Nowoczesna.zero.pl

04.11.2015 roku  Trybunał Konstytucyjny klepnął kradzież, jakiej na naszych pieniądzach z OFE dopuścił się rząd PO. Wyrok Trybunału oznaczał, że pieniądze, które ludzie zgromadzili sobie w OFE, nie zostaną zwrócone ich prawowitym właścicielom. Posłużyły do załatania dziury w budżecie. Pozwólcie, drodzy Czytelnicy, że przypomnę, jak skomentował wyrok Ryszard Petru:

 

–  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego (…) jest dla mnie zaskoczeniem – powiedział wtedy lider Nowoczesnej.

Petru podkreślił, że takie podejście Trybunału “otwiera możliwość dalszego skoku na pieniądze w OFE”. Dlatego – jak powiedział – jego klub będzie chciał złożyć poprawkę do ustawy o funduszach emerytalnych, która będzie mówiła, że “te pieniądze, które mamy jeszcze w funduszach emerytalnych, są naszą własnością”.

 

“0” – tyle inicjatyw ustawodawczych w ciągu pierwszego miesiąca działania złożyła w Sejmie Nowoczesna Ryszarda Petru.

Widać, że w ferworze “walki o demokrację” zapomniał o wyborcach…

 

Oczywiście pomimo tego, że Prawo i Sprawiedliwość, żeby zrealizować swe obietnice, złożyło w tym samym czasie 28 inicjatyw ustawodawczych, oskarża się prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło, o to, że nie realizują obietnic przedwyborczych. A o jednym wielkim zerze, jakim jest partia Petru, o tym, że pan Petru i jego koledzy z klubu poselskiego nie robią nic poza przeszkadzaniem w Sejmie (i poza nim), o tym media “głównego ścieku” milczą.

 

Wiadomo, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, ale może należałoby posłom Nowoczesnej i samemu panu Petru przypomnieć, że dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło i zamiast cały czas permanentnie przeszkadzać, powinni zacząć przynajmniej próbować udawać, że im zależy na wyborcach!

 

Lech Mucha.

O autorze: Lech -Losek- Mucha

Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy (bardzo), konserwatysta, nieprzejednany antykomunista. Mężczyzna, katolik, mąż i ojciec. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek, motocyklista...