Lewe kopnięcia Michała Kamińskiego w TVN

Lewe kopnięcia Kamińskiego w TVN

Nie byle kto, bo sam Michał Kamiński, czyli były pisowski spin felczer*, a także były pracownik Prism Group-firmy “ani wywiadowczej, ani lobbystycznej” , wyznał wczoraj w rozmowie z dziennikarką Olejnik, co go przeraża: „Jeżeli ja czytam wypowiedzi radnych PiS-u, którzy mówią o tym, że trzeba się szykować na obozy koncentracyjne, a PO będzie miało do powiedzenia tyle, co Żyd za okupacji W tym momencie prowadząca wywiad Monika Olejnik przerwała politykowi PO, ale po chwili Kamiński bezlitośnie doprecyzował dalsze zagrożenia, podkreślając równocześnie, że PO jest bardzo wiarygodną alternatywą dla złego scenariusza, a dodatkowo jest „fajnym zgrupowaniem ludzi”.

Do fajnych ludzi przystąpili ostatnio: niestrudzony bojownik z watykańską okupacją Grzegorz Napieralski, wracający do lewicowych korzeni Ludwik Dorn, a także Michał Mazowiecki-syn stalinowskiego dziennikarza** i wieloletniego powiernika antypolskiej lewicy.

Rydzyk gorszy od muchomora

Można rzec, że podczas rozmowy Michał Kamiński jak rasowy fighter w wyrafinowany sposób dotkliwie wypunktował przeciwników politycznych. Zróżnicował Polskę nowoczesną od tej gorszej – odwróconej od Europy i nie pamiętającej o tajnym współpracowniku SB „Bolku”. (Kamiński wymienił jego nazwisko). W trakcie rozmowy podkreślił też, że 3RP jest „spełnieniem marzeń”.

Kamiński zdradził również, że on i jego nowi koledzy bardzo chcą żeby o. Tadeusz Rydzyk nie zajmował się sianiem nienawiści. Dostało się również aktualnemu przewodniczącemu Solidarności, o którym Kamiński skłamał, że ten był w ZOMO***.

Nowa drużyna Ewy Kopacz na pewno nie da sobie dmuchać w mikrofon. Nie radzę nikomu stawać w szranki z nowym nabytkiem Michałem Mazowieckim, którego starszy brat słynie z wielu wygranych pojedynków słownych.

Wojciech Mazowiecki, specjalista od nienawiści i od antysemityzmu, jest znany ze stworzenia kanonu rozmowy dziennikarskiej, stojącej na najwyższym (lewicowym) poziomie. Postanowiłem zacytować jedną z nich w całości, bo rzecz nie tylko zajmuje zasłużone miejsce w annałach, lecz również warta jest przypominania!

Radio TOK FM. Rozmawiają: Wojciech Mazowiecki „Gazeta Wyborcza” i Cezary Gmyz “Rzeczpospolita”.

Wojciech Mazowiecki: Ile było antysemityzmu na ambonach. W tej ostatniej kampanii prezydenckiej.

Cezary Gmyz: Jeden przykład?

WM: Proszę pochodzić po kościołach.

CG: Nie, nie, ale jeden przykład, bo ja nie słyszałem o żadnych wystąpieniach antysemickich. Jeżeli są, byłyby bez wątpienia nagłaśniane w mediach, a nie były.

WM: Oczywiście hierarchowie zachowują się już zdecydowanie mądrzej.

CG: Jeden przykład wypowiedzi z kampanii antysemickiej chciałbym usłyszeć, z ostatniej kampanii, z ambony. Ja czytam prasę, ale nie jestem oczywiście w stanie pójść do każdego kościoła.

WM: A ja oczywiście chodzę do kościołów. W moim kościele ksiądz proboszcz każe np. wiernym na kolanach śpiewać “Ojczyznę wolną racz nam wrócić panie”.

CG: Ale to jeszcze nie jest antysemityzm.

WM: Teraz mówię o takim przykładzie. A co do antysemityzmu, mam wiele konkretnych przykładów. Jestem w stanie podać panu wiele przykładów, jak pan chce, niech pan sprawdzi. Mam od ludzi, którzy mi dono… zgłaszali, bo byli w kościele, słyszeli dokładnie, właśnie treści antysemickie.

CG: To czemu w takim razie tego nie nagłaśniacie?

WM: Pan jest ślepy!

CG: Ale dlaczego tego nie piętnujecie?

WM: Ja to piętnuję właśnie, a pan przeciwko temu protestuje i pan mi to utrudnia.

CG: Nie, ja chciałbym się tylko dowiedzieć, gdzie te oburzające wypowiedzi miały miejsce, tylko tyle.

WM: W kościołach.

CG: Ale w jakich? Jeden przykład.

WM: W wielu konkretnych kościołach.

CG: Ale w jakich?

WM: Ale czy teraz pan da mi skończyć? Czy pan teraz kwestionuje, że księża są antysemitami?

CG: Oczywiście, że kwestionuję.

WM: To gratuluję! Jest pan właśnie uśpiony!

CG: Nie jestem uśpiony (śmiech).

WM: Jest pan uśpiony na ten problem.

_________________________________________________________________

Źródło cytatu: wpolityce.pl – dialog-godny-orwella

* Określenie Ewarysta Fedorowicza

** Jak Mazowiecki zwalczał podziemie

*** ZOMO

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.