Powrót Króla

Wakacyjny numer magazynu „Polonia Christiana” w sprzedaży już od najbliższego poniedziałku! To numer wyjątkowy, poświęcony idei monarchii. Publicyści najlepszego magazynu dla katolików piszą o konieczności powrotu Króla na polski tron, o świętości monarchów oraz o praktycznych powodach jej przewagi nad innymi ustrojami, w tym nad demokracją.

 

Na pytanie „Dlaczego jestem monarchistą” odpowiada m.in. Grzegorz Braun. Monarchie są po prostu tańsze – jak wynika z raportów finansowych Pałacu Buckingham, każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii na utrzymanie dworu królewskiego płaci rocznie sześćdziesiąt parę pensów (sic!). Czy to jednak dostateczny i jedyny argument w tej sprawie? Oczywiście nie, znany reżyser podaje ich o wiele więcej!

 

O monarchii jako „kwestii smaku” pisze również redaktor naczelny magazynu, Sławomir Skiba. Gdybyśmy byli w pełni świadomi i przywiązani do naszego wyjątkowego dziedzictwa kulturowego, jego piękna, bogactwa i splendoru; gdybyśmy naprawdę kochali chrześcijański porządek i wynikającą z niego hierarchię, to nic nie skłoniłoby nas do pochwały dziadostwa i miernoty zarówno w państwie, jak i w Kościele ­– czytamy w magazynie „Polonia Christiana”. Temat monarchizmu, świętych Królów i prawowitości władzy monarszej poruszają również Piotr Doerre, prof. Roman Kochnowski i prof. Jacek Bartyzel.

 

W najnowszym numerze magazynu polecamy również blok dotyczący obronności naszego kraju. Po wybuchu konfliktu o Krym media przebiegła fala dyskusji na temat zdolności Polski do skutecznej obrony przed ewentualną agresją ze wschodu. Wnioski ekspertów są zatrważające: Wojsko Polskie nie jest obecnie w stanie samodzielnie obronić kraju. Obrazowo rzecz ujmując, siły naszej armii wystarczą dziś do obrony zaledwie kilku powiatów, których wszak w naszym kraju jest trzysta osiemdziesiąt! – pisze Adam Kowalik.

 

Obawy publicysty potwierdza prof. Romuald Szeremietiew, nawołując do ustalenia, jakie środki podejmie Polska w razie zagrożenia, budowania stosownie do tego sił zbrojnych i tworzenia możliwości obronnych.

Magazyn „Polonia Christiana” jak zawsze oferuje czytelnikom sporą dawkę Prawdy, Dobra i Piękna. O związkach Ewangelii i szabli pisze Jacek Kowalski, a miasto, w którym formowało się Credo – Niceę – opisał Jan Gać. Nie zapominamy także o słowach naszych pasterzy – na łamach najnowszego numeru o trzech aspektach grzechu pisze kardynał Jorge Medina Estévez.

 

Zapraszamy do lektury! Magazyn już od poniedziałku będzie można nabyć na stornie internetowej czasopisma, a także w dobrych sklepach i salonach prasowych.

 

 

O autorze: circ

Iza Rostworowska