Nie kupujcie soli firmy CENOS. Sprzedaje ją Carrefour.

Marcin znów kupił   produkt nie spojrzawszy na skład. Tym razem nic już nie mówiłam tylko wyrzuciłam na jego oczach do kosza, może to zapamięta.

Piszę więc kolejny raz, za innymi internautami- proszę nie truć Polaków antyzbrylaczem (E 536)!  Ponadto mamy dość produktów oczyszczonych z mikroelementów. Jestem skazana na sól żydowską, z Morza Martwego bo jest nieczyszczona i bez antyzbrylacza, ale droga. Nie wiem czy to nie jakiś spisek by wykończyć polski przemysł solny i cukrowy, czy głupota komunistów którzy przejęli polskie wytwórnie i produkują śmieciową żywność bo własną matkę by struli dla pieniędzy.

 

Cytuję za innym blogiem;

 

”Proponuję zerknąć na opakowanie soli, którą macie w domu.
Co znajdujecie?

Przejrzałam wszystkie opakowania zwykłej soli w moim sklepie osiedlowym. Trzy firmy, trzy rodzaje, wszędzie ten sam skład.

Sól kuchenna, spożywcza.

Skład:
– chlorek sodu
– substancja przeciwzbrylająca E-536

E-536 Żelazocyjanek potasu. Sól bardzo trwała, przez co uznaje się ją za nietoksyczną. Rzekomo nie ma opcji, by w normalnych warunkach jakie panują w ludzkim organizmie doszło do oderwania -CN i zatrucia. Rzekomo dzieje się tak głównie w towarzystwie mocnych kwasów. Czy takim kwasem jest sok żołądkowy? Jedne źródła mówią, że nie. Inne, że tak.
Co jeśli tak? Jeśli tak, to powstaje cyjanowodór. A ten jest już toksyczny.

Żelazocyjanek potasu ma działanie mutagenne u takich organizmów jak bakterie czy drożdże.
W badaniach na zwierzętach zabijał myszy i szczury. W dawkach dużo wyższych niż ta u nas dopuszczona, ale to znaczy, że nie jest tak po prostu bez znaczenia, że trzyma się w sobie zwarty i bezpieczny, ani że wydala się tak jak wchodzi, w całości.

Dodam jeszcze, że ten bezpieczny środek jest zakazany w niektórych krajach, np. w USA.”

 

Dodam, że w cukrze w Tesco podejrzewam ten sam antyzbrylacz, choć o tym nie piszą, bo podczas sypania cukru unosi się biały proszek w powietrze. Kiedyś cukier nie miał takich właściwości.

O autorze: circ

Iza Rostworowska