Czyżby ostateczny cios w przymusowe szczepienia? Praca naukowa z 2017r.

Poniższa praca z marca 2017 roku jest wyjątkowa, ponieważ wcześniej trudno było o grupę badaną, w której znalazłoby się wiele dzieci nieszczepionych i szczepionych zarazem, ale żyjących w podobnych warunkach. Badania przeprowadzono na 666 (sic!) dzieciach odbywających w USA edukację domową (nieuczęszczających do szkół). 39% w tej grupie było nieszczepionych.

Badania są moim zdaniem druzgocące dla zwolenników i propagatorów szczepień. Chociaż szczepienia  rzeczywiście zmniejszają (nawet kilkukrotnie) ryzyko zachorowań na niektóre niezbyt groźne choroby (jak ospa wietrzna, różyczka), czy groźniejszy krztusiec, to jednocześnie około 30-krotnie zwiększa sie prawdopodobieństwo alegicznego nieżytu nosa (kataru siennego) u szczepionych i kilkukrotnie – innych przewlekłych schorzeń (około 3-krotnie dla alergii w ogólności). Około 4-krotnie wzrasta prawdopodobieństwo tak groźnej choroby jak zapalenie płuc, czy mniej groźnej – zapalenia ucha środkowego. Kilkukrotnie zwiększone jest prawdopodobieństwo powikłań z dziedzin neurologicznych (jak autyzm, problemy z nauką, czy tzw ADHD). Trzykrotnie zwiększone jest prawdopodobieństwo wystąpienia nieuleczalnego atopowego zapalenia skóry. W ogólności prawie dwukrotnie zwiększone jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób przewlekłych w grupie dzieci szczepionych względem nieszczepionych. Najwidoczniej szczepienia dzieci w jakiś sposób trwale upośledzają system zdrowotny człowieka.

Autorzy dyskutują także pewne niedociągnięcia własnej metody, z powodu niezbyt licznej grupy statystycznej. Jednak tendencja ogólna w kwestii przewlekłych schorzeń jest tak wyraźna, że uważam, że dane te należy bardzo szeroko rozpowszechnić, aby stały się podstawą merytoryczną do dalszych rozmów o obowiązku szczepień wśród niemowląt i dzieci starszych. Jesteśmy to winni młodszemu pokoleniu!

Link do pracy naukowej: https://www.cmsri.org/wp-content/uploads/2017/12/MawsonStudyPretermBirth5.8.2017.pdf

Dokładniejsze omówienie tej pracy pod poniższym linkiem w języku polskim: http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/08/27/szczepieni-vs-nieszczepieni-badanie-populacji-dzieci/

Choć lepszy pewnie oryginał po angielsku: http://info.cmsri.org/the-driven-researcher-blog/vaccinated-vs.-unvaccinated-guess-who-is-sicker

O autorze: space