Szeregowi członkowie KOD są przerażeni. „Starsi i mądrzejsi” uśmiechają się cynicznie

kod_tvn

Nie dziwię się przerażeniu szeregowych „obrońców demokracji”. Myślę, że ja też byłbym przerażony gdybym nie wiedział, że prawie wszystko, co pisze zachodnia prasa, powstaje z donosów, które pichci w swoim laboratorium „Gwiazda śmierci”.

Histeryczne donosy na Polskę w całej Europie – przykład kolejnej manipulacji

Zdetronizowana mądrością etapu Moskwa, ustąpiła miejsca ościennym metropoliom. Od tej pory gorszy sort regularnie donosi na Polskę i Polaków do Brukseli, Berlina, Paryża, a nawet za ocean.

Poniżej dobitny przykład jak kolejny “donosiciel” opisuje Polskę w Le Monde. Pod obłudnym tytułem „Francuska prasa z niepokojem o Polsce” ukazał się kolejny donos, zamieszczony na portalu „Wirtualna Polska”.

„Dziesiątki tysięcy przeciwników polityki obecnych władz na ulicach polskich miast, słowa potępienia płynące ze wszystkich zakątków Europy, kryzys instytucjonalny jakiego Polska nie widziała od chwili gdy przeszła demokratyczne przemiany – oto pejzaż polityczny rodem znad Wisły – pisze francuska gazeta”. W rzeczywistości ten tekst i wiele jemu podobnych napisał polskojęzyczny dziennikarz Jakub Iwaniuk, „warszawski korespondent”.

donos Iwaniuka

Pan Iwaniuk ma na swoim koncie wiele publikacji pod niepokojącymi tytułami np.: Polski rząd ożywia stare demony PiS-u.

donos2

W inkryminowanym tekście pan Iwaniuk napisał niejedną nieprawdę. Tekst był autoryzowany 22grudnia, a wiec autor miał wystarczająco dużo czasu, aby dokonać odpowiedniej korekty. Jeżeli tego nie zrobił, to jest osobą niekompetentną lub dokonał świadomej manipulacji. Chodzi np. o liczbę manifestantów. Demonstracje KOD-u: 50 tys. i 20 tys. Demonstracja PiS-u: zaledwie 15 tys. Przypomnę, że Stołeczna policja oszacowała liczbę uczestników sobotniej demonstracji KOD na 17-20 tys. W marszu PiS-u według policji wzięło udział 40-45 tys. ludzi.

Swoistymi perełkami w tekście są sformułowania: „Po dojściu do władzy konserwatystów z PiS-u, Rzeczpospolita weszła w bardzo dla niej burzliwy okres – stwierdza “Le Monde”, dodając, że to wszystko dzieje się na oczach Europy i polskiej opozycji zaniepokojonych tym zwrotem w stronę władzy autorytarnej. Dziennik zaznacza, iż rząd premier Beaty Szydło – dyskretnie pociągany za sznurki przez Jarosława Kaczyńskiego – rzucił się w wir konfliktów na wszystkich frontach”. /tłumaczenie WP.pl./; /tekst w oryginale/

Być może pan Iwaniuk jest równie przerażony, jak jego były pryncypał Adam Michnik, a jak wiemy, strach odbiera zdolność logicznego myślenia.

Donosiciel FR

Jakiś czas temu listę dziennikarzy, którzy piszą do prasy zagranicznej i są potem cytowani w prasie krajowej opublikował portal sadistic.pl. korzystając ze źródła : żelaznalogika.net

W rezultacie nagłówki donosów w polskojęzycznych mediach wyglądają tak:

czołówki donosów

Lista portalu sadistic.pl.

Le Monde – Jakub Iwaniuk

Libération – Maja Żółtowska

Le Soir – Jurek Kuczkiewicz

Politico – Jan Cieński

Henryk Jarczyk – dla ARD

Adam Leszczyński, Gazeta Wyborcza, Krytyka Polityczna – dla Guardiana

Jan Opielka, Krytyka Polityczna – dla Berliner Zeitung

Joanna Berendt, Gazeta Wyborcza – dla New York Times’a wielokrotnie

Hanna Kozłowska, natemat.pl – dla New York Times’a

Julia Szyndzielorz, kiedyś Newsweek Polska – dla Die Welt

Agata Pyzik, Krytyka Polityczna – dla Guardiana

Agnieszka Kowaluk – dla Suddeutsche Zeitung

Piotr Smolar – dla Le Monde

Mateusz Żurawik, Gazeta Wyborcza – dla New York Times’a

Dla niemieckiego czytelnika, wynik wyborów w Polsce komentowali dwaj redaktorzy Gazety Wyborczej:

Dla Die Zeit – Michał Kokot

Dla Deutschlandfunk – Bartosz T. Wieliński

__________________________________________________

Z uwagi na okres przedświąteczny powstrzymam się od komentowania.

____________________________

Fot. w ikonie wpisu: screenshot TVN 24

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.