Sowieccy bohaterowie w zsowietyzowanej TVP – na święto Wojska Polskiego 15 sierpnia

Pomnik_żołnierzy_bolszewickich_w_Ossowie

Pomnik PRL-bis  dla zbrodniczych najeźdźców, czyli żołnierzy bolszewickich w Ossowie – wykonany na zlecenie miłośnika WSI rezydenta Komorowskiego.

Sowieccy bohaterowie w zsowietyzowanej TVP – na święto Wojska Polskiego 15 sierpnia

* * * * *

Bohaterowie naszej telewizji

Dodano: 16.08.2014

Wczoraj obchodziliśmy rocznicę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami z 1920 r. Jest to od wielu lat święto państwowe, w którym biorą udział najwyższe władze naszego kraju.

Tegoroczne święto zyskało dodatkowy wymiar ze względu na sytuację na Ukrainie i fakt, że znów rosyjska zaraza zagraża Europie. Nawet prezydent Komorowski wyjątkowo powstrzymał się podczas swoich przemówień od fetowania przewag i czczenia poległych Armii Czerwonej [sic! – Andy], co z jego strony musiało być ogromnym wyrzeczeniem.

Po co to piszę? Wydaje mi się bowiem czymś niezwykle nie na czasie wyemitowanie wczoraj ok. 9.30 przez telewizję publiczną – utrzymywaną jakby nie było z pieniędzy wszystkich Polaków – rosyjskiego filmu dla dzieci „Księga mistrzów”, czczącego największych bohaterów z rosyjskich baśni. W mojej opinii polskie dzieci powinny dostawać od TVP nieco inne, nie moskiewskie, wzorce osobowościowe do naśladowania.
Choć z pewnością obecnym władzom Telewizji Publicznej rosyjscy bohaterowie bardzo imponują, to jednak emisja filmu o rosyjskich bohaterach właśnie 15 sierpnia ma wszelkie znamiona prowokacji…

Cytowane za: http://niezalezna.pl/58390-bohaterowie-naszej-telewizji

(Tytuł bloga mój – Andy)

 

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...