Jest opinia Komisji Kieleckiej w sprawie antypaństwowych działań KOD

Demokracja w EU

 

 

Nie tylko KE pracuje pełną parą nad polską demokracją, ale także inne ciała, stojące na straży praworządności, zajęły stanowisko na temat zagrożeń dla Polski.

Komisja Kielecka rekomenduje rządowi polskiemu następujące rozwiązania:

  • Zmianę konstytucji w trybie pilnym
  • Rozwiązanie Trybunału Konstytucyjnego

Eksperci komisji skrytykowali organy państwa polskiego – m.in. Prokuraturę za bezczynność wobec członków poprzednich ekip „rządowych”. W opracowanej opinii znalazły się również fragmenty dotyczące braku opracowanej alternatywy politycznej i gospodarczej, koniecznej przy procesie wychodzenia z Unii posteuropejskiej.

Jak do tej pory rząd PiS-u nie zajął stanowiska w sprawie sugestii Komisji Kieleckiej. Eksperci podkreślili, że zgłoszone postulaty nie spotkały się dotąd z żadną reakcją ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

W sprawie działań tzw. Komitetu Obrony Demokracji Komisja przygotowuje kolejny raport, który według przecieków jednoznacznie określa działania tego tworu jako antypaństwowe i antypolskie.

Warto dodać, że środowiska lewicowe, najwyraźniej niezadowolone z werdyktu Komisji Kieleckiej przypisują jej brak obiektywizmu, a nawet sympatie propisowskie. W odpowiedzi rzecznik Komisji Kieleckiej stwierdził, że komisja jest tworem apolitycznym. „Z przykrością muszę powiedzieć, że wszystkie dotychczasowe apele i prośby o wydrukowanie raportu naszej komisji zostały zignorowane. Jesteśmy ciałem apolitycznym, dlatego za skandaliczne uważamy ataki zawierające insynuacje i sugestie, że jesteśmy w tajnym porozumieniu z PiS-em. Nie jest również prawdą, że nie istniejemy lub, że nasza działalność jest nikomu niepotrzebna”.

______________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". "Tylko prawda jest ciekawa". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.