MSZ Izraela dyscyplinuje rząd PiS-u. Co na to prezes Kaczyński?

Fot. gość.pl

 

Po skandalicznej wypowiedzi minister obrony Niemiec, do ataku na Polskę przyłączył się Izrael. Czy rząd PiS-u zajmie się skandaliczną wypowiedzią MSZ Izraela?

Jakiś czas temu minister obrony Niemiec miała czelność udzielić wsparcia antypolskim ośrodkom nazywając je demokratycznym ruchem oporu w Polsce. Jej wypowiedź spotkała się ze zdecydowaną reakcją ministra Macierewicza, który wezwał do siebie attache obrony Niemiec celem złożenia wyjaśnień. Równocześnie minister Witold Waszczykowski, określił wypowiedź niemieckiej minister jako “próbę ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju”. Pojawiły się także liczne głosy krytyczne w polskich mediach.

Tymczasem, tuż po Marszu Niepodległości MSZ Izraela nazwało go “niebezpiecznym” i podkreśliło, że zorganizowały go “elementy ekstremistyczne i rasistowskie”.

„To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie” – komentował rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

Polityk dodał: „Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom”. /radiomaryja.pl/ wprost.pl/

Dodatkowo, na żydowskim portalu ynet.co.il znalazła się relacja opisująca poparcie jakiego uczestnicy marszu udzielili ksenofobii i białej supremacji.

Jestem bardzo ciekaw, jak pisowscy patrioci odniosą się do komunikatów izraelskich, które są bez wątpienia równie bezczelną i nie mniej obraźliwą od niemieckiej, rażącą ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski.

Na razie odezwał się na Twitterze prezydent Duda

Do nagonki przyłączył się również Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) w Warszawie, reprezentujący pod względem ideologicznym lewicę kulturową.

“Wzrost ksenofobii i nacjonalizmu w Polsce staje się coraz bardziej niebezpieczny i spodziewamy się, że rząd bardzo wyraźnie potępi to zjawisko, podejmując jednocześnie kroki, by je zwalczać” /PCh24.pl/

_____________________________________________________________________________________________________________

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych". We wpisach antynarracyjnych stosuję hiperbolę.