wyszperane 07/06/14

 
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
http://www.ekspedyt.org/miarka/2014/06/07/25515_niedziela-8-06-2014.html

Im więcej miłości do Chrystusa, tym więcej władzy w Kościele, tak, jak ona jest lub powinna być rozumiana i sprawowana przez tych, którzy naśladują św. Piotra w jego wyznaniu i świadectwie aż po męczeństwo (J 21, 15-19). Ten, kto opiera swoje panowanie na zdradzie, naśladuje Judasza chociaż niekoniecznie tak, jak Judasz życie doczesne kończy. Każdy człowiek staje wobec daru Bożego miłosierdzia, ale nie każdy gotów jest je przyjąć. Czcimy w liturgii św. Piotra, natomiast nie wspominamy Judasza ani jego pogrzebu, który z pewnością nie był uroczysty.
A jednak Judasz okazał się patronem pogrzebu pewnego sowieckiego generała w polskim mundurze, zaszczyconego funeralnymi honorami ze strony wysokich przedstawicieli państwa i Kościoła w Polsce. Ciche skorzystanie z sakramentu pojednania przed śmiercią (dobrze byłoby wiedzieć, kto generała spowiadał, czy może ks. Adam Boniecki) nie uwalnia od warunku publicznego zadośćuczynienia za popełnione wobec zabitych, skrzywdzonych, wygnanych i prześladowanych zło, odnoszące się do poszczególnych ludzi, ale także do całego narodu.
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12845&Itemid=46Dziś stoimy wobec niebezpieczeństwa, że wielu polskich hierarchów nie zna granicy, poza którą powinno być twarde „non possumus”. Nie zna zaś, bo nie ma w Polsce środowisk, które miałyby odwagę powiedzieć „dość” i wezwać tych ludzi do opamiętania. Każde kolejne wydarzenie, podczas którego usilnie staramy się zamykać oczy na postawy ludzi Kościoła, przybliża nas do chwili, gdy na otwarcie oczu będzie już za późno.
http://bezdekretu.blogspot.com/2014/05/nie-byoby-hanby.html


Filmy z wykładami z II Kongresu dla społecznego panowania Chrystusa Króla
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12850&Itemid=46


Kilka uwag o architekturze wnętrz
http://www.ekspedyt.org/jacek/2013/02/07/2442_2442.html


Dziś odbyła się rozprawa przeciwko liderowi KPN – NIEZŁOMNI Adamowi Słomce, red. Mariuszowi Cysewskiemu oraz „tortowemu bomberowi” Zygmuntowi Miernikowi za znieważenie „pomnika” wdzięczności Armii Czerwonej. Trzeba dodać, że w podobnym postępowaniu za rzekomy czyn polegający na nakreśleniu zrównoważonego symbolu swastyki oraz sierpa i młota w czasie kampanii wyborczej 2011 r. Adam Słomka został de facto oczyszczony. Sąd uznał, że rzekomy pomnik jest samowolą budowlaną.
http://www.ngopole.pl/2014/06/06/kto-zje-zabe-czyli-katowicki-sad-o-nieistniejacym-monumencie/


„Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt – Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy – to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących” – powiedział posłom w Dniu Dziecka Dominik Feliks, licealista. Uczeń wskazał na patologie III RP, sala nagrodziła go brawami.
  „Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć” – powiedział Dominik Feliks.
http://www.pch24.pl/licealista-do-poslow–skonczmy-ze-spuscizna-komunizmu,23370,i.html


83-letnia kapitan Weronika Sebastianowicz została oskarżona przez Urząd Celny w Grodnie o przemyt paczek z żywnością. Produkty te zostały zgromadzone przez Polaków w ramach świątecznej akcji pomocy naszym rodakom i kombatantom na Kresach.
http://wmeritum.pl/kombatantka-armii-krajowej-stanie-bialoruskim-sadem/


Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa! Wejrzyj łaskawie na tego sługę Twego N., którego raczyłeś powołać do początków wiary; usuń z niego wszelką ślepotę serca; rozerwij wszelkie więzy szatana, które go skrępowały; otwórz mu, Panie, wrota pobożności Twojej, ażeby naznaczony znakiem Twej mądrości, był wolny od zgnilizny wszelkich żądz, lecz żeby z weselem wypełniał Twe przykazania, służył Ci w Twym Kościele i z dnia na dzień coraz bardziej sie rozwijał; przez Pana naszego.
[  …  ]
od czasu panowania Ojca Świętego Benedykta XVI można prosić o Chrzest dziecka (oraz wszystkie inne Sakramenty) w przedsoborowej, tj. nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Dostęp do nich z roku na rok się polepsza, ale wciąż ograniczony jest niemal wyłącznie do środowisk – duszpasterstw Mszy świętej trydenckiej.
http://pl.gloria.tv/?media=618299
http://przedsoborowy.blogspot.com/2014/06/uzdrowienia-miedzypokoleniowe-sakrament.html

Tematem wykładu, który wygłosi Xiądz Karol jest III tajemnica fatimska. Temat wokół którego nie sposób przejść obojętnie. Co zawiera III tajemnica fatimska? Jak ją odczytać? Co naprawdę chciała nam powiedzieć Piękna Pani? Na te i inne pytania odpowie nasz prelegent. Jest on znanym i szanowanym mariologiem na świecie.
http://www.ngopole.pl/2014/06/04/ksiadz-karol-po-raz-ostatni-w-opolu/


Już sama wizja sojuszu nacjonalistów ukraińskich z Niemcami może przerażać. A jest się czego bać, ponieważ to właśnie Niemcy byli i są idolami ukraińskich nacjonalistów. Przedwojenny i wojenny sojusz banderowsko-niemiecki doprowadził setki tysięcy Polaków do zguby. To taka niechciana i ukrywana prawda. Oczywiście Rosja jest niebezpieczna, ale „majdanowi przyjaciele” też okazują się niezbyt zachęcający. Należałoby zachować daleko idącą powściągliwość.
– Tymczasem dzieje się coś zupełnie przeciwnego.
[  …  ]
 Nie ulega wątpliwości, że państwo ukraińskie jest nadal podzielone niewidzialną granicą na dwa przez wieki odmiennie ukształtowane światy – jeden ciążący ku Wschodowi, drugi teoretycznie ku Zachodowi. Według mnie, tzw. zachodnia Ukraina jest także Wschodem, tylko… inaczej. Banderowcy pokazali światu, że nie są ludźmi Zachodu, zmiatając z powierzchni ziemi dorobek województw wschodnich Rzeczypospolitej, bezrozumnie niszcząc zabytki zachodniej kultury, mordując okrutnie setki tysięcy niewinnych Polaków, przedstawicieli tej cywilizacji. Dzisiaj pogrobowcy i spadkobiercy polityczni morderców, nie wykazując żadnej skruchy, chcą włączenia Ukrainy do Unii Europejskiej wbrew woli większości ukraińskiego społeczeństwa. W tym wspierają ich polscy politycy. Czy to jest moralne? Czy to w ogóle mieści się w głowie?
http://niezlomni.com/?p=3988

XI Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej – 7 i 8 czerwca 2014 r.
http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page42.php

poseł Antoni Mężydło – 2 marca 1984 w ramach tzw. porwań toruńskich został uprowadzony, torturowany i więziony przez funkcjonariuszy OAS (grupy specjalnej SB) w okolicach Okonina, a następnie pozostawiony na wysypisku śmieci w Brodnicy), a jednak milcząco uczestniczą we wzbierającym na sile państwowym relatywizowaniu historii.
Po państwowym nobilitowaniu, tj. państwowo-wojskowym, pochówku komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego w tej chwili mamy apogeum „świeckiego święta XXV-lecia wolności”. Gdy poseł Mężydło był obiektem uprowadzenia … gen. LWP Jaruzelski przygotowywał się do odebrania w kwietniu 1984 r. platynowo-złotego Orderu Lenina – najwyższego sowieckiego odznaczenia nadawanym tylko obywatelom ZSRR. Wyjątkowo otrzymywali je tacy ludzie jak Castro czy Hoenecker. Jakoś celowo Bronisław Komorowski nie chce zauważyć faktów historycznych, a odznaczenie zignorowane było przez kompanię honorową wojska w czasie transportowania urny komunistycznego zbrodniarza na Powązkach i zapewne spoczywa w rodzinnym archiwum Jaruzelskich. Jestem ciekaw jak „państwową szopkę” z pochówkiem Jaruzelskiego odebrał poseł Mężydło …
http://www.ngopole.pl/2014/06/04/slomka-xxv-lecie-wolnosci-tj-skandal-za-skandalem-i-klamstwo-za-klamstwem/


Pomińmy już nawet fakt, że – zapewne zupełnie przypadkowo – vice szefem firmy posiadającej serwery liczące głosy został, tuż przed wyborami, syn tak zwanego „Profesora” otwarcie ziejącego nienawiścią do PiS-u oraz wielką i odwzajemnioną miłością do Niemiec.
Czy w świetle tej garstki faktów warto w ogóle jest chodzić na wybory? Warto! Bo im więcej z nas zacznie regularnie głosować, tym bardziej utrudnimy życie oszustom. Na początek dobre i to.
http://www.ngopole.pl/2014/06/07/malgorzata-todd-gangsterzy-i-filantropi/Doprowadzona do granic wytrzymałości psychicznej, właścicielka firmy kosmetycznej z Kartuz, targnęła się na życie. Wszystko przez niesłusznie pobrany podatek akcyzowy w wysokości 3 mln zł. Pomimo korzystnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, sąd w Gdańsku po raz 17-sty odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia.
http://marucha.wordpress.com/2014/06/07/kobieta-popelnila-samobojstwo-przez-urzednikow-przez-21-lat-walczyla-ze-skarbowka/

Taki bardzo dziwny filmik. Co to za kraj?
http://www.youtube.com/watch?v=J1tHJ4w_ujU

Fronda pl. chwali się dziś, że „osiąga błyskawiczny wzrost oglądalności”, i że „jest coraz bliżej dwóch konkurencyjnych prawicowych portali”.
Cóż, doceniam, że redakcja tego niegdyś godnego polecenia katolickiego serwisu gra w otwarte karty jasno stwierdzając, że to, na czym zależy jej przede wszystkim, to oglądalność/klikalność. A ta w przypadku Frondy przekłada się tylko na wpływy z reklam. Na nic więcej. Bo Fronda w tym kształcie, jaki prezentuje dziś – a stała się karykaturą tego, do czego aspirowała jeszcze jakiś czas temu, czyli rzetelnego, w miarę profesjonalnego katolickiego portalu – nie jest w stanie wpływać na poglądy, umysły i sumienia swoich czytelników.
Dziennikarz redagujący samochwalczą notatkę musiał znajdować się w stanie upojenia alkoholowego, gdy pisał, że portal swój sukces zawdzięcza „ciężkiej pracy” redakcji, choć dla zatrudnionych tam osób jest to z pewnością duże wyzwanie. Problem w tym, że przez swoje wysiłki każdego dnia kilkakrotnie kompromitują starą i rozpoznawalną markę „portalu poświęconego”.
http://jacquesblutoir.blogspot.com/2014/06/fronda-upada-na-bruk-bardzo-blisko.html

W samym raporcie harwardzkim nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia dla uznania stanu śpiączki za stan śmierci człowieka. Jego autorzy podali jako uzasadnienie dla takiej decyzji to (nie było uzasadnienie od strony medycznej) brak miejsca w szpitalach, i że w przypadku chęci pobrania narządów brak takiej definicji śmierci powodowałby kontrowersje.
Zatem do rozwiązania tych kontrowersji wprowadzono nową definicję śmierci. Potem tylko autorzy dokumentu podali, jak to technicznie wykonać, żeby postępowanie lekarza zmieściło się w ramach obowiązującego prawa. Generalnie nawet nie trzeba zmieniać prawa, ponieważ jeśli uznamy ten stan za śmierć, to on wchodzi w te rubryki prawne, które mówią o śmieci.
Kryterium tzw. śmierci mózgowej po raz pierwszy pojawiło się w 1968 r. Jakie były kulisy powstania tej definicji i kto ją zatwierdził?
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12844&Itemid=53„Wyborcza” a „Golgota Picnic”
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=12842&Itemid=80W świetle proponowanych zmian każda profanacja dokonana np. podczas koncertu zespołów satanistycznych nie będzie mogła być ukarana. Także bluźnierstwa dokonujące się w galeriach „sztuki” pozostaną bezkarne. Przy jednoczesnym ograniczaniu ochrony prawnej dla przekonań religijnych, proponuje się jej zwiększenie dla środowisk homoseksualnych. Można się spodziewać, że pierwszymi którzy zostaną ukarani na mocy ewentualnie wprowadzonych zmian prawnych zostaną niepokorni duchowni oraz obrońcy małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.
http://www.pch24.pl/lewica-juz-po-nas-idzie–beda-zamykac-katolikow-,23397,i.html

Widzę na ekranie potiomkinowską wieś odwiedzoną przez króla Haiti z okazji 25 rocznicy „zwycięstwa” bojowniczki nie zaproszonej na uroczystość. Wśród członków „rodziny” brylują wszelkiej maści ciotki i wujkowie, których waleczna „Solidarność” nie rozpoznałaby jako dalekich krewnych i odległych sąsiadów.
Do tramwajarki łamistrajka, Frasyniuka nieuchwytnego, Michnika, który siedział i mu teraz wolno oraz „Bolka” rozpoznawalnego i kochanego na całym świecie tuż po papieżu, zdążyłem się przyzwyczaić. Rozłożyło mnie dopiero po całkiem niewinnym wydawałoby się obrazku, mianowicie jedna z szatynek TVN24 podbiegła do blondynki TW Niezabitowskiej i zapytała, co ona na to wielkie zwycięstwo.
Jezu słodki! Każdy śmiertelnik ma jakaś nieprzekraczalną granicę, za którą zaczyna się niemoc, torsje i rzucanie wyrazami na oślep.
http://marucha.wordpress.com/2014/06/06/fotoszop-tuska-bije-na-leb-retusze-stalina-ale-to-nasze-zdjecie/

Po latach doświadczeń, obserwowania tego co dzieje się w Strasburgu i Brukseli przestałem być euroentuzjastą, za jakiego się przez lata uważałem. Unia powinna się rozwiązać dla dobra wszystkich – mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Bruno Gollnisch, francuski polityk,
http://www.pch24.pl/unia-europejska-musi-sie-rozwiazac-,23357,i.html— “Może by więc zacząć od uporządkowania mechanizmu pozwalającego obywatelom wpływać na decyzje ich dotyczące, przy pomocy referendum? Należy domagać się zmiany ustawy o referendum tak, by po zebraniu pod wnioskiem określonej liczby podpisów było one obligatoryjne, a wynik referendum bez względu na frekwencję wiążący dla władzy. –– M.Todd

O autorze: Jacek