Tyłem do bohaterów i świętych !

2

 

 

Tyłem do bohaterów i świętych  !  

– zgodnie z dyrektywą GW urządzającej Park Jordana  wg swojej ideologii 

(tekst i zdjęcia – Józef Wieczorek)

Od kilku dni trwa serial krakowskiej Gazety Wyborczej o Parku Jordana, chyba zakontraktowany na cały sezon ogórkowy. Na rynku cena ogórków małosolnych osiąga ceny 10 zł,  gdy cena GW jest 3- krotnie mniejsza, więc na wolnym rynku  GW ma szanse  na sukces. Szczególnie wśród spauperyzowanej  „polskiej” inteligencji – na ogórek już nie stać, ale GW  może się pożywić, choć za bardzo strawne to nie jest.

GW wzięła Park Jordana na celownik  i przystąpiła do urządzania Parku  za pomocą zaprzyjaźnionych służb.  Poddała krytyce stronę patriotyczną, duchową, i artystyczną Parku,  domagając się zmiany punktu siedzenia wobec ustawianych w parku rzeźb Wielkich Polaków – polskich bohaterów, świętych, artystów….. Punkt siedzenia odwiedzających park winien wyrażać dezaprobatę wobec dzieła życia  Prezesa Towarzystwa Parku oraz dokonań  Wielkich Polaków,  podobno niezasługujących na pomniki, bo ideologicznie niezgodnych z linią GW. Zatem ustawiane tam ławki winny być ustawiane tyłem, a nie przodem do pomników, aby  nie narażać wzroku  potencjalnych miłośników GW na ich widok.

Dyrektywy GW natychmiast rozpoczęto wprowadzać w życie  i od samego rana dnia wczorajszego robota szła pełną parą. Tym niemniej roboty było moc i jeszcze w godzinach wieczornych zdarzały się osoby zasiadające na ławkach skierowanych przodem do  niektórych pomników, w tym o zgrozo  ku pomnikowi św. Maksymiliana Kolbe,

5

a i ławka ustawiona na przeciw pomnika „Inki” mogła skusić do zajęcia takiej pozycji i zastanowieniem  nad zachowaniem się jak trzeba.

6

Takie pozycje zagrażałyby jednak profilowi ideologicznemu GW, więc zmiana pozycji tych ławek była tylko  kwestią czasu. Dziś ok. południa, kiedy zwykle odwiedzam Park Jordana,  zauważyłem, że ławki   stoją już w należytym porządku nienaruszającym porządku ideologicznego GW .

1

Pani Zofia Nowak  – staruszka, która z oszczędności emerytalnych ufundowała pomniki   św. o. Kolbego i „Inki” przy wsparciu Prezesa Towarzystwa Parku, nie zdoła już   usiąść naprzeciw  swoich ukochanych, także przez wielu Polaków – postaci. Naruszałaby tym ideologiczne zapatrywania potężnej GW chronione przez układ okrągłostołowy.

Zapewne niedługo się dowiemy do jakich to porządków w Parku doprowadzi GW i zaprzyjaźnione z nią służby.

Zbliża się kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego,  a kilku jego uczestników możemy rozpoznać w Galerii Wielkich Polaków XX wieku.

Zapewne na tę okoliczność w Parku zawisną flagi biało-czerwone, które działają na GW jak święcona woda na diabła, więc zapewne zobaczymy kolejną szarżę. Jeśli nastąpi – postaramy się ją udokumentować i skomentować.

Bibliografia:

Konieczna ochrona środowiska akademickiego przed zanieczyszczeniami emitowanymi przez Gazetę Wyboczą

https://blogjw.wordpress.com/2015/07/28/konieczna-ochrona-srodowiska-akademickiego-przed-zanieczyszczeniami-emitowanymi-przez-gazete-wybocza/

Patriotyczny Park Jordana na celowniku Gazety Wyborczej ! 
https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/25/patriotyczny-park-jordana-na-celowniku-gazety-wyborczej/

GW – krakowski wulkan nienawiści do wszystkiego co polskie i wielkie

https://wkrakowie2015.wordpress.com/2015/07/29/gw-krakowski-wulkan-nienawisci-do-wszystkiego-co-polskie-i-wielkie/

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.