Papka propagandowa dla „pisowskich lemingów” na niezalezna.pl

Jest źle, ale napiszemy, że jest wspaniale. Tak w skrócie można opisać, to co zrobili redaktorzy portalu niezalezna.pl w notce redakcyjnej pod tytułem:

Tego Polacy oczekiwali. Po 10.04.17 PiS rośnie w siłę. SONDAŻ

Z ostatniego sondażu IBRIS na który powołują się redaktorzy niezalezna.pl wynika, że PiS – by zachować władzę – musiałby wejść w koalicję z Kukiz’15.

 

symulacja podziału mandatów/ dr Tomasz Jurkiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego/

PiS – 204 mandaty, koalicja anty-PiS – 217 mandaty, Kukiz’15 – 39

Typowo propagandowy komunikat smuci ponieważ wpisuje się w politykę usypiania elektoratu PiS, konsolidując go wokół fikcyjnego poczucia politycznej omnipotencji partii Kaczyńskiego. Tymczasem coraz więcej sondaży pokazuje, że w przyszłych wyborach może zwyciężyć koalicja lewicowa złożona z PO, N, SLD, PSL, a nawet (w niektórych badaniach) wzmocniona wyjątkowo skrajnym odłamem lewicy jakim jest partia Razem.

Autorzy komunikatu na niezalezna.pl wiążą “dobry” wynik PiS  z komunikatem smoleńskim o wybuchu spowodowanym ładunkiem termobarycznym.

Brak jakiejkolwiek refleksji, analizy, a być może nawet świadomości własnych błędów tworzy sytuację niebezpieczną nie tylko dla PiS, ale przede wszystkim dla Polski.

Inne badania IBRIS

Z udostępnionych wyników sondaży wynika, że określająca się mianem patriotycznej partia Kaczyńskiego nie ma szans na uzyskanie  konstytucyjnej większości, co jest niezbędnym warunkiem zmiany konstytucji, a tym samym realnej zmiany w Polsce.

O autorze: Redakcja