Niemiecki polityk na czwartym miejscu w rankingu zaufania Polaków

Mrożące krew w żyłach doniesienia o braku pluralizmu i demokracji w Polsce okazały się przedwczesne. W opublikowanym rankingu, co prawda, wiedzie prym przedstawiciel „rządzącej dyktatury” Andrzej Duda (26 proc.), lecz już na drugim miejscu uplasował się faworyt „komunistów i złodziei” – reprezentant zagranicy Ryszard Petru (14 proc.). Na miejscu trzecim jest o punkcik niżej polski muzyk Paweł Kukiz (13 proc.). Sporą niespodzianką – dla jednych, że tak nisko, a dla innych, że niepodziewanie wysoko – jest czwarte miejsce niemieckiego polityka Donalda Tuska, który uzyskał wynik 9 proc. Na dalszych miejscach plasują się przedstawiciele zjednoczonej lewicy: Barbara Nowacka (6 proc.), lewicy ludowej: Kosiniak-Kamysz (3 proc.).

Ranking kandydatów w wyborach oprezydenckich 2020

Dane: Sondaż TNS Polska dla Faktu.

Pytanie w sondażu zrobionym pod Donalda Tuska brzmiało: Gdyby w 2020 r. Donald Tusk kandydował w wyborach, to na kogo by Pan/Pani głosował/a?

Z opublikowanych danych wynika, że politycy klasy unijnej – posteuropejskiej uzyskali łącznie 32 proc. i ustępują nieznacznie krajowym (39 proc.). Daje to nadzieję na przełamanie dominacji ksenofobii w polskiej polityce i skuteczniejszą obronę komunizmu w jego realnej, nowoczesnej, „liberalnej” postaci.

___________________________________________________________________________

Grafika użyta w tle wykresu: fragment pracy Tomasza Strzałkowskiego

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.