“Łódź przeciwko banderyzmowi” – jutro!

Szanowni Państwo,
11 lipca 1943 roku to data apogeum ludobójczych mordów dokonanych na Polakach przez Ukraińską Powstańczą Armię.  W wyniku ludobójczego szału bandytów spod czerwono-czarnej flagi Stepana Bandery w latach II wojny światowej i bezpośrednio po niej zginęło 150 tysięcy Polaków.
11 lipca 2014 roku Ruch Narodowy – Łódzkie zaprotestuje przeciwko ewidentnie probanderowskiej działalności Związku Ukraińców w Polsce, którego działacze wielokrotnie chwalili Ukraińską Powstańczą Armię i negowali fakt przeprowadzenia przez nią ludobójstwa na Wołyniu. O godzinie 16:30 działacze i sympatycy RN przy ulicy Pomorskiej 22 przed wejściem do budynku łódzkiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, domagając się zaprzestania gloryfikacji UPA przez działaczy Związku i potępienia zbrodniczej ideologii Doncowa-Bandery. Podczas pikiety zostanie przeprowadzony happening spalenia czerwono-czarnej flagi, która była symbolem ludobójców z UPA.
O godzinie 18:00 w Sali Kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich (ul. Tuwima 34) rozpocznie się projekcja filmu „Było sobie miasteczko” opowiadającego o Kisielinie – rodzinnej miejscowości znanego kompozytora Krzesimira Dębskiego, gdzie Polacy również padli ofiarą ataku UPA.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)