Kolejny lewacki zamach na szkołę!

statue-of-liberty-crying

W swym dążeniu do absurdu i samounicestwienia, lewactwo po raz kolejny postanowiło zaatakować szkołę. Lewacy pod przewodnictwem niejakiego Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego czasopisma “Liberte”, zbierają podpisy pod projektem “Wolna Szkoła”, który zamierzają przekazać do parlamentu. Jest to inicjatywa, jak wszystkie lewackie pomysły skrajnie niebezpieczna.  Po fiasku akcji “uwalniania” klas szkolnych, sal szpitalnych i sali sejmowej od krzyży, teraz lewacy postanowili w ogóle “uwolnić” szkołę od religii i zakazać finansowania nauki religii ze środków publicznych.

 

Argumenty są głupie jak zwykle. Postulowanie stworzenia szkoły neutralnej światopoglądowo jest podobnie nonsensowne jak próby stworzenia neutralnego światopoglądowo państwa. I żadne   wyssane z czerwonego palucha pseudoargumenty tego nie zmienią. Neutralna światopoglądowo może być noga od stołu. Bo taka noga nie myśli! Natomiast każdy świadomy człowiek jakiś pogląd ma. Musi mieć. Podobnie społeczeństwo ma jakiś światopogląd, będący wypadkową światopoglądów ludzi je tworzących. I nigdy taki zbiorowy światopogląd nie będzie neutralny, ponieważ niektóre światopoglądy muszą być promowane, jako społecznie korzystne, a inne muszą być piętnowane jako niedopuszczalne, szkodliwe lub co najmniej niepożądane. Takimi przykładami szkodliwych światopoglądów jest komunizm, faszyzm, czy na przykład światopogląd “złodziejski”, wedle którego dopuszczalne jest odbieranie ludziom ich  własności na drodze przestępstwa (w zasadzie można by postawić znak równości, pomiędzy komunizmem, a złodziejstwem, ale komunizm jest jednak znacznie gorszy i znacznie bardzeij niebezpieczny…).

Nie dajmy się nabrać. Oni nie chcą szkoły neutralnej światopoglądowo, tylko szkoły, która promuje ich własny, lewicowy, ateistyczny światopogląd! Światopogląd zupełnie samobójczy, skrajnie nieskuteczny w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży. Światopogląd, który nie tylko nie pomaga, ale potwornie szkodzi w wychowywaniu młodych ludzi.

Kształtowanie światopoglądu dzieci i młodzieży  z użyciem spójnego systemu etycznego, jest znacznie ważniejsze niż matematyka!

Już samo  towarzystwo takich ludzi jak: aktor Krzysztof Pieczyński, pisarka Manuela Gretkowska, Barbara Nowacka, Wanda Nowicka, Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Robert Biedroń i Krystian Legierski, którzy tę akcję popierają powinno tym, którzy wahają się, czy podpisać, czy nie podpisać, dać dużo do myślenia. Jak napisałem w jednej z moich notatek, w przypadku braku pewności co do jakiejś sprawy, należy popatrzeć jak postępują lewacy, choćby osoby wymienione powyżej, by sprawdzić jakie mają w danej kwestii zdanie i – postąpić dokładnie odwrotnie!

Podpisy zbierano m.in. na Woodstocku, co też nie pozostawia cienia złudzeń, co do proweniencji całego pomysłu.

Panu Jażdżewskiemu proponuję zmianę nazwy swojego pisma, na bardziej pasujące do lewackiej myśli społeczno-politycznej. Proponuję słowo “Liberte” w nazwie czasopisma uzupełnić tak, by nazwa ta brzmiała: “Liberte ou la mort”, czyli “wolność albo śmierć”, bo po pierwsze, takie słowa widniały na sztandarach rewolucji francuskiej, o czym ludzie pokroju pana Jażdżewskiego z premedytacją zapominają, a po drugie dlatego, że działania ludzi jemu podobnych, wprost do śmierci narodu prowadzą.

 

z poważaniem

Lech Mucha

O autorze: Lech -Losek- Mucha

Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy (bardzo), konserwatysta, nieprzejednany antykomunista. Mężczyzna, katolik, mąż i ojciec. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek, motocyklista...