Zapraszam na film – NAJWIĘKSZY Z CUDÓW

Zapraszam na film zamieszczony na youtube.pl tydzień temu. Polecam małym i dużym. Przepiękne kino rodzinne pokazujące czym jest Eucharystia – Największy z cudów.

Największy z Cudów [PL]1080p

Zwiastun:

Największy z cudów – zwiastun

 

a tu cały film :

 

Największy z cudów – cały film

Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). 
Prawda o obecności Boga, który jest z nami wydaje się być dla wielu współczesnych ludzi nie do przyjęcia. Jak to możliwe, że Pan jest wśród nas tu i teraz w XXI wieku?
Z takim pytaniem boryka się praktycznie każdy człowiek bez względu na to, czy jest wierzący, czy gdzieś pogubił się w odkrywaniu Bożej obecności. Ludzka egzystencja niesie ze sobą przeciwności wynikające często z osamotnienia czy niezrozumienia ze strony bliskich, co w konsekwencji może prowadzić do zatracenia pokoju serca.
     Z podobnymi problemami zmagają się bohaterowie filmu pt.: „Największy z cudów”: staruszka pani Cata, Monika – wdowa samotnie wychowująca Diega oraz pan Chem – kierowca autobusu. Wszyscy, dzięki swoim aniołom stróżom trafiają na tę samą Mszę Świętą, która jest im bardzo dobrze znana, ale czy na pewno?
     Czego wymienieni bohaterowie doświadczyli na tej Eucharystii? Czy ich spojrzenie na dar Mszy św. zmieni się? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w filmie.
     Warto dodać, że jego producentem jest Pablo Jose Barroso z wytwórni Dos Corazones Productions, producent “Cristiady”. Muzykę do filmu napisał Mark McKenzie, który m.in. pracował przy filmach: „Tańczący z wilkami”, „Spiderman” i „Epoka Lodowcowa 2. Scenariusz oparty jest na objawieniach Cataliny Rivas i św. Faustyny Kowalskiej, które bezpośrednio dotyczyły tajemnicy Eucharystii.
Największy z cudów” to film animowany w wersji 3D. Został wyprodukowany w 2011 roku. Trwa 70 minut. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie: http://www.najwiekszyzcudow.pl.

 

Za stroną: http://www.laurafilm.blogspot.com/

W poszukiwaniu dobrych filmów polecam powyższa stronę , a tu zachęta:

Laurafilm – nowy blog filmowy

2014-06-13

Młodzież skupiona wokół koła filmowego istniejącego przy Duszpasterstwie Młodych prowadzonym przez paulistów w Lublinie stworzyła blog na którym prezentowane są ciekawe i godne polecenia filmy. Jak piszą o sobie autorzy bloga: „Jesteśmy grupą młodych ludzi, których pasjonują filmy z wartościami. Inicjatywa utworzenia tego profilu powstała na spotkaniu filmowym w Lublinie, przy ul. Laury. Pragniemy podzielić się z Wami tym, co sami obejrzeliśmy i możemy polecić jako dobre”.

Zapraszamy od odwiedzania bloga www.laurafilm.blogspot.com

Owocnego oglądania i czytania.

 

O autorze: Judyta