Trzeci dzień nieudanej próby siłowego przejęcia władzy przez PO, N., SLD i esbeków. PIĘĆ WNIOSKÓW

Postesbecka targowica

Trzeci dzień nieudanej próby siłowego przejęcia władzy przez PO, N., SLD i esbeków. PIĘĆ WNIOSKÓW

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

4 komentarze

 1. Andy-aandy

  Jest jasne, że chciano krwi na ulicach. Niemniej jednak wciąż warto prowadzić dialog z częścią protestujących

  Napisałem wczoraj na Twitterze, że podziwiam reporterów TVP Info, którzy relacjonowali „spontaniczny” protest opozycji. Dodałem, że ja bym po prostu „zaje….komuś.” Ostre słowa, ale oglądając wykrzywione od nienawiści twarze tych, którzy byli blisko fizycznego rozszarpania przedstawiciela znienawidzonych mediów, nie byłem w stanie inaczej odzwierciedlić moich odczuć.

  Wczoraj zobaczyłem to samo co kilka lat wcześniej na Krakowskim Przedmieściu. Zdziczenie. Nienawiść. Czystą nienawiść. Nienawiść do odczłowieczonych wcześniej w antyrządowej propagandzie dziennikarzy mediów publicznych łączy się z najskrajniejszą pogardą. Tą samą, która pozwalała kopać staruszki modlące się pod krzyżem Tą samą, która pchała do robienie krzyża z puszek po piwie Lech. Barbarzyństwo nigdy nie było tak jaskrawe jak wtedy. Jego przebłyski widoczne były wokół dziennikarzy publicznych mediów. Nie twierdzę, że była ona normą wśród protestujących. Większość dziennikarzy opozycyjnych nawoływała by szanować ich kolegów z mediów publicznych. Nie można jednak przemilczać faktu, że takie zachowania się na marszach KOD pojawiają i są coraz szerzej akceptowane.

  Nie mam wątpliwości, że wczorajsze protesty były precyzyjnie zorganizowaną próbą obalenia rządu. Zamachem stanu? Za mocne określenie obrażające dobrze zorganizowane zamachy stanu. No, ale przecież zupełnie wprost nawoływał do nich pluszak Donalda Tuska kierujący tygodnikiem Newsweek. Zbyt wiele drobnych informacji (od słów Liroya o przygotowywanych wcześniej kanapkach, aż po komunikaty rad adwokackich) składają się w puzzle, pokazując prawdziwe motywy protestujących. Sam dostrzegłem asystenta posła PO z Olsztyna, który agresywnie zachowywał się w stosunku do dziennikarza TVP Info.

  Mieliśmy też pajaca symulującego uderzenie przez policję, którego tanie aktorstwo wyłapały kamery. Ten komediant stał się symbolem hucpy opozycji, ale posłużył niektórym mediom do skrajnie propagandowego przekazu. Ustawka więcej niż pewna.

  Jasne, że PiS popełnił fatalny błąd w sprawie reformy regulaminu Sejmu dotyczącego dziennikarzy. Już się z niego wycofał, a temperatura wrzenia po stronie opozycji nie spadła. Bo przecież nie chodzi o żadne wolne media, a iskrę, która rozpali płomień zasilający umierający KOD.

  „Nie wiadomo, która kropla przeleje czarę”- powiedział mi kolega chodzący na marsze KOD. Bardzo szczere słowa. Żeby było jasne- na te marsze chodzi wiele osób, które lubię i szczerze szanuję. One zupełnie serio wierzą, że PiS buduje system autorytarny i pewnie spontanicznie udały się w piątek i sobotę na marsze „w obronie demokracji”. Nie odmawiam im prawa do takiego poglądu.

  Nie zmienia to faktu, że biorą oni udział w precyzyjnie reżyserowanych przez polityków opozycji manifestacjach mających jeden cel: obalić demokratycznie wybraną władzę.
  (…)

  następna strona »

  autor: Łukasz Adamski

  Krytyk filmowy tygodnika wSieci. Publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika ABC. Pisał m.in. w „Uważam Rze”, „Ozonie”, „Gazecie Polskiej”, „Polska The Times”, „Frondzie”. Autor książek „Wojna światów w popkulturze” i „Bóg w Hollywood”. Laureat nagrody Złotej Ryby. im Macieja Rybińskiego dla mlodych felietonistów. Obserwuj mnie na Twitterze: https://twitter.com/adamskilukasz1

 2. Asadow

  Czy neotargowica, ubectwo i polskojęzyczni patrioci niemieccy desperują?
  Oby to były przedśmiertne podrygi tej bestii…

  http://wpolityce.pl/polityka/317176-mieszkowski-sie-zdemaskowal-pracowalem-w-telewizji-kilka-lat-i-wiem-w-jaki-sposob-mozna-manipulowac-publicznoscia-wideo

 3. Migorr

  http://wpolityce.pl/polityka/319931-ujawniamy-opozycja-planuje-wprowadzenie-do-sejmu-bojowkarzy-kod-i-rozpoczecie-okupacji-gmachu-z-paleniem-opon-i-barykadami

  Do tego dochodzi to zamknięcie strefy powietrznej Polski w piątek, opóźnienia na kolei, teraz dochodzą informacje, że w większości województw są problemy z odbiorem TVP…

 4. zapinio

  Migorr,
  No niechże pan nie powtarza bzdur.
  Proszę.
  Wystarczy popatrzeć w internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Psalm responsoryjny

Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 5-6. 7 (R.: por. 7)
Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Miłuję Cię, Panie, *
Mocy moja,
Panie, Opoko moja i Twierdzo, *
mój Wybawicielu.

Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Boże, Skało moja, na którą się chronię, *
Tarczo moja, Mocy zbawienia mego i moja Obrono.
Wzywam Pana, godnego chwały, *
i wyzwolony będę od moich nieprzyjaciół.

Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Ogarnęły mnie fale śmierci *
i zatrwożyły odmęty niosące zagładę.
Oplątały mnie pęta otchłani, *
schwyciły mnie sidła śmierci.

Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Wzywałem Pana w moim utrapieniu, *
wołałem do mojego Boga
i głos mój usłyszał ze swojej świątyni, *
dotarł mój krzyk do Jego uszu.

Pana wzywałem i On mnie wysłuchał

Śpiew przed Ewangelią

J 6, 63c. 68c
Chwała Tobie, Słowo Boże

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

Chwała Tobie, Słowo Boże

Ewangelia

J 10, 31-42
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Żydzi porwali za kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów, które pochodzą od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie kamienować?»

Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie kamienujemy Cię za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty, będąc człowiekiem, uważasz siebie za Boga».

Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: „Ja rzekłem: Bogami jesteście?” Jeżeli Pismo nazwało bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – to czemu wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym”? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! Jeżeli jednak dokonuję, to choć nie wierzylibyście Mi, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu».

I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał.

Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.
więcej Słowa Bożego...