Tęsknota za sezonem ogórkowym

Łza mi się w oku kręci, gdy wspominam dawne sezony ogórkowe. Wtedy rzeczywiście w okresie wakacyjnym niewiele się działo. Pozbawione żeru media uciekały się do promowania różnych “michałków”. Można więc było opisywać [lub oglądać] kręgi w zbożu, ślady lądowań UFO, wieloryba w Wiśle i Paskudę w Zalewie Zegrzyńskim. “Express Wieczorny” pisał o zaskrońcu w brzuchu. Oprócz kosmitów pojawiał się oczywiście potwór z Loch Ness, a także węże morskie i dwugłowe cielęta. Coś w sam raz na leniwe wakacje.

A dzisiaj? Weźmy miesiąc od 23 czerwca 2016 do 22 lipca 2016 włącznie. W tym czasie: Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej. W Warszawie mieliśmy szczyt NATO. Piłkarze zmagali się w finałach Euro 2016. Miały miejsce trzy zamachy terrorystyczne, jeden bardzo krwawy w Nicei i dwa w Bawarii. W Turcji doszło do nieudanego puczu wojskowego, po którym prezydent Erdogan wprowadził stan wyjątkowy, zawiesił Konwencję Praw Człowieka i rozpoczął intensywne prześladowania swych przeciwników. Podczas konwencji w Cleveland Donald Trump został republikańskim kandydatem na prezydenta USA. A w Polsce?

Odbyły się burzliwe sesje polskiego parlamentu, na których uchwalono wiele ważnych ustaw: podwyższono płacę minimalną, obniżono podatek CIT dla mniejszych przedsiębiorstw, wprowadzono podatek od marketów, wyłoniono nowego prezesa IPN, ukonstytuowała się Rada Mediów Narodowych, powstała komisja śledcza zajmująca się aferą Amber Gold. Przepchnięto przez parlament nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Uczczono pamięć ofiar wołyńskiego ludobójstwa. To wszystko w jeden miesiąc. Nieszczęsne potwory i kosmici nie mają w tej sytuacji żadnych szans.

Co więcej, do Polski dotarło już 100 tys. pielgrzymów z całego świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tym ważnym wydarzeniu religijnym weźmie udział ponad milion wiernych i papież Franciszek. Wobec tego – ewentualny sezon ogórkowy może być tylko w sierpniu. W Polsce będą w tym czasie wakacje parlamentarne. Nikt jednak nie wie, co może zdarzyć się za granicą.

____________________________________________________________________________________________________________

Rys.mleczko.pl

O autorze: elig