Uwaga na portal Afisz24.eu. Można stracić tysiące zł.

mafia

Uważajcie na ten portal. Można wiele stracić

W sieci działa portal, który nalicza za korzystanie ze swoich usług ukrytą opłatę – 3,6 tys. złotych!

Chodzi o portal Afisz24.eu, którego założeniem jest pomoc pracodawcom w poszukiwaniu pracowników. Na pierwszy rzut oka usługa wydaje się być darmowa, jednak to tylko pozory.

Przy wypełnianiu formularza do logowania nie ma mowy o żadnych opłatach, ale w regulaminie, który trzeba otworzyć przechodząc na odpowiednią podstronę, już tak.

Okazuje się, że decydując się na korzystanie z portalu, godzimy się na opłacanie abonamentu w wysokości 150 zł + VAT i to przez 24 miesiące. Co więcej, właścicielem portalu jest firma, która zajmuje się… ściąganiem długów od wierzycieli. Jednym słowem, jeśli ktoś poczuje się oszukany i nie będzie płacił, szybko zgłosi się do niego ktoś z windykacji.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest zgłoszenie sprawy do sądu, a na przyszłość, czytanie regulaminów, lub choćby przeszukanie ich pod kątem fraz takich jak “zł”, “złotych”, “abonament”, “opłata”. Wystarczy wcisnąć ctrl+F i wpisać wymienione frazy.

[Tytuł mój – Andy]

Cytowane za: http://technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/uwazajcie-na-ten-portal-mozna-wiele-stracic/brn8jp

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...