Wybory na przewodniczącego KEP

To w następnym roku. Ale już media (lewackie) się o tym rozpisują. Warto pochylić się nad tym wydarzeniem i przyjrzeć się członkom KEP, sprawdzić kto ma jakie aspiracje i jaką linię, nasz Episkopat obecnie prowadzi.
Liberalne media, na czele z p. Adamem Szostkiewiczem z Polityki, przekonują nas, że już toczy się wewnętrzna walka pomiędzy kard. Nyczem, a abp Hoserem. Te dwa nazwiska pojawiają się w mediach najczęściej. Cóż, z pewnością jak zwykle i wierni i dziennikarze mają swój własny, o wiele bardziej zażarty plebiscyt i koncert marzeń, co do przyszłego przewodniczącego KEP. Jedno jest pewne, nie będzie nim abp Michalik… bo trzeci raz nie może.
Warto się przyjrzeć komu sprzyajają media, to jest, kogo się boją, a kogo uważają za zbawcę Polskiego Kościoła Katolickiego w Polsce, za rządów którego Kościół się otworzy, wyrzuci bogactwa i zacznie ścigać pedofilów, których przecież jak twierdzą, można znaleźć w każdym kościele. Media z pewnością boją się abp Hosera, a także metropolity gdańskiego abp Głodzia. Łagodne są dla kardynała Nycza, chociaż… pewnie jak w przypadku papieża Franciszka, to jedynie koncert marzeń. Kard. Nycz jest uważany za jednego z najbardziej otwartych polskich biskupów… włoscy watykaniści mają go za konserwatystę.
Na oceny całego Episkopatu trzeba będzie poścwięcić więcej czasu. Warto najpierw zatem zobaczyć, kto do niego należy. Ważnymi osobistościami, którzy mogliby zyskać poparcie wśród biskupów są metropolici.
Na pierwszy ogień weźmy metropolitę łódzkiego, abp Marka Jędraszewskiego, który jak sądzę mocno się umacnia, co świadczy fakt przyznania mu metropolii rok temu. Pamiętam jak został mianowany metropolitą, dwukrotnie zyskał moją sympatię. Najpierw stwierdził kategorycznie, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest nabożeństwem katolickim, ukrócając tym samym ,,ekumeniczną” drogę krzyżową, bez stacji drażniących protestantów. Następnie zaraz po tym, cytuje z pamięci, wyczytałem takie piękne słowa: ,,Nie możemy dialogować. Z diabłem się nie dialoguje.”.
W mojej ocenie to dość konserwatywny arcybiskup.
Jest członkiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, której przewodniczy kard. Grocholewski, zatem można uznać, że posiada kontakty w Watykanie.
Ale o tym kim jest abp Jędraszewski najlepiej świadczą jego słowa:
,,Boże Słowo, które jest i działa, które z taką mocą głoszone jest przez Święty, Katolicki i Apostolski Kościół, będące często znakiem sprzeciwu dla współczesnego świata.”
Jest świadomy realnych zagrożeń:
,,Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim – tu, na terenie Europy – tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej.”
Wie, co jest w państwie najważniejsze:
,,To nie ekonomia decyduje o przyszłości ale rodzina. Rodzina, która zaczyna się od małżeństwa, a nie od wolnych związków.”
Warto poczytać jego mądre przemówienia i listy pasterskie.

O autorze: Michał Kmieć