Pan Włodzimierz Knurowski jest w bardzo ciężkiej sytuacji

Relacjonowaliśmy kilkukrotnie zmagania pana Knurowskiego z Iwkowej z aparatem niesprawiedliwości, który odmówił mu odszkodowania od browaru Carlsberg-Okocim za powodzie niszczące plony, spowodowane m.in.złym utrzymaniem koryta rzeki Uszwicy przez zakład piwowarski w Okocimiu (decyzja wodno-prawna nakładała na firmę obowiązek należytego utrzymania koryta rzeki oraz pokrywania strat powodziowych w związku ze spiętrzeniem rzeki, które pozwalało Browarowi czerpać wodę bez użycia pomp elektrycznych).

Dzielny Rolnik z Iwkowej wielokrotnie protestował i pikietował – nie tylko w własnej sprawie. Podejrzewam, że puszczanie przez niego z megafonu  przez wiele dni Radia Maryja pod Belwederem mogło zmiękczyć wolę prezydenta Komorowskiego i przyczynić się do uzyskania zgody na nadawanie cyfrowe dla TV Trwam.

Obecnie pan Knurowski jest po wielotygodniowym pobycie w szpitalu, operacji kręgosłupa i leczeniu powikłań pooperacyjnych i ledwo chodzi.
Jego uprawy warzyw zostały zmasakrowane przez plagę ślimaków i chwastów gdy nie mógł sam doglądać swojego gospodarstwa i jest on teraz w bardzo kiepskiej sytuacji materialnej.

Proszę w jego imieniu o wsparcie.

Jest szansa, że otrzyma on status kombatanta za działalność opozycyjną i jakieś dodatek do renty, ale obecnie ma on 200 zł na miesiąc na swoje utrzymanie.

Jeśli ktoś może i chce pomóc, oto dane:

Włodzimierz Knurowski
Iwkowa 139 ,
PL 32-861 Iwkowa
Tel. 48 14 68 44 258

numer konta bankowego:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Iwkowej
75 8589 0006 0090 0001 8265 0002

Strona WWW:
http://knurowski.cba.pl/

O autorze: Marek Sas-Kulczycki

Poprzednio - Asadow i "niepoczytalny?" (ze znakiem zapytania - niech Czytelnik osądzi sam).