“Porozumienie Sikorskiego” nie przetrwało 10 godzin

Porozumienie w sprawie Ukrainy, którym tak przechwalał się Sikorski jest już praktycznie martwe.  Najpierw zostało odrzucone przez Majdan, a potem Janukowycż uciekł z Kijowa nie podpisując uchwalonych 21.02 ustaw.

Na Majdanie wygwizdano wszystkich trzech przywódców opozycji, Kliczkę, Jaceniuka i Tiahnyboka, któży podpisali tę ugodę.  Przed północą Kliczko wrócił na Majdan i  przepraszał za to, że ściskał dłoń mordercy.  Zebrani na Majdanie postawili Janukowyczowi ultimatum.  Ma do 10:00 dzisiaj podać się do dymisji, bo inaczej ludzie przyjda po niego.

Wg Wp.pl  /TUTAJ/:

” 01:58

Samoobrona kijowskiego Majdanu przejęła kontrolę nad miastem. Tak twierdzi komendant Majdanu, Andrij Parubij.

Powiedział on na scenie, ustawionej na placu, że samoobrona Majdanu strzeże budynków Rady Najwyższej, siedziby premiera i administracji prezydenta. Samoobrona Majdanu zaproponowała znajdującym się w centrum Kijowa milicjantom, aby razem z nią patrolowali ulice. Andrij Parubij ponowił żądania natychmiastowej dymisji prezydenta Wiktora Janukowycza i rozpisania przedterminowych wyborów.”.

23:21PILNE

Wiktor Janukowycz opuścił Kijów. Prezydent Ukrainy , według zazwyczaj dobrze poinformowanej gazety ?Dzerkało Tyżnia?, poleciał do Charkowa razem z przewodniczącym parlamentu Wołodymyrem Rybakiem oraz szefem prezydenckiej administracji, Andrijem Klujewem. Jak informuje gazeta, powołując się na źródło w otoczeniu prezydenta, kolejnym przystankiem na trasie Janukowycza ma być Federacja Rosyjska.”.

Ta druga informacja jest bardzo ważna.  Janukowycz nie podpisal bowiem ustaw przyjetych wczoraj, 21.02.2014, przez parlament.  Formalnie rzecz biorąc, nie mogą one wejść w życie.  Co więcej, nie wiadomo, dokąd właściwie poleciał.  Najpierw mówiono, że do Charkowa, potem, że do Soczi.  Inrernauci śledzili lot prezydenckiego samolotu przez FlightRadar i stwierdzili, iż leci on do Dubaju  /patrz – /TUTAJ/.  Przed chwilą pojawił się tam najnowszy komentarz wyjaśniajacy sytuację:

“@All
Właśnie podano po co leci do Dubaju. Link

“Dziś w Dubaju Wiktor Janukowycz weźmie udział w otwarciu centrum obsługi technicznej samolotów z Ukrainy”.

To ucina spekulacje na temat jego obecności w samolocie. W sumie to grubymi nićmi szyte, lecieć na jakąś niszową imprezę mając taką sytuację w kraju. Chce przeczekać.
RODER02:48″.

Tak więc prawdopodobnie całe porozumienie wypracowane wczoraj przez ministrów UE, wzięło w łeb.  Janukowycz uciekl z Ukrainy, ustawy nie mają mocy prawnej, a w Kijowie rządzi w tej chwili Samoobrona Majdanu.  Ciekawe, co przyniesie dzisiejszy dzień.

O autorze: elig