PiS prowokuje, POlszewicy spiskują (totalnie), a Kukiz15 rozwala system od środka, ale niemrawo

Zachowanie marsz. Kuchcińskiego i posłów PiS pozostawia bardzo wiele do życzenia. Powiedziałbym, że osiągnęli mistrzostwo w dostarczaniu POlszewikom (PO, Nowoczesna) pretekstów do zadym. Nie twierdzę, że to celowa prowokacja. Kiedy coś daje się wyjaśnić przez głupotę, niekompetencję i ludzkie słabości, to teorie spiskowe są najczęściej fałszywe.
Według mnie POolszewicy (których uważam za zdrajców i kłamców) mieli w tym jednym rację: że poseł (pajac) Szczerba został pochopnie wykluczony z obrad Sejmu. Marszałek powinien pozwolić mu skompromitować się do końca, a wyłączając mu mikrofon to uniemożliwił i tak naprawdę wykluczył go chyba za osobistą zniewagę (protekcjonalny ton, spoufalanie się) i za zachowanie innych posłów (POlszewików) na sali, czego zrobić nie powinien.
Jeśli posłowie obu wiodących sił partyjnych (PO i Nowoczesną traktuję jako jedno) zachowują się choć w przybliżeniu tak, jak w studiu TVP Info (“Minęła 20”, 18.12.2016 r.), to rację ma poseł Andruszkiewicz (Kukiz15), że “ludzie mają dość tego pajacowania w sejmie” i, że “dwie – trzy partie wzięły się za głowy i bez opamiętania nakręcają atmosferę”.
Problem z Kukiz15 jest dla mnie taki, że antysystemowość tego ugrupowania jest bardzo umiarkowana. Jeśli według ich lidera wystarczy, by 2/3 posłów wybierało sędziów TK aby organ ten stał się niezależny od partii politycznych, to jest to ogromne nieporozumienie. Jest obecnie pięć, a nie – trzy filary władzy demokratycznej: monetarna, ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza i medialna i aby demokracja działała w sposób uczciwy, naczelne organy tych władz powinny mieć równy mandat.
Innymi słowy w wyborach powszechnych powinni być wybierani:
– prezes NBP
– posłowie
– prezydent (szef rządu, a nie wystawiany przez partię “reprezentant narodu”)
– prezes Sądu Najwyższego (który miałby także uprawnienia TK), prokurator generalny, prezes NIK
– prezes mediów publicznych

Materiał dowodowy, kolejno: wykluczenie posła Szczerby z obrad, poseł Andruszkiewicz – “Minęła 20”, 18.12.2016 r., Paweł Kukiz – “Minęła 20”, 17.12.2016 r.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)