Atak terrorystyczny w Nicei

Na słynnej Promenade des Anglais podczas oglądania pokazu sztucznych ogni z okazji “zdobycia Bastylii” doszło do zamachu terrorystycznego. Ciężarówka wjechała w tłum zabijając kilkadziesiąt osób. W sieci pojawiły się filmy przedstawiające zmasakrowane ciała ofiar leżące na ulicy.  Terrorysta został zastrzelony przez policję. Potwierdzono śmierć 84 osób.

 

 

Według uaktualnionych doniesień zamachowcem był “31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji”. Pojawiły się pierwsze  wypowiedzi polityków – W walce z terroryzmem Niemcy stoją u boku Francji – powiedziała Merkel. – Jestem przekonana, że pomimo trudności wygramy tę walkę.

Nie wyciągnięto wniosków z poprzednich zamachów, w Paryżu i Brukseli. Pani Federica Mogherini zalewa się łzami, kiedy podświetla się wieżę Eiffla, Hanna Gronkiewicz-Waltz podświetla Pałac Kultury… To jest konsekwencja polityki multi-kulti, polityki poprawności politycznej. Nie ma perspektyw do opanowania tej sytuacji, nie widać ich. Ciekawe, jak zachowają się zdjęcia ogarnięte poprawnością polityczną (…) My nie będziemy popełniać błędów Zachodu. Lekkoduchy, jak pan Petru czy pan Bodnar, mówią, że ustawa antyterrorystyczna to zła ustawa, a ona jest niezbędna  – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak / http://300polityka.pl/.

 

Dramatyczne chwile tuż przed atakiem

Wojsko i murzyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ciężarówka

 

 

 

O autorze: Redakcja