Pełny FILM [65 minut] – atak tajniaków MSW

OTRZYMAŁEM MAILEM TAKĄ INFORMACJĘ

 

Pełny FILM  [65 minut] – atak tajniaków MSW (w kominiarkach)

na wiec Niezłomnych 9.V.2014 Katowice pod pomnikiem ruskich okupantów

 relacja już dostępna:
——————————————————————————-

 

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych – NIEZŁOMNI

**

www.niezlomni.net

INFORMACJA 

BRUTALNA INTERWENCJA TAJNIAKÓW W OBRONIE
POMNIKA WDZIĘCZNOŚCI ARMII CZERWONEJ

W dniu 9 maja br. o godz. 16:00 rozpoczął się wiec zorganizowany przez KPN-Niezłomni oraz Solidarnych 2010  „STOP AGRESJI ROSJI” pod monumentem Armii Czerwonej na katowickim Placu „Wolności”. Uczestnicy domagali się wykonania uchwał Rady Miasta w Katowicach (lata 90-te XX wieku i z pierwszej dekady XXI wieku) w sprawie usunięcia komunistycznego symbolu z centrum Katowic. Przypomniano ciąg rosyjskich agresji od 17 września 1939 r. przez wojnę z Finlandią przez interwencje na Węgrzech i Czechosłowacji do ataku na Czeczenię, Gruzję i Ukrainę. Wspominamy, że Armia Czerwona jest odpowiedzialna za mordowanie polskich patriotów na Śląsku, grabieże, gwałty i inne zbrodnicze akty skierowane przeciwko niepodległościowym aspiracjom Polaków. Przemawiali Krzysztof Bzdyl z KPN Kraków, Elzbieta Postulka z Szarych Szeregów, Adam Słomka z Niezłomnych oraz Maciej Odorkiewicz z Solidarnych 2010.

Gdy część zebranych zaczęła obrzucać komunistyczny monument wydmuszkami, m.in. z ketchupem (Adam Słomka, Mariusz Cysewski, Zygmunt Miernik) „do akcji” wkroczyło 4 tajniaków, w tym jeden w kominiarce (kalka ukraińskich tituszek). Żaden z nich się nie wylegitymował. Wyrwali przy tym Zygmuntowi Miernikowi flagę narodową, którą zdeptali. Tajniak dusił również Adama Słomkę.

Poturbowali przy tym znaną i zasłużoną działaczkę opozycji z czasów PRL Barbarę Bartkiewicz.  Brutalnie działający tajniacy wycofali się. Przybyłe na miejsce kilkunastoosobowe umundurowane siły policji zachowywały się spokojnie podczas dalszej części wiecu i dalszego rzucania wydmuszek. Na kilka godzin zatrzymano jednak Zygmunta Miernika z Niezłomnych (wsławionego protestem tortowym na procesoe Kiszczaka), którego zwolniono z Komendy Wojewódzkiej Policji na ul. Lumpy dopiero ok. godz 22:15 (protokół w załączeniu).

Okupacyjnej Armii Czerwonej (podobnie jak Wehrmachtowi) na polskim terytorium nie należy się „pomnikowe” upamiętnienie, nie chronione zresztą w ramach “umowy o miejscach pamięci poległych” ministra A. Olechowskiego (jawny komunistyczny agent) z Federacją Rosyjską z 1994 r.

Przypominamy, że prawomocnie zakończono sprawę sądową rzekomego „zdemolowania” przez A. Słomkę tego monumentu w kampanii wyborczej z 2011 r. Sąd uznał za bezzasadne działania policji, a sam komunistyczny symbol za samowolę budowlaną.  Domagamy się natychmiastowej reakcji ministra Sienkiewicza w kierunku wyciągnięcia wszelkich konsekwencji wobec funkcjonariuszy, którzy z pieniędzy podatników prowadzą polityczną akcję ochrony totalitarnego pomnika w cieniu agresji armii Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy.

Biuro Prasowe KPN-NIEZŁOMNI

Ireneusz Wolański

 

********

Relacja Fotograficzna  za Polska – Dziennik Zachodni
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3430187,wiec-w-katowicach-na-placu-wolnosci-stop-agresji-sowietow-zdjecia,id,t.html

 

Dysponujemy materiałem video w formacie HD z dzisiejszego wiecu, który możemy bezpłatnie udostępnić zainteresowanym.
Polecamy:

www.kpn-1979.pl
www.slomka.bloog.pl

 

 

Katowice, 9 maja 2014 r.

 

 

 

 

 

O autorze: Jacek