Postbolszewickie elity chamstwa z mafijno-bolszewicko-lewackiego szamba i ich mass media

postbolszewia z KOD kto to jestKOD

Postbolszewickie elity chamstwa z mafijno-bolszewicko-lewackiego szamba i ich mass media

Elity III RP. Gorszy sort europejski

Krystyna Grzybowska

Zapewniam: chamstwo jest dziedziczne. Potomek chama może nabrać zewnętrznej ogłady, przestaje siorbać pomidorówkę, ale za to rżnie pana i dla podkreślenia swej kultury odstawia mały palec podczas wychylania drogiego trunku.

Chamstwo, specjalność stylu bycia wschodnich sąsiadów, jest w Polsce pielęgnowane jeszcze od czasów rosyjskich zaborów, nabrało szczególnego znaczenia w czasach PRL-u. Do ubecji przystępowali absolwenci czterech klas podstawówki, ale za to wyposażeni w atrybuty chamstwa, wśród których obok uniżoności wobec władzy na plan pierwszy wybijała się pogarda dla słabszych, a zwłaszcza dla ludzi wyróżniających się kulturą osobistą i sprzecznymi wobec dyktatury proletariatu poglądami.

Tacy nie mieli szans zrobienia kariery zawodowej, skopani przez chamów na wszystkich szczeblach władzy, gminnym, powiatowym i centralnym. Chamy zrobiły kariery, kariery zrobiły ich dzieci, a także wnuki. W odróżnieniu od przodków pokończyli wyższe studia i usadowili się na stanowiskach urzędniczych, medialnych, kulturalnych, naukowych.

Zostali zaliczeni do inteligencji, utrwalając w społeczeństwie przekonanie, że nie warto być człowiekiem przyzwoitym, kulturalnym, kierującym się zasadami moralnymi, aby zrobić karierę i pieniądze, lepiej się ześwinić, sprzedać, w kraju i za granicą. Napluć na Polskę kierując się wyssaną z mlekiem matki marksistowską zasadą, że cel uświęca środki.

Tacy ludzie paradują w demonstracjach KOD – u, towarzystwie bazującym na chamstwie, a nawet na zdziczeniu, czego dowodem są wpisy na jego forum, w których dominuje życzenie śmierci dla prezydenta Dudy. Pamiętać jednak należy, że prosty cham z PRL-owską tradycją nie dopuściłby się takiego świństwa, gdyby nie przyzwolenia postkomunistycznych elit, z chamskimi celebrytami na czele. Jeżeli takie tuzy propagandy pogardy dla drugiego człowieka jak Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar czy Maciej Stuhr drwią z wypadku Głowy Państwa, to znaczy tak należy, to szczyt elegancji i klasy, przykład do naśladowania dla mas. Kim są ci naśladowcy?

Oprócz seniorek i seniorów o jakiej takiej ogładzie, znaczne grono stanowią chamy, które lżąc prezydenta wyładowują swoją frustrację niepowodzeniami w życiu osobistym i zawodowym. Obrzucając obelgami ludzi kulturalnych i godnych szacunku mają poczucie awansu społecznego, ważności w wypełnianiu misji swoich prominentnych zwierzchników. Nie tylko celebrytów, także przywódców partyjnych, o mentalności późnej Polski Ludowej: Kijowskiego, Schetyny, Petru i Kosiniak – Kamysza.

Przykładem takiej gorliwości w demonstrowaniu chamstwa była awantura w Muzeum generała Andersa w Suwałkach, jaką wszczęły emerytki o aparycji przekupek z małomiasteczkowego bazaru i sfrustrowany pan, posiadacz jednego zęba.

Ludzie ci uznali, że córka generała Andersa, Anna Maria Anders nie ma prawa przebywać w muzeum swego ojca, a ponadto dostali tylko 2 złote dodatku do emerytury i to wszystko przez rząd PiS-u i córkę generała.

Można by potraktować ten incydent z przymrużeniem oka, gdyby nie fakt, że stowarzyszenie o nazwie KOD bazuje na takich zwolennikach, na chamstwie i prymitywizmie, zupełnie jak w piosence z czasów Polski Ludowej „Ludzie to lubią ludzie to kupią, byle na chama, byle głośno byle głupio”. Ta piosenka Wojciecha Młynarskiego z 1963 roku jest nadal aktualna. Dziwne, nieprawdaż? Co na to poeta?

Chamstwo nie jest dominującą cechą narodu polskiego, ale chamstwo jest pożyteczne, bo wrzaskliwe i ordynarne. Podobno do KOD-u według jego przywódcy Mateusza Kijowskiego należy 200 000 osób. Ilu jest w nim chamów, jakieś 15 tys., a może nawet mniej. Ale wszędzie ich pełno, więc sprawiają wrażenie tłumu, a przecież o to chodzi.

Niestety, są zjawiskiem plasującym Polskę na marginesie Europy, choć dali sobie wmówić, że są Europejczykami. Ich prowodyrzy donoszą na Polskę do europejskich instytucji, w nadziei, że pomogą one w odebraniu władzy rządowi PiS -u. A może w unicestwieniu prezydenta Dudy, Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło? To by było fajnie. Schetyna na prezydenta, Petru na premiera a Kijowski na ministra spraw zagranicznych. Aparycja, znajomość języków obcych, kultury osobista i maniery kwalifikują ich co najwyżej do antyszambrowania w przedpokojach Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Rady Europy.

W przedpokojach zachodnich mediów już od dawna antyszambrują media głównego ścieku III RP, tak samo „europejskie” jak system, w którym wyrośli ich redaktorzy, zrobili kariery i dorobili się kasy. Są traktowani przez zagraniczne media, jak pożyteczni idioci, podobnie jak elity upadłej władzy przez brukselskich eurokratów. I po cichu pogardzani, bo są gorszego europejskiego sortu. Wykorzystywanie chamstwa do walki o powrót do władzy tylko umacnia to przekonanie.

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

2 komentarze

 1. Andy-aandy

  Michalkiewicz: KOD jest tworem tajnych służb

  (…) Prowadzący program, pytał Michalkiewicza o prawdopodobną genezę Komitetu Obrony Demokracji, i czy jego istnienie jest, czy nie jest, symbolem upadku demokracji w Polsce.

  „Ja podejrzewam, że KOD został utworzony przez tajne służby, głównie Wywiad Wojskowy, dawne WSI. Celem jednak nie jest żadna obrona demokracji, ale wysadzenie rządu, co jest działaniem dywersyjnym. Działania te są prowadzone nawet kosztem możliwej zewnętrznej interwencji w Polsce, a nawet bardzo możliwe, że militarnej też. W tej chwili widać, że realizowany jest scenariusz, który ma stworzyć przesłanki, dające możliwość użycia przewidzianej w traktacie lizbońskim, „klauzuli solidarności” o tzw. bratniej pomocy. (…)

  Drugim celem Komitety Obrony Demokracji, jest właśnie złożenie takiego zaproszenia do Polski. Najpierw musi jednak doprowadzić do rozruchów na skale krajową, do aktów przemocy i niszczenia mienia.

  Kiedy rząd zareaguje, a będzie musiał zareagować, zostanie przez KOD oskarżony o terroryzm państwowy, co da pretekst do interwencji zewnętrznej w Polsce.” – mówił redaktor wyjaśniając jakie prawdziwe intencje stoją za działaniami KODu.

  kk/wRealu24.pl

  Cytat za: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/michalkiewicz-kod-jest-tworem-tajnych-sluzb,16462605262

 2. Andy-aandy

  Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie dla Superstacji mówił o sytuacji politycznej w Polsce.

  W Polsce po 1989 roku przyjęto, że tak naprawdę prawa ma jedna część społeczeństwa, a ta druga o innych poglądach, innych opcjach praw nie ma. W każdym razie, w żadnym wypadku nie ma prawa rządzić, a przez dłuższy czas przecież właściwie głoszono, że nie ma prawa być opozycją

  — mówił prezes PiS.

  Dodał, że w imię walki z dużą częścią społeczeństwa rozpętano przemysł nienawiści.

  Nakręcano spiralę złości, niechęci i nienawiści, taką która już się z niczym nie liczyła. Wszelkie świętości, wszystkie granice zostały przekroczone

  — mówił były premier.

  Dodał, że „to oczywiście oddziaływało na tę najgorsza część społeczeństwa”.

  W każdym społeczeństwie jest taki element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny i powtarzam – tutaj się niczym nie różnimy od innych. No i ten element, ta część społeczeństwa nie może być nigdy traktowana jako całość. No bo to nasi wrogowie bardzo często próbują sprowadzić Polaków do tego

  — tłumaczy.

  I dodaje, że dochodzi w Polsce do manipulacji społeczeństwem.

  Odnosząc się do czasów wojny, gdzie przecież była ta podła część społeczeństwa, taki margines. Dzisiaj próbuje się ich przedstawiać jako, jakby reprezentację społeczeństwa, jako grupę reprezentatywną

  — zaznacza.

  Jarosław Kaczyński wskazuje, że ta część społeczeństwa jest dziś na tyle silna, że może dużo zrobić.

  Oni są wystarczająco liczni, żeby mogli, np. w internecie, bardzo dużo zrobić. Tym bardziej, że powtarzam, ta kultura, która jest dzisiaj forsowana i te sygnały, które idą o tzw. tutaj trzeba użyć wielkiego cudzysłowu – elit – zachęcają do tego. To jest bardzo smutne i, można powiedzieć, żałosne, ale tak jest

  — kwituje Jarosław Kaczyński.

  Cała rozmowa ma zostać wyemitowana w piątek.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Cytowane za: http://wpolityce.pl/polityka/286823-jaroslaw-kaczynski-dla-superstacji-w-polsce-przyjeto-ze-prawa-ma-jedna-czesc-spoleczenstwa-a-ta-druga-praw-nie-ma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

style="float: left margin-right: 100px" class="subsec psalm">

Psalm responsoryjny

Ps 51 (50), 12-13. 14-15. 18-19 (R.: por. 12a)
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czysteStwórz, Boże, we mnie serce czyste * i odnów we mnie moc ducha. Nie odrzucaj mnie od swego oblicza * i nie odbieraj mi świętego ducha swego.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czystePrzywróć mi radość Twojego zbawienia * i wzmocnij mnie duchem ofiarnym. Będę nieprawych nauczał dróg Twoich * i wrócą do Ciebie grzesznicy.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czysteOfiarą bowiem Ty się nie radujesz, * a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz. Boże, moją ofiarą jest duch skruszony, * pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste

Pierwsze czytanie

Ez 18, 1-10. 13b. 30-32
Czytanie z Księgi proroka EzechielaPan skierował do mnie te słowa: «Z jakiego powodu powtarzacie między sobą to przysłowie o ziemi izraelskiej: „Ojcowie jedli zielone winogrona, a zęby ścierpły synom?”Na moje życie – mówi Pan Bóg. Nie będziecie więcej powtarzali tego przysłowia w Izraelu. Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła.Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, kto nie jada na górach i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie trudni się rozbojem, łaknącemu udziela chleba, nagiego przyodziewa szatą, nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym a drugim człowiekiem, stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie – ten na pewno żyć będzie – mówi Pan Bóg.Lecz jeśliby zrodził syna gwałtownika i rozlewającego krew, winnego jednej z tych zbrodni, syn ten nie będzie żył. Ten na pewno umrze, a odpowiedzialność za krew jego spadnie na niego samego.Dlatego, domu Izraela, będę was sądził, każdego według jego postępowania – mówi Pan Bóg. Nawróćcie się! Odstąpcie od wszystkich waszych grzechów, aby wam już więcej nie były sposobnością do przewiny. Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy, które popełnialiście przeciwko Mnie, i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mielibyście umrzeć, domu Izraela? Ja nie mam żadnego upodobania w śmierci – mówi Pan Bóg. Zatem nawróćcie się, a żyć będziecie».

Psalm responsoryjny

Ps 51 (50), 12-13. 14-15. 18-19 (R.: por. 12a)
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czysteStwórz, Boże, we mnie serce czyste * i odnów we mnie moc ducha. Nie odrzucaj mnie od swego oblicza * i nie odbieraj mi świętego ducha swego.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czystePrzywróć mi radość Twojego zbawienia * i wzmocnij mnie duchem ofiarnym. Będę nieprawych nauczał dróg Twoich * i wrócą do Ciebie grzesznicy.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czysteOfiarą bowiem Ty się nie radujesz, * a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz. Boże, moją ofiarą jest duch skruszony, * pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste

Śpiew przed Ewangelią

Mt 11, 25
Alleluja, alleluja, allelujaWysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia

Mt 19,13-15
Słowa Ewangelii według Świętego MateuszaPrzynoszono do Jezusa dzieci, aby położył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie». Położył na nie ręce i poszedł stamtąd.