Ekspedyt.org sekowany przez fortiguard.com

Czy “Burger King” dba o to, by wchłaniając śmieciowe jedzenie mieć także dostęp do (wyłącznie) – śmieciowych informacji?

Wracając ze służbowego wyjazdu zatrzymałem się w przydrożnym barze. Oferują tam darmowy Internet przez WiFi.

Jakież było moje zdumienie, gdy po wpisaniu adresu naszego portalu (www.ekspedyt.org) zobaczyłem na ekranie mojego laptopa hasło “Spam URL” (adres spamerski, czyli związany z osobami rozsyłającymi nieproszone informacje). Okazało się, że wspomniana sieć fastfood korzysta z filtrów treści internetowych dostarczanych przez fortiguard.com:

Fortinet URL Rating Submission - Mozilla Firefox IBM Edition_2014-11-27_15-03-17

Zaraz skwapliwie skorzystałem z zaoferowanego linka służącego do zawnioskowania o ponowne przeanalizowanie treści strony.
Otrzymałem komunikat, że mój protest zostanie rozpatrzony w ciągu 5 min. I tak, już po 10 minutach dowiedziałem się, że zostaliśmy zakwalifikowani jako “Alternative Beliefs”, czyli strona “informująca lub promująca religie nie należące do Tradycyjnych Religii lub inne nikonwencjonalne, cultowe lub folklorystyczne wierzenia i praktyki. Strony promujące lub oferujące metody, instrukcje, lub inne zasoby by oddziaływać na wydarzenia realne poprzez zaklęcia, przekleństwa, siły magiczne, satanistyczne, lub bytów nadnaturalnych” :

Fortinet URL Rating Submission - Mozilla Firefox IBM Edition_2014-11-27_15-04-19

Fortinet URL Rating Submission - Mozilla Firefox IBM Edition_2014-11-27_15-02-52

 

Jesteśmy w mocy idiotów, być może wyposażonych w ALI – Artificial Lack of Intelligence – czyli sztuczny brak inteligencji.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)