Rzeź Woli – Zbrodnia nierozliczona. Dyskusja w Muzem Powstania Warszawskiego

Już w najbliższy wtorek (14 października) o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się dyskusja poświęcona Rzezi Woli – bezprecedensowej masowej zbrodni popełnionej na bezbronnych cywilach w czasie Powstania Warszawskiego. Pretekstem do tej dyskusji jest wydanie książki o takim  właśnie tytule – Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona, którą napisał Piotr Gursztyn. Mamy nadzieję, że uda się ją połączyć z diagnozą dlaczego o tym bestialskim mordzie warszawiaków mało kto wie, mało się mówi nie tylko na świecie, ale też i w Polsce. Właśnie zakończyły się uroczyste obchody 70. rocznicy wielkiego powstańczego zrywu w stolicy. Czy możemy uznać, że wolska tragedia zaistniała już w świadomości zwykłych obywateli?
W rozmowie prowadzonej przez dziennikarza TVP – Krzysztofa Ziemca – udział wezmą:  Alexandra Richie – autorka książki „Warszawa 1944”, dr Paweł Ukielski – wiceprezes IPN, Piotr Semka – publicysta „Do Rzeczy”

Więcej informacji o publikacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://demart.com.pl/product/1523,rzez-woli.html
Tam umieściliśmy też pliki z fragmentem książki do pobrania oraz spis treści. Jeśli byliby Państwo zainteresowani omówieniem tej książki, zrecenzowaniem czy też rozmową z autorem chętnie prześlemy egzemplarz recenzencki.

Serdecznie zapraszamy
Muzeum Powstania Warszawskiego i  oficyna Demart SA

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)