Narody czyszczą swoje sumienie uderzając w Polskę

Dlaczego Polska jest dziś tak atakowana? Środowiskom (najczęściej katolickim) patriotycznym wmawia się faszyzm, antysemityzm, rasizm (o zgrozo!) i kilka innych pobocznych przydomków (nie)godnych najgorszych zbrodniarzy. Oczywiście głównym zarzutem, nawiasem mówiąc, jest dyskryminacji innych orientacji seksualnych. A ostatnio w mediach najmodniejszym tematem jest chyba Gender, jednak zostawmy tą ideologię postmodernistyczną, która, tak jakby, dopiero się szeroko rozwija.

Jednak Polska często jako ,,ciemnogród” nazywana jest przez ,,oświecony” Zachód, Europę i Amerykę. Co takiego Polska zrobiła?

Sądzę, że popełniła największą zbrodnię w historii całego świata. Bodajże jako jedyna, będąc państwem katolickim, nie dopuściła się największych zbrodni świata (a)cywilizowanego. Jedyny kraj, gdzie zbrodnicze ideologie nie miały jakiegokolwiek poparcia wśród społeczeństwa. Jedyny bodajże naród, który stosował w praktyce naukę Chrystusową.

Ale od początku.

Nawracanie mieczem. Ile to papieży potępiało tą zgubną teorię, najczęściej duchownych niemieckich? Polska nie tylko nie nawracała mieczem, ale otoczyła pogańską Litwę ochroną, jako pierwszy kraj w Christianitas zawarła pokój i pakt z islamską Turcją a przy tym zachowała swoją całkowicie katolicką tożsamość nie godząc się na jakiekolwiek psucie Świętej Wiary!

Niewolnictwo i kolonializm. Polska co prawda próbowała zagarnąć Madagaskar, ale tak z wielką starannością to czyniła… że właściwie to nic nie zyskała. Nie słyszy się także by naród katolicki- polski, plamił się jakoś mocno krwią niewolników. Gdy kolonializm rozwinął skrzydła, myśmy woleli bronić Wiednia. Świat ,,dzięki” Hitlerowi zapomniał bodajże największa plamę na honorze Brytyjczyków. Trzeba jednak powiedzieć jasno, ze oni, Francuzi, Holendrzy i inni, chcieli swoje sumienie wybielić!

Antysemityzm. Oskarżenia Polaków o antysemityzm jest bodajże śmieszne. Nie tylko przygarnięcie Żydów w średniowieczu, czy ratowanie ich podczas II Wojny Światowej, pomimo tak wielkiego katolicyzmu, obciąża sumienia innych narodów, ale także zwykła postawa Polaków do tego narodu nie może być powodem o antysemityzm. Obiektywna, zgodnie z prawdą ocena często nikczemnej działalności tego narodu w Europie przez polskich naukowców a także często ,,szaraczków” nie może być powodem oskarżenia o szerzenie nienawiści do tego narodu. Przypomnijmy, że pogrom Żydów odbywał się zazwyczaj raczej we Francji,a statystyki Unii Europejskiej do dziś wskazują w tym kraju najwyższy wskaźnik antysemityzmu! Najwyraźniej kogoś bezkompromisowa, na wskroś katolicka postawa narodu Polskiego miłującego naród żydowski, a jednocześnie bez ogródek wskazująca ich niecną często działalność gra na nerwach zbyt wielu narodów.

Dyskryminacja homoseksualistów i kobiet. Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi- wszyscy oni uchodzą za wzór traktowania homoseksualistów. Dlaczego? Sądzę, że inaczej niż w przypadku Polski, narody te po prostu mają wiele sobie do zarzucenia w tym temacie. Polacy mają stosunek do homoseksualizmu zdrowy. Osoby które chciałyby całkowitej eksterminacji tych osób (w przeciwieństwie do USA) jest właściwie znikomy, a jednocześnie Polacy- katolicy głoszą niezmienna prawdę na temat natury człowieka. A prawa kobiet? Czy to nie Polska jako jedna z pierwszych wprowadziła prawo wyborcze dla płci pięknej? Spójrzmy na Wlk. Brytanię która w latach 50. zakazała na olimpiadzie w Londynie udziału kobiet w rywalizacji sportowej. Tak duża powaga dla tradycyjnego modelu rodziny w Polsce, najwyraźniej strasznie drażni tych, którzy mają w tej materii sporo sobie do zarzucenia.

Dyskryminacja religii. Cóż za geniusz wykazał na przestrzeni wieków naród polski! I Żydzi i protestanci, jaką wielką tolerancję uzyskały na tych terenach, a przy tym naród polski pozostał całkowicie katolicki, bronił moralności katolickiej! A inne narody? Brytyjczycy i ich stosunek do katolików, narody protestancie i ich stosunek do katolików… szkoda gadać.

Najwyraźniej Polska, przy jej wszelkich cierpieniach, zachowała przez wieki najbardziej zdrowy stosunek i ściśle wypełniała Ewangelię Chrystusową. Ku Klux Klan i rasizm w USA. Antysemityzm we Francji. Niewolnictwo w Wlk. Brytanii. Hitler w Niemczech. Ile krwi na rękach! Te kraje musiały oczyścić się z błędów i ideologii zbrodniczych. I co zrobiły? Wpadły w druga skrajność! Czarnych, Żydów, homoseksualistów- nie można obrazić, trzeba gloryfikować. A Polska, która niczym specjalnym się w czarnej historii cywilizacji łacińskiej nie odznaczyła cierpi upokorzenia, jakoby ich zdrowy i normalny stosunek w pełni Prawdy i dogłębna katolickość narodu polskiego była przejawem dyskryminacji. Inne narody mają zbrodnie w swojej historii (Polska też je ma). I co czynią by się oczyścić? Zmieniają bieguny na przeciwne i atakują Polskę, która pozostała na wiernej, prawdziwej, katolickiej ścieżce!

“Pozycja Grossa ma jeden najważniejszy cel: odwrócić uwagę od prawdziwych źródeł antysemityzmu w Europie, którymi są protestantyzm Lutra, materializm Marksa, ideologia rasy nordyckiej Hitlera, Rosenberga i innych. Oraz uderzyć w katolickość Polski, postulując jej bestialską zwierzęcość, co radykalnie godzi w godność Polski jako narodu, w godność państwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz w świętość Kościoła Katolickiego w Polsce”.
Prof. ks. Tadeusz Guz

I tej właśnie tradycji jagiellońskiej powinna być wierna Polska, całym sercem. W prawdzie i w miłości, przy świętej wierze katolickiej.

O autorze: Michał Kmieć