Otwarta dyskusja o zamkniętości “Legionu”

Drodzy,

Ostatnio na naszym portalu pojawia się coraz więcej wymian komentarzy, których nie da się nazwać dyskusją, które poziomem argumentów przypominają najgorsze momenty Neonu i innych blogowisk o nienajlepszej reputacji. Wyraźnie rysuje się konflikt SpiritoLibero z wieloma blogerami, w którym pojawiające się po obu stronach zarzuty rzadko mają charakter merytorycznych i wyważonych.

Bardzo chciałbym uniknąć sytuacji, w której środkami technicznymi blokuje się tutaj komuś możliwość wypowiedzi. Bywało tak w przeszłości i bardzo nad tym boleję.

Z drugiej strony – jeśli “Ekspedyt” – z miejsca o wyjątkowym klimacie, tworzonym przez opierające się na rozumowej argumentacji dyskusje – stanie się kolejnym błotnym ringiem, gdzie się walczy na różne obelgi i nieweryfikowalne oskarżenia, to będzie to końcem naszego portalu – chyba wszyscy się z tym zgadzamy.

Chciałbym, abyśmy wspólnie wypracowali zasady czy zasadę, w jaki sposób rozwiązywać konflikty pomiędzy otwartością i gościnnością “Legionu”, a dążeniem do zachowania poziomu i zgodności z przyjętym paradygmatem dochodzenia do prawdy.

Ta moja chęć wciągnięcia Was do tej dyskusji wynika głównie stąd, że rozsypał nam się zespół moderacyjny, a ja wolałbym powierzyć tu moc decyzyjną osobom, które są szanowane i darzone zaufaniem przez całą społeczność blogerów “Ekspedyta”. Jestem tylko fundatorem tego portalu, ale to Wasze miejsce, a nie moje.

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)