Antychryst przyjdzie z Rosji?

W 89-stronicowym liście metropolita Drinupolis, Pogoniani i Konitsy, Andrzej oraz metropolita Pireusu, Serafim w niezwykle surowym tonie wzywają Ojca Świętego Franciszka, aby przyznał, że katolicyzm to herezja. W swoim długim liście hierarchowie potępiają Kościół, Watykan i samego papieża. Stwierdzają oni, że „doktryna katolicka to oczywiste bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu, pokaz pychy szatana oraz opętania”. Jednocześnie greccy duchowni oświadczyli, że do napisania tego listu motywowała ich „czysta i szczera chrześcijańska miłość i troska”

Hierarchowie greckiej Cerkwi uważają, że to właśnie oni zobowiązani są do „zawrócenia katolików z nieprawidłowej drogi, na której się znaleźli i z której sami nie są w stanie zejść”. Uważają, że to na greckich duchownych spoczywa obowiązek sprowadzenia wszystkich katolików „na łono prawosławnej Cerkwi-matki”

Wielostronicowy, antykatolicki i antypapieski list opublikowano także na stronie internetowej greckiej, cerkiewnej agencji informacyjnej „Romfea”. Z listem zapoznała się rekordowa ilość greckich internautów. Warto zaznaczyć, że większość zgadza się z jego treścią i popiera inicjatywę wpływowych metropolitów. A przedświąteczny czas, w którym pojawił się 89-stronicowy list, zapewne nie został wybrany przypadkowo.

http://www.pch24.pl/nowa-odslona-ekumenizmu–apel-do-papieza-o-porzucenie-katolicyzmu,22465,i.html

 

 

Bezczelne te k….i zuchwałe.

To takie podjazdy przed następnym krokiem, którym będzie otwarta wojna religijna.

Tu też nie lepiej;

http://www.pch24.pl/the-telegraph–chiny-wkrotce-stana-sie-chrzescijanska-potega-,22470,i.html

 

Takie młode chrześcijaństwo jest bardzo podatne na wpływy. Armia chińskich protestantów jest podatna na sterowanie i może być bardzo groźna. Protestanci opowiedzieli się za Hitlerem i urodzili Lenina.

O autorze: circ

Iza Rostworowska