Nie oglądasz telewizji, i tak będziesz musiał zapłacić abonament

W drugim projekcie ustawy o obowiązkowym abonamencie RTV, nie oglądający telewizji z wyboru, nie posiadający odbiornika TV obywatel, będzie zmuszony do comiesięcznej opłaty.

  1. Pierwszy projekt ustawy abonamentowej przewiduje podatek od każdego gospodarstwa domowego w wysokości 22,70 zł miesięcznie. Projekt zakłada, że każde gospodarstwo domowe ma odbiornik radiowo-telewizyjny. Zgodnie z nowymi przepisami operatorzy telewizyjni będą mieli obowiązek podania danych swoich klientów Poczcie Polskiej. “Na podstawie tych danych Poczta będzie mogła zweryfikować, czy dane gospodarstwo powinno płacić abonament, czy też nie”.

Jeśli nadal część gospodarstw domowych nie będzie wywiązywać się ze swoich obowiązków, wówczas być może będą działały w tej sprawie urzędy skarbowe. To jest ten pierwszy projekt dotyczący opłaty abonamentowej, który na dniach ma być konsultowany w rządzie i trafić do Sejmu. Najprawdopodobniej nowe przepisy zostaną uchwalone do czerwca tego roku – poinformował szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

2. Po uchwaleniu wyżej opisanego projektu rząd planuje wprowadzenie drugiego w formie nowej ustawy abonamentowej. Według tej regulacji abonament zapłacą wszyscy płatnicy PIT, CIT i KRUS. Miesięczny koszt abonamentu będzie wynosić w tym przypadku ok. 10 zł od osoby.

Wychodzi na to, że według sprawiedliwych socjalistów z PIS kradzież 10 zł, to żadna kradzież.

______________________________________________________________________________________________________________

PAP

O autorze: Redakcja