Dostałam pocztą. Jest nas już ponad milion, ale podpisz i TY

tumblr_mku1yjF3LI1rcnsvjo1_500

ThankYouBody
Dziękujemy za przyłączenie się do apelu o demokratyczny i wolny Internet.

Sprawmy, aby nasz apel był słyszany wszędzie. Roześlij poniższy e-mail do rodziny i znajomych oraz umieść link poniżej na Facebooku.

http://www.avaaz.org/pl/internet_apocalypse_pa_eu/?tFcgfeb

Jeszcze raz dziękujemy za wszystko,

Zespół Avaaz

PS – Wiele z kampanii Avaaz jest inicjowanych przez członków naszej społeczności! Napisz swoją petycję i zdobądź poparcie – na arenie lokalnej, narodowej i światowej: http://www.avaaz.org/en/petition/start_a_petition/?bgMYedb&
v=23918
——–

Drodzy przyjaciele,

Najbogatszy 1% ludzi może już zawsze kontrolować to, co widzimy w Internecie – niszcząc tym samym marzenie o demokratycznej autostradzie informacyjnej dostępnej dla każdego, jakim kierowali się twórcy ogólnoświatowej sieci.
Wspólnie stworzyliśmy naszą społeczność w oparciu o to marzenie, aby zwalczać korupcję, ratować życia i nieść napędzaną przez ludzi pomoc krajom w potrzebie. Ale USA i UE są o krok od pozwolenia najbogatszym korporacjom i ludziom na pokazywanie treści z najlepszą prędkością, szybszym dostępem do witryn oraz możliwością sprzedawania nam zawartości sieci, jak telewizji satelitarnej. W tych warunkach nawet Avaaz może nie mieć szansy, aby pokazać nagrania mieszkańca Syrii, prowadzić kampanie na rzecz ocalenia naszej planety albo komunikować się z nami wsystkimi!

Ale nowatorzy techniki, obrońcy wolności słowa i najlepsze firmy Internetu walczą i jeśli przyłączymy się do nich, to możemy powstrzymać tę apokalipsę Internetu. Kliknij poniżej, aby przyłączyć się największego w dziejach apelu o demokratyczny i wolny Internet. Podpisz petycję i podaj dalej:

http://www.avaaz.org/pl/internet_apocalypse_pa_eu/?tFcgfeb

Do dziś wszystkie ulepszenia Internetu dotyczyły nas wszystkich – kiedy ultrakonserwatywne Fox News Ruperta Murdocha mogły szybciej udostępniać pliki wideo, ta sama technologia była dostępna mediom niezależnym, które pokazywały realia Ukrainy, Syrii czy Palestyny. Politycy nazywali to „neutralnością sieci” i prawa chroniące tę neutralność istniały w Stanach Zjednoczonych, ale zostały właśnie zniesione decyzją sądu. A teraz Parlament Europejski grozi przegłosowaniem przepisu, na mocy którego dostawcy usług internetowych będą mieli prawo ułatwić nam dostęp tylko do niektórych witryn. Zmiany te sprawią, że Internet będzie wolny dla 1%, ale małe firmy nie będą miały dostępu do istotnych innowacji.

W UE członkowie Komisji Parlamentu Europejskiego zadecydują niebawem, czy przekazać projekt ustawy pod głosowanie. Niektórzy z komisarzy popierają nasz apel. Jeśli tysiące naszych członków pokażą członkom komisji, że ich głos może zapewnić im nasze głosy w nadchodzących wyborach – mamy szansę zatrzymać tę ustawę.
W USA ustawodawcy mogliby już teraz naprawić ten problem, ale obserwują zmiany polityczne i za bardzo obawiają się władzy firm telekomunikacyjnych, żeby się im sprzeciwić. Jeśli pokażemy, że kwestia ochrony wolnego Internetu będzie miała wpływ na nasze głosy w wyborach i masowo poprzemy kandydatów do Kongresu, którzy opowiedzą się po naszej stronie, możemy zmusić prawodawców do podjęcia właściwej decyzji.

To bardzo proste: przyszłość Internetu zależy od decyzji w USA i UE i dotyczy nas wszystkich! W obu miejscach trwają kampanie, ale Avaaz to idealna społeczność, która może zająć się USA i UE i żądać ochrony wolnego Internetu. Podpisz i powiedz wszystkim, kogo znasz – wygrajmy wspólnie:

http://www.avaaz.org/pl/internet_apocalypse_pa_eu/?tFcgfeb

Kiedy nasza społeczność liczyła niecałą połowę członków, jaką liczy teraz, zebraliśmy się i pomogliśmy zniszczyć umowę ACTA i zatrzymać ustawy SOPA / PIPA umożliwiające cenzurę w Internecie. Dziś jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek. Połączmy siły i dołóżmy starań, aby to, co nas łączy, pozostało dostępne dla wszystkich.
Z nadzieją,

Pascal, Alice, Dalia, Luis, Emilie, Luca, Sayeeda i cały zespół Avaaz

PS – Wiele z kampanii Avaaz jest inicjowanych przez członków naszej społeczności! Napisz swoją petycję i zdobądź poparcie – na arenie lokalnej, narodowej i światowej: http://www.avaaz.org/en/petition/start_a_petition/?bgMYedb&v=23917

O autorze: Patria