J. Kaczyński: “Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę”

Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w ToruniuKościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

J. Kaczyński: “Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę”

Jarosław Kaczyński na urodzinach Radia Maryja: „Bez Ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa! Zwycięstwa ludzi, którzy służą Polsce”

Trwają obchody 24. rocznicy powstania Radia Maryja. Wśród tysięcy gości, którzy przybyli do Torunia, jest wielu polityków PiS, w tym Jarosław Kaczyński. Podczas przemówienia prezes partii rządzącej podkreślił, że „każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę”.

Gdy Jarosław Kaczyński pojawił się na obchodach – jak pisze „Wyborcza..pl”- słuchacze przerwali program słowno-muzyczny Jerzego Zelnika i Haliny Łabonarskiej i przez kilka minut skandowali:

Jarosław! Jarosław!

Oraz:

Tu jest Polska!

Ojciec Rydzyk przywitał prezesa PiS tuż po biskupach. Premier Beaty Szydło – podobnie jest prezydenta Andrzeja Dudy – w Toruniu nie ma. Reprezentują ich szefowa KPRM Beata Kempa i prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Obecni są także m.in. Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Joachim Brudziński, Stanisław Karczewski, Krystyna Pawłowicz, Mariusz Błaszczak, Jan Szyszko, Krzysztof Jurgiel czy Stanisław Piotrowicz.

Bez Ciebie Ojcze Dyrektorze, nie byłoby tego zwycięstwa

— zaznaczył prezes PiS, zwracając się do założyciela Radia Maryja.

Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę, my to wiemy! Przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć

— dodał. Dziękował także biskupom.

Nisko się kłaniam księżom biskupom. Są następcami apostołów, prowadzą polski kościół ku temu, co powinno być celem każdego z nas i porządku, który mam nadzieję, zbudujemy. Bóg zapłać

— mówił.

Ryb, TV Trwam, Wyborcza.pl

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

1 komentarz

 1. trybeus

  a czy każda ręka podniesiona na Kapłana Kościoła Katolickiego też ?

  Jarosław Kaczyński powinien przypomnieć sobie rękę podniesioną na abp Wielgusa…jego rękę i śp. brata

  http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/patriotyzm-wedlug-pis-u-a-sprawa-arcybiskupa-wielgusa

 2. Andy-aandy

  Lista agentów w Kościele, których ujawnia ks. Zaleski

  Bartłomiej Bajerski

  Ta książka wywołała sensację, zanim się ukazała. W publikacji “Księża wobec bezpieki” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnia nazwiska duchownych, którzy poszli na współpracę z komunistyczną bezpieką. Książka trafi do księgarń w środę, ale już dziś dostali ją dziennikarze. Publikujemy listę tych, którzy – jak wynika z badań ks. Zaleskiego – zdradzili Kościół, donosząc SB.
  (…)
  Cytat za: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/202067,lista-agentow-w-kosciele-ktorych-ujawnia-ks-zaleski.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Psalm responsoryjny

Ps 103
Ps 103 (102), 1b-2. 3-4. 9-10. 11-12 (R.: por. 8a)
Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Błogosław, duszo moja, Pana, *
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

On odpuszcza wszystkie twoje winy *
i leczy wszystkie choroby.
On twoje życie ratuje od zguby, *
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Nie zapamiętuje się w sporze, *
nie płonie gniewem na wieki.
Nie postępuje z nami według naszych grzechów *
ani według win naszych nam nie odpłaca.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, *
tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.
Jak odległy jest wschód od zachodu, *
tak daleko odsuwa od nas nasze winy.

Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Śpiew przed Ewangelią

Łk 15, 18

Chwała Tobie, Królu wieków

Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

Chwała Tobie, Królu wieków

Ewangelia

Łk 15, 1-3.11-32

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».

Opowiedział im wtedy następującą przypowieść:

«Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: „Ojcze, daj mi część własności, która na mnie przypada”. Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swoją własność, żyjąc rozrzutnie.

A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie, i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał na służbę do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola, żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał.

Wtedy zastanowił się i rzekł: „Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu przymieram głodem. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mnie choćby jednym z twoich najemników”. Zabrał się więc i poszedł do swojego ojca.

A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego: „Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i wobec ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem”.

Lecz ojciec powiedział do swoich sług: „Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i weselić się, ponieważ ten syn mój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”. I zaczęli się weselić.

Tymczasem starszy jego syn przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to ma znaczyć. Ten mu rzekł: „Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego”.

Rozgniewał się na to i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. Lecz on odpowiedział ojcu: „Oto tyle lat ci służę i nie przekroczyłem nigdy twojego nakazu; ale mnie nigdy nie dałeś koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę”.

Lecz on mu odpowiedział: „Moje dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko, co moje, do ciebie należy. A trzeba było weselić się i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”».
więcej Słowa Bożego...