Komisja Kielecka oceni stan demokracji w Polsce?

Demokracja w EU

Już w przyszłym tygodniu kuluary Sejmu na Wiejskiej mają wizytować przedstawiciele tzw. Komisji Kieleckiej. Po Weneckiej czas na  Kielecką? “To naturalna kolej rzeczy”, mówi puszczając oko, poproszony o komentarz znany polityk z ruchu Kukiz’15, lecz większość posłów nie kryje zdziwienia.

Czym jest Komisja Kielecka? Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo (ang. European Commission for Democracy through Law) jest organem doradczym do spraw prawa konstytucyjnego i jego nadużyć w formie prostytucji politycznej. Komisja zwana jest również „Komisją Kielecką”. Miejscem obrad jest Pałac na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach. W jej skład wchodzą wybitni testerzy w dziedzinie demokracji i prawa. O jakości opinii wydawanej przez Komisję Kielecką niech świadczą porównania do słynnego Majonezu Kieleckiego, którego smak jest rozpoznawalny w całej Europie.

O ile wizyta Komisji Weneckiej odbyła się na zaproszenie ministra Waszczykowskiego, to przyczyna pojawienia się Komisji Kieleckiej w Warszawie jest trzymana w tajemnicy. Wczoraj pojawiły się pierwsze wątpliwości związane z bezstronnością członków komisji. Oponenci powołują się na przecieki z raportu związanego z ostatnią wizytą w Warszawie, podczas której członkowie Komisji Kieleckiej wmieszali się w tłum „obrońców demokracji”.

Po wnikliwym zapoznaniu się z transparentami i wznoszonymi hasłami członkowie komisji mieli podobno wydać wstępną opinię, że „niektórzy sympatycy KOD to idioci”. Przedstawiciele komisji dementują doniesienia, twierdząc, że tego rodzaju przecieki nie przysłużą się polskiej demokracji.

– Wznoszenie haseł „fizycznej likwidacji rządzącego układu”, a także obrona komunistycznego kapusia nie świadczy dobrze o autorach, ale biorąc pod uwagę emocje, które powstają na skutek tzw. odruchu Michnika – Pawłowa, wydaje się, że jest konieczne bardziej wnikliwe zapoznanie się ze zjawiskiem lewoskrętności – powiedział pragnący zachować anonimowość członek Komisji Kieleckiej. – Nie działamy pod żadne dyktando – dodał. Skale sprawiedliwości

Nasza ocena na pewno będzie wyważona. W kwietniu mamy w planach ukończyć raport o cenzurze w mediach niemieckich, a także zająć stanowisko wobec fikcji trójpodziału władzy w UE.

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________

Grafika: David Parkins

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.