Co najmniej milion Polaków modliło się podczas akcji „Różaniec do granic”

“Mieszkańcy z Brzegów, wśród nich Jarosław Błażusiak, modlili się nad Morskim Okiem” /Fakt.pl/

Modlimy się za inne narody Europy i świata aby zrozumiały, że trzeba wrócić do chrześcijańskich korzeni kultury europejskiej jeżeli chcemy, żeby Europa została Europą

– powiedział Abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Zakopanem

Frekwencję oceniono na milion osób, nie licząc tych, którzy modlili się w domach. Wielu uczestników zwróciło uwagę na ukazanie się w wielu miejscach tęczy, co było odczytywane jako symbol “Przymierza z Bogiem”.

Akcja Różaniec do granic spotkała się falą nienawiści “lewicowej części społeczeństwa”. Na uczestników, a także na osoby publiczne popierające inicjatywę co chwilę wylewały się zettabajty wirtualnego hejtu. Nie zabrakło głosów przeciwnych, a także różnych interpretacji istoty sporu kulturowego pomiędzy Polakami, a osobami deklarującymi “europejskość”

(…) dla wielu państwo polskie (ale w ogóle państwa narodowe i kulturowo chrześcijańskie) to mentalne średniowiecze. Co więcej, im szybciej zaleją nas imigranci z Afryki i Azji. a chrześcijanie przestaną stanowić większość zdolną narzucać swoją zacofaną kulturę, tym łatwiej będzie wszystkim narzucić Oświecenie. (…) Może więc następnym razem różaniec warto odmówić za „nowoczesnych i oświeconych”? Im też przydałby się jakiś ratunek.
– pisze w swoim felietonie Michał Płociński.
______________________________________________________________________________________________________________
 źródło zdjęć: Twitter; więcej zdjęć z całej Polski: tutaj

O autorze: Redakcja