Kim jest nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk? Bezczelny. (artykuł skasowany)

Ostrzegam lojalnie, że tekst jest bardzo stary ( z 2009 roku)  i zapewne  nieprawdziwy. No, ale nic lepszego nie znalazłem, a chciałem coś dać.

 http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12105&Itemid=47

 

 

 

Janek Kowalski  2014-03-02 18:43:35 http://pl.gloria.tv/?media=577146

 

“Przepraszam, ale ktoś musi powiedzieć głośno, że niektórzy Żydzi to świnie” – odpowiada oskarżony o antysemityzm burmistrz ukraińskiego miasta

Aktualizacja: 2009-08-20 12:34 pm

Burmistrz miasta Użhorod w zachodniej Ukrainie objęty został dochodzeniem prokuratorskim z zakazem opuszczania miasta, po tym jak oskarżono go o “antysemickie wypowiedzi”.
Serhiy Ratusznjak został oskarżony o nazwanie kandydata na prezydenta, żydowskiego parlamentarzysty Arsenija Jaceniuka, “bezczelnym Żydem”.
“Żyd Jaceniuk staje się bezczelny. Służył on skutecznie złodziejom i próbuje stać się prezydentem Ukrainy za pieniądze kryminalistów. Wydaje mu się, że wybory odbywają się na jakiejś wsi w Izraelu, ale tak długo jak Ukraina istnieje i rządzi w niej prawo, Żyd Jaceniuk nie będzie mógł się angażować w tego typu akcje.”
Ratusznjak, zaatakowany przez środowiska żydowskie odpowiada, że nie widzi niczego złego w swojej wypowiedzi: “Kogo obraziłem? Kto nie przyznaje talentów Żydom? Przepraszam, ale ktoś musi powiedzieć głośno, że niektórzy Żydzi to świnie. Czy wzywałem do ich wyniszczenia? Ja chcę ocalić przeciętnych Żydów, ponieważ będą cierpieli w czasie eksterminacji, w czasie gdy 1 procent Żydów będzie siedziało sobie w swoich willach w Nicei czy w Cannes. Chcę ochronić każdego przeciwko projektom, w których uczestniczy Żyd Jaceniuk ograbiający nasz kraj. Mam nadzieję, że nie będzie już w parlamencie takiego klowna jakim był Jaceniuk.”
Burmistrz oskarżony został również przez kobietę – członkinię partii Jaceniuka o zaatakowanie jej i zniszczenie ekspozycji partyjnej. Ratusznjak zaprzecza i twierdzi, że było dokładnie odwrotnie – został on zaatakowany przez partyjną koleżankę kandydata prezydenckiego.
35-letni Jaceniuk zdążył już w swojej karierze sprawować funkcję Ministra Gospodarki Ukrainy, Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy, a wcześniej wiceprezesa Narodowego Banku Ukrainy.

 

W okresie tzw. transformacji, zaledwie 18-letni Jaceniuk był właścicielem prawniczej firmy Yurek Ltd, specjalizującej się w “doradztwie prawnym” i tzw. obsłudze prawnej prywatyzacji ukraińskich przedsiębiorstw. W okresie tym dokonano bezprecendensowego rozgrabienia majątku Ukrainy, który przeszedł w ręce małej grupki oligarchów, często sowieckich Żydów. Po tego typu dokonaniach, Jaceniuk pracował w kijowskim banku Awal, by w wieku 27 lat zostać wiceprezesem zarządu.

 

W tym samym roku talent Jaceniuka wyjątkowo zaowocował i objął on funkcję Ministra Gospodarki Autonomicznej Republiki Krymu.
Jaceniuk kieruje też stworzonym przez siebie Instytutem “Otwarta Ukraina” – Open Ukraine , organizacją hucznie goszczącą właśnie wKijowie (lipiec 2009) Leszka Balcerowicza, byłego marksistowskiego ekonomistę, należącego do betonu partyjnego PZPR, a później określonego jako “twórcę polskiej transformacji gospodarczej”.

 

Tak jak Balcerowicz, Jaceniuk należy do wykonawców planu żydowskiego miliardera George’a Sorosa.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Radio Free Europe | MigNews

 

O autorze: Jacek