperane 16/11/13

Zmorą dzisiejszego czasu jest to, że ludzie nie potrafią już szczerze rozmawiać o życiu wiecznym. Rzadko mówi się o śmierci w rodzinach, coraz rzadziej w kościołach. Za to słyszymy, ponad miarę często, słowa, które uspokajają i usypiają naszą czujność: Bądź dobry dla bliźniego, ale musisz się przede wszystkim sam dobrze czuć. Musisz być szczęśliwy tu, na ziemi, to ci się należy, właśnie na tym polega miłość Boga. Jakże rzadko słyszymy: Pamiętaj o wieczności, pamiętaj, że życie to tylko krótka chwila.
http://ewapolak-palkiewicz.pl/jak-umierano/?utm_source=feedly1 – Nowość: Sobór Watykański II opracował nowe chrześcijaństwo, na miarę „nowej ery, którą przeżywa dzisiaj rodzaj ludzki” (GS nr 4, §2), również w porządku duchowym. Chodzi – według samych historyków i socjologów – o inną religię: pomimo zapewniania co do niezmienionej wiary, religia jest głęboko zmieniona przez duchowe „aggiornamento”, które wywraca powiązania między dogmatami (UR, nr 11, o hierarchii prawd).
2 – Odwrócenie celów: Nowa relacja między chrześcijaninem i jego Bogiem streszcza się w idei „służby człowiekowi” [1] (GS, nr 3). Zaiste, jest on „jedynym stworzeniem, które Bóg stworzył dla niego samego” [2] (GS nr 24, §3). Jawi się – na płaszczyźnie doczesnej – jako „ośrodek i szczyt wszystkich rzeczy” (GS nr 12 §1). Staje się więc celem dla samego Kościoła, który odtąd określany jest jako „sakrament, czyli znak i narzędzie” dla człowieka (LG nr 1). Ta idea służby człowiekowi odwraca to, co stanowi serce religii, bowiem powołaniem człowieka jest oddanie się w służbę Bogu, Kościołowi i swemu bliźniemu, w miłości.
http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/06/09/nowa-religia-soboru-watykanskiego-ii-w-skrocie/

Droga Neokatechumenalna” jest jednym z najliczniejszych i najbardziej wpływowych „nowych ruchów kościelnych”. Autor tekstu, podążający „Drogą” przez siedem lat, ukazuje jej prawdziwy obraz i wyjaśnia, dlaczego niedawna „interwencja Watykanu”, o której donosiły media, nie jest w stanie skorygować błędów „Drogi”.
http://www.bibula.com/?p=69006

WIADOMOŚCI Z CENTRUM BLUŹNIERSTW
www.dakowski.pl
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10980&Itemid=46

Siv Kristin Saellmann była do niedawna jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych dziennikarek norweskiej publicznej telewizji NRK. Była, bowiem kilka dni temu, podczas czytania wiadomości zaprezentowała się szerokiej publiczności z łańcuszkiem z krzyżykiem.
Zdobiący szyję spikerki krzyżyk o długości 1,4 cm (!) natychmiast wywołał burzę.
http://www.pch24.pl/norwegia–krzyz-podwaza-wiarygodnosc-telewizji-,19159,i.html#ixzz2koYdLZHP

Okazuje się, że dzisiejsza Polska to nie tylko przysłowiowy Kraj Absurdów, ale państwo, w którym na całego trwa niewypowiedziana ekonomiczna wojna z własnym narodem, ale też coraz bardziej jawny stan wyjątkowy, przeciwko wszystkiemu co polskie, katolickie, tradycyjne, normalne i przyzwoite.
Obecna władza i jej elity oraz media mętnego nurtu przestały już zachowywać jakiekolwiek pozory. Patriotyzmu gospodarczego w gazecie będącej własnością obcego kapitału uczą nas prezesi zagranicznych banków, działających i osiągających krociowe zyski właśnie w Polsce, na czele z J.K. Bieleckim i M. Morawieckim
http://wpolityce.pl/artykuly/67141-janusz-szewczak-nic-dziwnego-ze-nastroje-polakow-tak-bardzo-sie-radykalizuja-idzie-niewatpliwie-czas-proby

Niemiecka hipokryzja: atakują Polskę za węgiel i CO2, a sami zapominają, że spalają go o wiele więcej i mają znacznie wyższe emisje
W niemieckich mediach tamtejsi politycy i ekolodzy prowadzili w ostatnich dniach ostrą nagonkę na nasz kraj. Chodziło o zużycie węgla i poziom emisji CO2 do atmosfery. Zdaniem Niemców spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym dużo gazów cieplarnianych. Problem w tym, że niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska, a statystyczny poziom emisji CO2 na osobę jest znacznie wyższy niż w Polsce.
http://niewygodne.info.pl/artykul/00630-niemiecka-hipokryzja-w-sprawie-co2.htm

Kaźmierczak: UE dzieli się na równych i równiejszych. Polakom nie wolno krytykować unijnych pomysłów
http://biznesalert.pl/kazmierczak-ue-dzieli-sie-na-rownych-i-rowniejszych-polakom-nie-wolno-krytykowac-unijnych-pomyslow/Rozbiory? Bogu dzięki. Inaczej nie mielibyśmy nowoczesnego państwa” – taką zajawką  reklamuje „Gazeta Wyborcza” na swojej internetowej stronie wywiad z krakowskim socjologiem Janem Sową. W pewnym momencie to był na tej stronie najmocniej wyeksponowany tytuł opisujący stosunek tej gazety do rocznicy niepodległości.
http://wpolityce.pl/dzienniki/jeden-taki/66801-mamy-dziekowac-bogu-za-zabory-takim-haslem-czci-wyborcza-rocznice-polskiej-niepodleglosci-nieznany-naukowiec-zamiast-historycznego-wykladu-funduje-nam-ahistoryczna-politgramote


232 siedzenia wytarte milionem podpisów
. Oto „obywatelskość” Platformy, oto „ludowość” PSL!
Nie będzie referendum w sprawie 6-latków. 232 posłów uznało, że nic nie wart jest dla nich milion podpisów obywateli, zatroskanych o swoje dzieci rodziców. Nie zgodzili się nawet, żeby o tej sprawie w komisji podyskutować.
http://wpolityce.pl/artykuly/66568-232-siedzenia-wytarte-milionem-podpisow-oto-obywatelskosc-platformy-oto-ludowosc-psl

Przypominamy, że  SLD i Twój Ruch (dawniej Ruch Palikota), pod przykrywką nowelizacji Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów UE w zakresie równego traktowania, chce wprowadzić w Polsce faktyczną homodyktaturę. Proponowane zmiany zamiast równego traktowania przyniosą uprzywilejowaną pozycję społeczną środowiskom homoseksualnym oraz przyczynią się do dyskryminacji normalnych rodzin opartych na małżeństwie między mężczyzną i kobietą.
http://stopdyktaturze.pl/

Niemiecki dziennik „Frankfurter Rundschau” w artykule pt. „Polscy faszyści awanturują się” pisze: „Dziesiątki tysięcy neofaszystów demonstruje i wywołuje zamieszki podczas obchodów Święta Niepodległości Polski. Wybuchy rac odbijają się echem wśród warszawskich wieżowców. Bengalskie ognie płoną ponad głowami tłumu. Dziesiątki tysięcy demonstrantów – prawicowych ekstremistów – skanduje: „Bóg, Honor, Ojczyzna!”.
http://niewygodne.info.pl/artykul/00622-niemiecka-prasa-dziesiatki-tysiecy-polskich-faszystow-skanduje-bog-honor-ojczyzna.htm

Tagi: , , ,

O autorze: Jacek